0

۴ فروردين ترور شیخ علی‏اصغر "احمدی شاهرودی"

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

۴ فروردين ترور شیخ علی‏اصغر "احمدی شاهرودی"

عالم ربانی، آیت‏الله علی‏اصغر احمدی شاهرودی در چنین روزی از سال ۱۳۷۱ هجری شمسی به شهادت رسید.
حضرت آیت‏الله العظمی شیخ علی‏اصغر احمدی شاهرودی در سال ۱۳۰۲ش (مصادف با ۱۳۴۲ق) در یکی از توابع شاهرود قدم به عرصه حیات گذاشت و تحصیلات مقدماتی را در زادگاهش سپری ساخت.
معظم‌له سپس در شانزده سالگی راهی حوزه علمیه شهر مقدس قم شد و پس از چندی از محضر استادان دانشمندی هم‌چون آیات عظام: سیدمحمدحجت کوه‏کمره‏ای و سیدمحمد محقق داماد بهره برد. هم‌چنین در دوره درس اصول حضرت امام خمینی (ره) در قم نیز شرکت کرد.
آیت‏الله احمدی شاهرودی مدتی نیز در حلقه درس آیت‏الله العظمی سیدحسین بروجردی در شهرستان بروجرد حاضر شد و از وجودشان استفاده نمود. این فقیه فرزانه از آن پس، در نجف اشرف اقامت گزید و از استوانه‏های علمی حوزه علمیه نجف از قبیل آیات عظام: آخوند ملامحمدکاظم خراسانی، سیدمحسن حکیم و سیدابوالقاسم خویی مستفیض گردید.
حضرت آیت‏الله العظمی شیخ علی‏اصغر احمدی شاهرودی، سرانجام در تاریخ چهارم فروردین‌ماه سال ۱۳۷۱ هجری شمسی (برابر با هفتم رمضان ۱۴۱۱ق) در زمان حکومت خفقان‏بار حزب بعث عراق، هنگام تشرف به حرم مطهر امام امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام مورد حمله ناجوانمردانه مزدوران بعثی قرار گرفت و در سن شصت و نُه سالگی به شهادت رسید. جنازه معظم‌له سه روز در آنجا ماند تا این‌که برخی از روحانیان با لباس مبدل توانستند پیکر مطهر را ربوده و به خاک بسپارند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

جمعه 4 فروردین 1391  2:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها