0

تذکر به وزیر ارشاد از تریبون نمازجمعه برای اکران برخی فیلم های مستهجن

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

تذکر به وزیر ارشاد از تریبون نمازجمعه برای اکران برخی فیلم های مستهجن

 

 فارس نوشت:

آیت‌الله سید احمد خاتمی در ادامه سخنان خود در خطبه‌های امروز نمازجمعه تهران، با اشاره به اکران برخی فیلم‌های غیراخلاقی در ایام نوروز، تأکید کرد: اجازه اکران برخی از فیلم‌های ضداخلاقی در ایام نوروز و در برخی سینماهای مراکز استان‌ها صادر شده است؛ این فیلم‌ها در دهه فجر پخش و مورد اعتراض واقع شده بود، مسئولان باید بدانند که ما در مورد دین و اخلاق مردم با هیچ کس رودربایستی نداریم. آقای وزیر با دین و اخلاق مردم بازی نکنید.

وی وزیر ارشاد را جوانی متدین و دیندار خواند ولی در عین حال به وی گفت که در شأن شما نبود که از دستگاه تحت مدیریت شما اجازه اکران چنین فیلم‌های مستهجنی داده شود؛ باید تا دیر نشده جلوی اکران این فیلم‌ها را در استان‌ها بگیرید.

گزيده سخنان وي از اين قرار است:

·         حاکم بحرین اهل بیابان‌های عربستان است و می‌گوید مخالفان ما عده‌ای اندک هستند اما ملت بحرین روز جمعه اخیر به دعوت شیخ عیسی قاسم راهپیمایی کرده و نشان دادند که مخالف این دیکتاتوری هستند.

·         جمهوری اسلامی ایران طرفدار اصلاحات جدی در سوریه بوده و هست. ما مخالف دخالت خارجی در سوریه هستیم و در واقع مخالف این هستیم که مرتجعین عرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی مخالفان دولت سوریه را مسلح کرده و آنها ملت این کشور را قتل عام کنند.

·         دولت سعودی در حالی که مخالفان خود را وحشیانه سرکوب می‌کند و از طرفی هم در بحرین آزادیخواهان را به راحتی می‌کشد، سفیر خود را از دمشق فرا خوانده است؛ اگر سرکوب بد است چرا خودتان وحشیانه به دانشگاه‌ها حمله می‌کنید.

·         سوریه خط مقدم مقابله با رژیم صهیونیستی است البته هدف اصلی دشمنان حزب‌الله بود ولی آنها تاکنون ناکام بوده و از این پس هم ناکام خواهند بود.

·         حکام بحرین، حاکمانی مستبد و جلاد هستند که آنها چه از سرکوب‌ها دست برداشته و یا به این کارها ادامه دهند باید بدانند که ملت‌ها پیروز هستند چرا که پیش از این ملت‌های مصر، یمن، تونس و لیبی پیروز شده و در آینده‌ نه چندان دور نیز ملت مقاوم بحرین هم شهد شیرین پیروزی را خواهد چشید.

جمعه 4 فروردین 1391  3:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها