0

آغاز تظاهرات میلیونی مردم مصر/جای "عمرسلیمان" در زندان است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آغاز تظاهرات میلیونی مردم مصر/جای "عمرسلیمان" در زندان است

نسخه چاپيارسال به دوستان
در اعتراض به نامزدی سران رژیم سابق در انتخابات صورت گرفت
آغاز تظاهرات میلیونی مردم مصر/جای "عمرسلیمان" در زندان است

خبرگزاری فارس: مردم مصر امروز در مخالفت با نامزدی "عمر سلیمان"، رئیس سازمان اطلاعات حسنی مبارک در انتخابات ریاست جمهوری و نشان دادن عزم خود برای حفظ انقلاب تظاهرات میلیونی "حمایت از انقلاب" را در میدان التحریر برگزار کردند.

خبرگزاری فارس: آغاز تظاهرات میلیونی مردم مصر/جای "عمرسلیمان" در زندان است

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، گروه‌ها و تشکل‌های انقلابی و سیاسی مصر در فراخوانی خواستار مشارکت گسترده مردم این کشور در تظاهرات میلیونی تحت عنوان "حمایت از انقلاب" امروز (جمعه) در میدان التحریر شده بودند.

بر اساس این گزارش، از اولین ساعات بامداد امروز (جمعه) میدان التحریر در مرکز قاهره شاهد ورود قشرهای مختلف مردم برای شرکت در تظاهرات میلیونی بود و با وجود برگزاری این تظاهرات سیل تظاهرات‌کنندگان مصری همچنان جهت ورود به التحریر و ملحق شدن به تظاهرات‌کنندگان این میدان ادامه دارد.

تاکید بر کناره‌گیری شورای عالی نظامی حاکم بر مصر از قدرت و واگذاری آن به یک دولت منتخب مردمی، مخالفت با حضور ارکان رژیم سابق در عرصه سیاسی مصر از جمله نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور و محاکمه و مجازات عاملان کشتار و سرکوب انقلابیون از جمله خواسته‌های تظاهرات‌کنندگان مصری است.

در این راستا شماری از شهروندان مصری با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که اقدام عمر سلیمان، معاون حسنی مبارک برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی مصر مشروعیت نداشته و آنها این اقدام سلیمان را محکوم می‌کنند.

این بیانیه با تاکید بر حضور گسترده مردم در صحنه برای حفظ انقلاب 25 ژانویه، تلاش‌های بازماندگان رژیم سابق برای مخدوش کردن وجهه انقلاب و انقلابیون و مصادره آن را سبب اتحاد و یکپارچگی بیش از پیش مردم انقلابی مصر جهت مقابله با ارکان رژیم سابق به شمار آورده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، ورود شهروندان مصری به میدان التحریر از مناطق مختلف قاهره، پایتخت این کشور همچنان ادامه دارد و در میدان پارچه نوشته‌هایی نصب شده که بر مخالفت قاطع مردم مصر با نامزدی عمر سلیمان تاکید می‌کند.

از سوی دیگر جوانان حزب "العمل الجدید" نیز با انتشار بیانیه‌ای صبح امروز عمر سلیمان را دشمن نخست انقلاب پس از سرنگونی مبارک خوانده و بر مخالفت با نامزدی عمر سلیمان در انتخابات ریاست جمهوری و لغو ماده 28 قانون اساسی تاکید کرده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: نامزدی سلیمان، تهدیدی علیه انقلاب است، انقلاب ژانویه تنها علیه شخص مبارک نبود بلکه علیه تمام رژیم سابق بود، جای سلیمان در زندان است.

جوانان مصری در این بیانیه تاکید کرده‌اند: ملت مصر که انقلاب شکوهمند 25 ژانویه را رقم زد، هرگز اجازه بازگشت مهره‌ها و عناصر رژیم سابق را نخواهد داد. انقلاب 25 ژانویه مبارک و عمر سلیمان را در یک لحظه با اجماع مردمی در مخالفت با تصمیم مبارک برای انتقال اختیاراتش به سلیمان سرنگون کرد.

در این بیانیه تاکید شده است، نامزدی عمر سلیمان برای ریاست جمهوری، ضربه‌ای به مشروعیت انقلاب بشمار می‌رود که ملت هرگز اجازه چنین کاری را نخواهند داد.

این بیانیه همچنین تاکید کرده است که مردم مصر به خوبی می‌داند که شورای عالی نظامی حاکم بر مصر همچنان به دست اندازی‌‌ها و مانع‌تراشی‌های خود در برابر انقلاب ادامه می‌دهد.

این بیانیه از قشرهای مختلف مردم مصر درخواست کرده است با تجمع در تظاهرات میلیونی امروز خواستار لغو نامزدی عمر سلمیان به عنوان دشمن نخست انقلاب پس از مبارک و تشکیل مجدد کمیته عالی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری شوند.

این درحالی است که هزاران مصری امروز نماز جمعه خود را ادا کردند و "صفوت الحجازی" در خطبه‌های نماز جمعه تاکید کرد که این تظاهرات، اعتراض گروه یا جناحی خاص به نامزدی سران رژیم سابق در انتخابات ریاست جمهوری مصر نیست بلکه تظاهرات همه مردم مصر و هدف آن پاک‌سازی مصر از دشمنان آن است.

الحجازی با تاکید بر اینکه مردم مصر اجازه شرکت مزدوران رژیم سابق در انتخابات ریاست جمهوری را نخواهند داد، گفت: برای ما مهم نیست که چه کسی به عنوان رئیس جمهور آینده مصر انتخاب شود، آنچه مهم است، اینکه وی انسان شرافتمندی باشد که در برابر آمریکا سرفرود نیاورد و با اسرائیل تعامل و رابطه نداشته باشد و از مزدوران رژیم سابق نیز نباشد.

صفوت حجازی خطاب به شورای عالی نظامی حاکم بر مصر گفت که ما می‌دانیم این شورا تعامل یکسان و برابری با مردم مصر و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ندارد، اما سرانجام به خواست مردم مصر از قدرت برکنار خواهد شد. 

خبر دیگر اینکه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری پیش از موعد رسمی آن در مصر آغاز شده است که هزینه‌های مالی هنگفت تبلیغات انتخاباتی برخی از نامزدها سئوالات زیادی را درباره منبع تامین کننده آن به وجود آورده است.

انتهای پیام/++

 
 
جمعه 25 فروردین 1391  8:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها