0

گاردین: پیروزی گالوی یعنی مردم از سیاستمداران دروغگو خسته شده‌اند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

گاردین: پیروزی گالوی یعنی مردم از سیاستمداران دروغگو خسته شده‌اند

نسخه چاپيارسال به دوستان
گاردین: پیروزی گالوی یعنی مردم از سیاستمداران دروغگو خسته شده‌اند

خبرگزاری فارس: راهیابی "جورج گالوی" به پارلمان انگلیس موجب جلب توجه رسانه‌های انگلیس به تغییر نگاه مردم این کشور به سیاستمدارانشان شده است.

خبرگزاری فارس: گاردین: پیروزی گالوی یعنی مردم از سیاستمداران دروغگو خسته شده‌اند

به گزارش فارس روزنامه انگلیسی گاردین در مطلبی با اشاره به پیروزی اخیر "جرج گالوی" در انتخابات پارلمانی این کشور نوشت، نتایج به دست آمده از رای‌گیری نشانه‌ای روشن از وجود شکاف بین مردم و سیاستمداران است. پیام این انتخابات این بود که همین حالا باید به دروغ گفتن پایان داد.

این روزنامه انگلیسی افزود: انتخاب شدن جرج گالوی در منطقه "بردفورد" غربی یک پیام مشخص و روشن دارد. این صدای مردمی است که خواستار پایان دروغگویی از سوی سیاستمداران هستند. سیاستمدارانی که نمی خواهند مردم را ببینند، صدای مردم را بشنود و حرف آن‌ها را بفهمند.

گاردین با اشاره به حضور نظامیان خارجی در افغانستان تاکید کرد: آنچه که مشخص است، این است که انگلیس در افغانستان با مشکل مواجه است و مردم خواستار پایان دروغگویی در این رابطه هستند. سیاستمداران هلندی و کانادایی صدای مردم خود را شنیدند و پس از مدتی نیروهای خود را از افغانستان خارج کردند؛ صدای مردمی که خواهان پایان دروغگویی و بزدلی و اتمام روندی شده بودند که موجب به خطر افتادن جان سربازان در درگیری بیهوده شده بود.

این نشریه قدیمی انگلیسی به بهانه‌ها برای اشغال افغانستان اشاره کرد و نوشت: آنچه که در سال 2001 رخ داد، کاملا روشن بود. تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس قصد داشت تا در قالب یک ناجی رابطه‌ای کاملا برادرانه با جرج بوش جمهوری خواه برقرار کند. یازده سپتامبر بهانه مورد نیاز را به وجود آورد. حالا اسامه بن لادن باید پیدا می‌شد و طالبان هم به دلیل محافظت از او باید سرنگون می‌شد. دموکراسی باید بر افغانستان حاکم می‌شد و تجارت مواد مخدر باید متوقف می‌شد. تونی بلر برای همه توضیح می‌داد که 90 درصد هروئینی که در انگلیس مصرف می‌شود از افغانستان می‌آید. همینطور در رابطه با افغانستان می‌گفت که این کشور در معرض فساد شدید قرار دارد، و دومین رتبه را در آمار بیشترین مرگ و میر مادران دارد.

گاردین ادامه داد: حالا 11 سال گذشته و هیچ یک از این موارد تغییری نکرده است. این جنگ نه تنها مشکلی را حل نکرد بلکه قربانیان زیادی را نیز بر جای گذاشت. وضعیت تحصیلی و حقوق زنان نیز با مشکلات بسیار زیادی در این کشور روبرو است.

این نشریه انگلیسی می‌افزاید: پیروزی جورج گالوی نشانه ای از مخالفت مردم با دروغ و بزدلی احزاب اصلی کشور انگلیس است. ما به دنبال سلاح‌های کشتار جمعی که وجود نداشت به عراق رفتیم. ما به هلمند حمله کردیم به بهانه تروریست‌هایی که هیچ خطری برای انگلیس نداشتند. و حالا به بهانه موشک هایی که وجود ندارد و سلاح هسته‌ای که وجود ندارد، بر طبل جنگ با ایران می‌کوبیم.

گاردین در پایان تاکید کرد: بیش از 400 خانواده انگلیسی در غم از دست دادن فرزندان خود هستند و بیش از پنج هزار سرباز هم با مصدومیت و نقص عضو روبرو شده اند.

نتیجه آرا مردم بردفورد و انتخاب گالوی پیامی روشن بود از این حقیقت که اعتماد مردم به سیاستمداران کشور از بین رفته است.

انتهای پیام/ص

 
 
یک شنبه 20 فروردین 1391  1:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها