0

کودتاگران مقامات بازداشتی دولت گینه را به ارتش تحویل دادند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کودتاگران مقامات بازداشتی دولت گینه را به ارتش تحویل دادند

نسخه چاپيارسال به دوستان
کودتاگران مقامات بازداشتی دولت گینه را به ارتش تحویل دادند

خبرگزاری فارس: کودتاگران گینه بیسائو اعلام کردند که رئیس جمهور موقت، نخست وزیر و رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور را که در پی کودتای نظامی بازداشت کرده بودند به ارتش تحویل دادند.

خبرگزاری فارس: کودتاگران مقامات بازداشتی دولت گینه را به ارتش تحویل دادند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کودتاگران گینه بیسائو شب گذشته اعلام کردند رئیس ستاد مشترک ارتش رئیس جمهور موقت و نخست‌وزیر این کشور را که پنچشنبه گذشته به دنبال کودتای نظامیان بازداشت کرده بودند به ارتش تحویل دادند.

فرماندهی نظامی کودتا در گینه بیسائو در بیانیه‌ای تاکید کرد: ارتش تحویل گرفتن "رایموند بیریرا "، رئیس جمهور موقت، "کارلوس گومز"، نخست‌وزیر و ژنرال"انتونیو ایندجای"، رئیس ستاد مشترک ارتش را تایید می‌کند و این سه نفر در سلامت به سر می‌برند و اکنون تحت کنترل ارتش هستند.

ارتش گینه بیسائو قانون منع آمد و شد برای ساعات بین ۲۱ شب تا ۶ صبح وضع کرده است و از اعضای دولت مخلوع خواسته است خود را به ستاد مشترک ارتش تحویل دهند.

ارتش همچنین با تایید بسته شدن پایگاه‌های رادیویی خصوصی درباره بهره‌گیری گروه‌های مخرب از ناآرامی‌های موجود هشدارداد.

کودتاگران مستقر در مقر فرماندهی ارتش دلیل خود برای کودتا در این کشور را مخالفت با توافق محرمانه بین قوه مجریه کشور با دولت آنگولا اعلام کردند.

مقاماتی در احزاب سیاسی این کشور نیز گفتند که کودتاگران پیشنهاد تشکیل دولت وحدت ملی را داده‌اند اما این امر را نیز مشروط به تحویل گرفتن وزارت کشور و دفاع کرده‌اند.

دیپلمات‌ها و اهالی پایتخت گینه بیسائو گفتند نظامیان ساختمان‌های دولتی و خیابان‌ها را تحت کنترل خود گرفته‌اند

شورای امنیت، کاخ سفید و اتحادیه آفریقا در بیانیه‌های جداگانه کودتا در گینه بیسائو را محکوم کردند.

این خشونت‌ها درحالی در کشور گینه بیسائو روی می‌دهد که تنها چند هفته به برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در این کشور باقی مانده است و کارلوس گومز از شانس بیشتری ار دیگر رقبا برای پیروزی در این انتخابات برخوردار است.

پرتغال که در گذشته گینه بیسائو مستعمره آن به شمار می‌آمد، در واکنش به حوادث جاری در این کشور با انتشار بیانیه‌ای خواستار توقف خشونت‌ها در این کشور شد و از اتباع خود در گینه بیسائو خواسته است که از خانه‌هایشان خارج نشوند.

رئیس جمهور سابق گینه بیسائو دی ماه سال گذشته بر اثر بیماری دیابت جان سپرد.

انتهای پیام/++

 
 
شنبه 26 فروردین 1391  11:32 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها