0

مردم حوزه تمدني نوروز پرچمداران صلح در جهان

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

مردم حوزه تمدني نوروز پرچمداران صلح در جهان

جام جم آنلاين: رييس جمهور كشورمان با بيان اينكه مردم حوزه نوروز مردمي آزاده، نجيب و استوار هستند، تاكيد كرد: مردم حوزه تمدني نوروز و همه كساني كه نوروز را جشن مي گيرند پرچمداران محبت، برادري، صلح و طلايه داران دوري از زشتي ها و خودخواهي در جهان هستند.

به گزارش جام جم آنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، دكتر محمود احمدي نژاد صبح امروز (يكشنبه) در نشست روساي جمهور و مقامات كشورهاي شركت كننده در سومين جشن جهاني نوروز در شهر «دوشنبه» پايتخت تاجيكستان با بيان اينكه بايد تحت لواي نوروز مراودات فرهنگي ملت هاي ما افزايش يابد تا نوروز بهتر شناخته شده و به ديگران شناسانده شود، گفت: پيام جشن نوروز، پيام عدالت، عشق و صلح جهاني است و به ياري خدا و با تلاش و همت كشورهاي ما به زودي روزي فرا خواهد رسيد كه همه مردم دنيا، نوروز را جشن بگيرند.

رييس جمهور كشورمان سومين جشن جهاني نوروز را فرصت مغتنمي دانست تا ملت هاي حوزه تمدني نوروز با تكيه بر ارزش هاي انساني و ظرفيت هاي نوروز در تقويت و تعالي روابط انساني، روابط دوستي و تحكيم امنيت و صلح منطقه اي و جهاني گام هاي بلندتري بردارند.

وي با بيان اينكه نوروز ارزش هاي فراواني را در خود گرد آورده است، اظهارداشت: نوروز نماد تجديد حيات طبيعت و عبور از سختي زمستان، گرمي آفتاب، شكفتن غنچه هاي اميد، نشاط طبيعت و سلسله دلباختگان است و موعد سرسبزي باغ و بوستان، جوشش عشق و محبت و زوال دشمني هاست.

دكتر احمدي نژاد ماندگاري نوروز را بر اتصال حقيقت آن و حقيقت آسمان ها و زمين عنوان و تصريح كرد: ارزش هاي نوروز، الهي و انساني است و از آنجا كه همه انسان ها به دنبال حيات برتر، تعالي، كمال و سعادت بوده و هستند و شوق پرواز به سوي آسمان و گريختن از ظلمت، ظلم، فقر و جهل دارند و به دنبال دنياي مملو از عشق و محبت و پاكي هستند نوروز براي آنها گرامي و عزيز است.

رييس جمهور كشورمان افزود: نوروز واقعي، روزي است كه در آن حقوق همه مردم محترم شمرده شده و كرامت آنان حفظ شود، نوروز انسان را به ارزش ها، عشق، دوستي، عدالت و گذشت دعوت مي كند و بشارتي بر آن است كه بالاخره روزي زندگي سخت و زمستاني بشريت به زندگي پرطراوت بهاري دگرگون خواهد شد.

وي تاكيد كرد: نوروز انسان ها را دعوت به آن مي كند كه براي رسيدن به دنياي زيبايي كه در آن ظلم و تحقير نباشد بايد در برابر متجاوزان به حقوق انساني كه حلاوت زندگي را از مظلومان گرفته اند، ايستاد.

دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه همه انسان ها حق دارند طراوت نوروز را در زندگي خود احساس كنند، خاطرنشان كرد: آن روز كه عشق و حلاوت در جهان فراگير شود، نوروز انساني طلوع كرده است و در آن روز انسانيت با همه ابعاد خود تجديد حيات مي يابد و زورگويي، اشغال، تجاوز، تحقير و چپاول ثروت ملت ها و هويت و موجوديت آنها از عرصه گيتي محو خواهد شد. در آن روز همه آوارگان به سرزمين هاي خود باز خواهند گشت و ثروت ها و منابع هيچ ملتي با زور سلاح و سرنيزه غارت نخواهد شد و همه ملت ها در آسيا، آفريقا، اروپا و آمريكا به حق خود خواهند رسيد.

رييس جمهور كشورمان بر فراگيري عدالت، برادري، عشق و پاكي در سراسر عالم در نوروز حقيقي تاكيد دوباره كرد و گفت: اين وعده خداوند است كه در سايه تلاش صالحان و عدالت خواهان بهار انسانيت فرا خواهد رسيد و در آن روز صالحان به رهبري صالح كل و انسان كامل، حضرت مهدي (عج) و با ياري حضرت مسيح مديريت جهاني را بر عهده خواهند گرفت و ديگر ترس و اندوهي در جهان باقي نخواهد ماند و آن روز دير نخواهد بود و نوروزي كه در آن فقط خداوند جهان پرستيده شود، فرا خواهد رسيد.

دكتر احمدي نژاد در ابتداي سخنان خود با ابراز خوشحالي از اينكه بار ديگر و به يمن گرامي داشت نوروز در كنار برادران خود از كشورهاي مختلف در تاجيكستان گرد هم آمده اند نوروز را به همه بشريت و به ويژه ملت هاي حوزه تمدني آن شادباش گفت.

در پايان دكتر احمدي نژاد اين رباعي «رودكي» را قرائت كرد.

با آن که دلم از غم هجرت خون است

شادي به غم توام ز غم افزون است

انديشه کنم هر شب و گويم: يا رب

هجرانش چنين است، وصالش چون است

در اين مراسم همچنين روساي جمهور كشورهاي تاجيكستان، افغانستان و پاكستان با تبريك نوروز به ملت هاي حوزه تمدني آن و ساير ملت هاي دنيا تبريك گفته و به تشريح سنن و رسوم گرامي داشت نوروز در كشورهاي خود پرداختند. 

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 6 فروردین 1391  3:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها