0

برگزاری جشنواره مجسمه های شنی در گیلان

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

برگزاری جشنواره مجسمه های شنی در گیلان

 وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره آشنایی بیشتر مردم با آثار فرهنگی و تاریخی استان، شهرستان و معرفی ظرفیتهای موجود است.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از برگزاری جشنواره مجسمه های شنی در استان خبر داد.
 
 به گزارش مهر، امید عزیزی با اشاره به اینکه جشنواره مجسمه های شنی با هدف ایجاد نشاط و شادابی برای هموطنان و به منظور ماندگاری مسافران در بندرکیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه برگزار خواهد شد، افزود: این جشنواره با همکاری میراث فرهنگی گیلان، موسسه فرهنگی و هنری آرنا، فرمانداری آستانه اشرفیه، بخشداری و شهرداری بندرکیاشهر از پنجم تا دهم فروردین ماه سال جاری در پل چوبی ساحل بندرکیاشهر اجرا می شود.
 
وی اظهارداشت: ساعت برگزاری این جشنواره از ساعت 9 صبح تا 20 عصر است، هنرمندان با ساخت تندیس های شنی به خلق آثار هنری و فرهنگی در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری می پردازند.
 
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره در 9 فروردین ماه امسال در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر کیاشهر برگزار و به تعدادی از برگزیدگان جشنواره با حضور هنرمندان سرشناس کشور جوایز، تندیس جشنواره و نیز دیپلم افتخار و لوح سپاس تقدیم خواهد شد.
 
وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره آشنایی بیشتر مردم با آثار فرهنگی و تاریخی استان، شهرستان و معرفی ظرفیتهای موجود است.
 
عزیزی اظهارداشت: این نخستین جشنواره شنی است که با مشارکت میراث فرهنگی برگزار و با برنامه ریزی منسجم تر در چهار فصل سال این جشنواره در استان تکرار خواهد شد.
 
وی یادآور شد: در گیلان ظرفیتهای فرهنگی، مذهبی، طبیعی، تاریخی و کشاورزی فراوانی وجود دارد که میراث فرهنگی طی سال گذشته در تمام بخش ها، جشنواره های موضوعی و تخصصی برگزار کرد و امسال نیز علاوه بر جشنواره های متنوع نوروزی، جشنواره مجسمه شنی در دستور کار این سازمان است.
دوشنبه 7 فروردین 1391  10:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها