0

تدوین سیاست‌های کلی حمایت از تولید ملی تا پایان خرداد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

تدوین سیاست‌های کلی حمایت از تولید ملی تا پایان خرداد

خبرگزاری فارس: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از تدوین سیاست‌های کلی حمایت از تولید ملی تا پایان خرداد ماه خبر داد.

خبرگزاری فارس: تدوین سیاست‌های کلی حمایت از تولید ملی تا پایان خرداد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محسن رضایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از اولین جلسه کاری مجمع تشخیص در سال 91 در نشستی خبری که با حضور خبرنگاران رسانه‌ها برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال نو به ملت ایران و فعالین عرصه رسانه اظهار داشت: دور جدید مجمع با تعیین اولویت‌هایی شروع شده که تعداد این اولویت‌ها 10 تا است و از سوی رهبری برای مجمع ترسیم شده است.

وی با اشاره به این اولویت‌ها افزود: هویت، خانواده، فناوری اطلاعات و ارتباطات، نخبگان، سلامت اقتصادی، اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی، محیط زیست، نظام قانونگذاری، انتخابات و جمعیت 10 اولویتی است که برای دور جدید مجمع تعیین شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: از سوی دیگر با آمدن اعضای جدید، نوعی جوانگرایی در مجمع تشخیص شروع شده چرا که مجمع محیط مناسبی برای کادر سازی نیروهای انقلاب است و این به نوعی تدبیر رهبری هم برای تقویت مجمع تشخیص به حساب می‌آید.

رضایی با بیان اینکه ما امروز مصوباتی در مورد سیاست‌های کلی اجتماعی در مجمع داشتیم، خاطرنشان کرد: ‌مسائل اجتماعی جزو مسائل مهم کشور است که باید به آن توجه لازم صورت گیرد.

وی اظهار داشت: در سال گذشته ما چندین جلسه با متولیان امور اجتماعی داشتیم که طی این جلسات آسیب‌های مربوط به این حوزه شناسایی و مورد بررسی قرار گرفت.

رضایی تاکید کرد:‌ با اولویت‌هایی که رهبری ترسیم کرده، مجمع امسال سال پرکاری خواهد داشت.

وی گفت: در جلسه امروز آقای هاشمی روی این مسئله که سیاست‌های کلی مربوط به تولید ملی تهیه و در مجمع بررسی شود، را تاکید داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه این نشست و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که در خصوص حضور رئیس جمهور در جلسات دور جدید مجمع از وی سوال پرسید گفت: صحبت‌هایی که بین ما و رئیس جمهور شده این است که با توجه به شروع دور جدید مجمع دولت قول همکاری بیشتری را نسبت به گذشته داده است و فکر می‌کنم امسال حضور دولت در جلسات مجمع پررنگ‌تر از گذشته باشد.

رضایی در ادامه و در پاسخ به سؤال دیگری گفت: تولید در ایران بسیار پرهزینه است و اگر تولید ایران را با تولید در کشورهای دیگر مقایسه کنیم، می‌بینیم که تولید در ایران بسیار پرهزینه‌تر است.

برهمین اساس باید فکری به حال محیط کسب و کار کنیم تا زمان تولید هم در ایران کاهش یابد؛ از مجوز گرفتن‌ها تا مسائل دیگر باید برای تولید کنندگان کار تسهیل شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤال دیگری یادآور شد: قرار شده که رهبری تدابیری داشته باشند تا مسئله نظارت در مجمع را از حالت فعلی بیرون بیاوریم و نظارت فعال‌تری در مجمع باشد.

رضایی در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری که از وی در مورد ابقاء هاشمی بر ریاست مجمع تشخیص از وی سؤال پرسید که گفت به نظر من ابقا آقای هاشمی بر ریاست مجمع تفسیر خاصی ندارد؛ رهبری برای اداره کشور جذب حداکثری و همراه کردن نخبگان را در نظر می‌گیرند.

وی ادامه داد: انتظار داریم امسال همکاری‌های دولت با مجمع افزایش پیدا کند و احتمالا شاهد همکاری بیشتر دولت با مجمع خواهیم بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: احتمالا تا پایان خردادماه سیاست‌های کلی حمایت از تولید ملی را در مجمع تشخیص خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: هدفمند شدن یارانه‌ها پروژه خوب و البته نیمه تمامی است که باید کامل شود و اگر کامل نشود، همه از منافع آن برخوردار نخواهند بود.

رضایی تصریح کرد:‌ امسال باید یکی از سال‌های مهم در تقویت وحدت ملی کشور باشد چرا که ما امسال پالایش جدی دشمنان را داریم. برهمین اساس به فعالان سیاسی پیشنهاد می‌کنیم امسال وحدت ملی را رعایت کنند و مسائل فرعی را با هم حل و فصل کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اظهارات هاشمی در مورد طرح مذاکره با آمریکا گفت: آقای هاشمی در جلسه امروز گفت که من فقط یک خاطره گفتم و منظورم فضای امروز نبود.

وی افزود: همچنین در حال حاضر مذاکرات 1+5 در راه است و همه باید با هم متحد شویم.

وی با بیان اینکه کلینتون چند وقت پیش گفت که مذاکره با ایران به مصلحت نیست افزود: در کشور ما هیچ تفرقه‌ای وجود ندارد و همه با هم متحد هستند.

رضایی ادامه داد: تفسیر من از وحدت تنها عدم تفرقه نیست بلکه من وحدت را یک حرکت جمعی پشت سر رهبری می‌دانم؛ ما نه تنها نباید تفرقه نداشته باشیم بلکه باید همکاری جمعی هم داشته باشیم.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

شنبه 19 فروردین 1391  5:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها