0

حمایت سودان جنوبی از شورشیان

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

حمایت سودان جنوبی از شورشیان

نسخه چاپيارسال به دوستان
حمایت سودان جنوبی از شورشیان

خبرگزاری فارس: کنسول سودان در بیروت با اعلام اینکه سودان جنوبی به توافقنامه‌های دوجانبه پایبند نیست، تاکید کرد که سودانی جنوبی از گروه‌های شورشی مسلح حمایت می‌کند.

خبرگزاری فارس: حمایت سودان جنوبی از شورشیان

به گزارش فارس،‌ "سمیر بابتوت" در مصاحبه با شبکه العالم گفت: ما در سال 2005 توافقنامه صلح فراگیر با جنوبی‌ها را امضا کردیم زیرا مخالف جنگ بودیم؛ با امضای این توافقنامه، صلح را برقرار کردیم و جنوبی ها به دست خود سرنوشت شان را مشخص کرده و کشور مستقل خود را تشکیل دادند.

وی افزود: سودان برای حل مسالمت آمیز همه مشکلات دوجانبه مانند نفت و مرزها تلاش کرده است.

سودان و سودان جنوبی در فوریه 2012 در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی؛ توافقنامه عدم تجاوز مرزی را امضا کردند.

بابتوت تصریح کرد: سودان جنوبی به توافقنامه عدم تجاوز پایبند نیست و شورشیان جبهه انقلابی از استان کردفان جنوبی خارج نشده اند، اما نیروهای ارتش سودان طبق توافقنامه به سوی شمال خط عرضی 56 درجه عقب نشینی کرده اند .

کنسول سودان در بیروت اظهار داشت: جنبش عدالت و مساوات پس از امضا شدن توافقنامه عدم تجاوز، نشست هایی را در سودان جنوبی برگزار کرد و کمک های لجستیکی و تسلیحاتی دریافت کرده است.

وی همچنین گفت: جنگ، منابع ملی سودان و سودان جنوبی را از بین می برد؛  سودان برای حل مشکلات دو جانبه از طریق مذاکره حسن نیت دارد و سودان جنوبی باید از حمایت از گروه های شورشی اجتناب کند و این همه بر طبل جنگ نکوبد.

 

انتهای پیام/.

 
 
چهارشنبه 2 فروردین 1391  5:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها