0

دارویی برای نجات از تشعشعات هسته‌ای!

 
sukhteh
sukhteh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 7880
محل سکونت : اصفهان

دارویی برای نجات از تشعشعات هسته‌ای!

 

 

 

پزشکی - گروهی از دانشمندان موفق شده‌اند با استفاده از دارودرمانی مضاعف، موش‌هایی را که تحت دوزهای مرگبار تشعشعات اتمی قرار گرفته بودند زنده نگه دارند و بدین‌ترتیب گام بزرگی در مقابله با بیماری تشعشع بردارند.

محمود حاج‌زمان: گروهی از دانشمندان موفق شدند با استفاده از دارودرمانی مضاعف، موش‌هایی را که تحت دوزهای مرگبار تشعشعات اتمی قرار گرفته بودند و قاعدتا باید می‌مردند، زنده نگه دارند. در این روش، حتی اگر کوکتل دارویی 24 ساعت پس از قرارگیری در معرض تشعشع استفاده شود، باز هم درمان جوابگو خواهد بود.
به گزارش نیوساینتیست، خسارات ناشی از تشعشع به سرعت سلول‌های روده را تخریب می‌کنند و به باکتری‌های مضر اجازه می‌دهد تا وارد جریان خون شوند. ایوا گینان از دانشکده پزشکی هاروارد دریافت که تقویت سطح پروتئین‌های درگیر در واکنش سیستم ایمنی نسبت به باکتری‌ها، هم‌زمان با استفاده از درمان آنتی‌بیوتیکی، باعث می‌شود تا 80 درصد موش‌های آزمایشگاهی زنده بمانند.
استفاده از پروتئین و آنتی‌بیوتیک برای انسان بی‌خطر است. همچنین به گفته گینان، می‌توان آنها را انبار کرد تا در زمان حوادث اتمی از آنها استفاده کرد. بنابراین به نظر می‌رسد که در صورت تکمیل این روش درمانی، می توان به نجات جان افرادی که خواسته یا ناخواسته در معرض تشعشعات اتمی قرار می‌گیرند امیدوار بود.

اللّهمّ عرّفنی نفسک فانّک إن لم تعرّفنی نفسک لم أعرف رسولک اللّهمّ عرّفنی رسولک فانّک ان لم تعرّفنی رسولک لم اعرف حجّتک

حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

سه شنبه 8 فروردین 1391  10:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها