0

وکیل سرباز جنایتکار آمریکایی: شواهدی برای اثبات مجرمیت موکلم وجود ندارد!

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

وکیل سرباز جنایتکار آمریکایی: شواهدی برای اثبات مجرمیت موکلم وجود ندارد!

 

 
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، پایگاه اینترنتی شبکه دولتی بی بی سی فارسی (BBCPersian) شنبه 24مارس (5 فروردین) خبر داد: «"رابرت بیلز" (RobertBales) سرباز آمریکایی رسما درباره ارتکاب قتل عمد هفده شهروند افغان با برنامه ریزی قبلی و حمله به شش شهروند دیگر و تلاش برای قتل آن ها در روز 11 مارس 2012 در استان قندهار تفهیم اتهام شد. او همچنین به حمله به یک مرد، یک زن و چهار کودک دیگر و تلاش برای قتل آن ها نیز متهم شده است.»
بر اساس این گزارش، رابرت بیلز 38 ساله، اکنون در یکی از زندان های ارتش در ایالت کانزاس آمریکا در سلول انفرادی نگهداری می شود و در صورت محکومیت، ممکن است به اعدام محکوم شود. حداکثر مجازات ممکن برای محکومیت به قتل از پیش برنامه ریزی شده، اخراج از ارتش، محرومیت از حقوق و مزایا، تنزل به پایین ترین درجه و اعدام (یا دستکم حبس ابد) است.
به نوشته وب سایت بی بی سی فارسی، "گری کلب" سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که این متهم رسما تفهیم اتهام شده است. مقام های ناتو و افغان پیش از این تعداد کشته شدگان را 16 نفر (9 کودک و 7 بزرگسال) اعلام کرده بودند. هنوز مشخص نیست که "رابرت بیلز" چرا به 17 فقره قتل متهم شده است؟
بی بی سی فارسی افزود: «گروه طالبان روز جمعه 23مارس گفته اند که به محاکمه رابرت بیلز اعتقادی ندارند. "ذبیح الله مجاهد" سخنگوی طالبان، تلفنی به خبرگزاری رویترز گفت که این یک عمل از پیش برنامه ریزی شده است و ما قطعا از تمام ارتش آمریکا در افغانستان انتقام خواهیم گرفت و به چنین محاکمه هایی اعتماد نمی کنیم.»
بی بی سی فارسی خاطرنشان کرد: «این کشتار به روابط آمریکا و افغانستان ضربه جدی زده است. سرباز آمریکایی، تنها فرد متهم به کشتار غیرنظامیان در قندهار است که در بازداشت به سر می برد. با این حال، دولت افغانستان بارها تأکید کرده است که در این حادثه بیش از یک سرباز آمریکایی دخیل بوده اند. "حامد کرزی" رئیس جمهور افغانستان که اخیرا با بزرگان ولایت قندهار در کابل دیدن کرد، به بی بی سی گفته است که براساس شواهد و اظهارات شاهدان عینی، نسبت به اینکه این حمله از سوی تنها یک سرباز صورت گرفته باشد، تردید وجود دارد.»
بر پایه این گزارش، "جان هنری براون" وکیل متهم در راستای مظلوم نمایی و توجیه جنایت وحشیانه سرباز آمریکایی گفته است: «موکلم چیزهای خیلی کمی از وقایع آن شب را به خاطر می آورد و مقامات آمریکایی شواهدی برای اثبات مجرمیت او در اختیار ندارند و خودش هم اعترافی نکرده است. او در جنگ عراق آسیب های بدنی و مغزی دیده است و از شرکت در یک عملیات نظامی دیگر ناخشنود بوده است. رابرت بیلز یک روز پیش از این تیراندازی ها، دیده بود که پای رفیقش در اثر شلیک گلوله، کنده شده و به هوا پرتاب شد.»
یک شنبه 6 فروردین 1391  10:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها