0

پيام ميليون ها سوري به جامعه جهاني از اصلاحات بشاراسد حمايت مي كنيم

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

پيام ميليون ها سوري به جامعه جهاني از اصلاحات بشاراسد حمايت مي كنيم

ميليون ها سوري در تظاهراتي گسترده حمايت خود را از برنامه اصلاحات بشاراسد اعلام و بر مخالفت خود با هرگونه دخالت خارجي در امور داخلي كشورشان تاكيد كردند.
به گزارش خبرگزاري سانا، مردم سوريه روز گذشته با برگزاري تظاهرات گسترده در دمشق و شهرهاي ديگر اين كشور اين پيام را به جهانيان ارسال كردند كه آنها هيچ گاه وحدت و ثبات ملي را فداي دخالت هاي خارجي نخواهند كرد و با حمايت از دولت اصلاحات دست فتنه گران را از كشور كوتاه خواهند كرد.
مردم سوريه با در دست داشتن پرچم هاي كشور پارچه نوشته هايي به همراه داشتند كه روي آنها از فداكاري هاي ارتش براي حفظ ثبات و امنيت و آرامش در كشور قدرداني شده است.
شهروندان سوري كه تعداد آنان به چند ميليون نفر مي رسيد بر هوشياري و بيداري خود در برابر توطئه هاي خارجي تاكيد و اقدامات تروريست ها در كشتار شهروندان و نيروهاي ارتش كه با حمايت طرف هاي خارجي صورت مي گيرد را محكوم كردند.
تظاهركنندگان شعارهايي نيز عليه اتحاديه عرب سر دادند و تاكيد كردند اتحاديه عرب به ابزاري براي اجراي طرح هاي خارجي كه هدف آن تجزيه و فروپاشي منطقه و سيطره بر ثروت هاي ملت هاي آن است تبديل شده است.
«سليم عبود» نماينده پارلمان سوريه دراين باره تاكيد كرد، مردم سوريه با تظاهرات گسترده خود به تمامي كشورهاي جهان اين پيام را داد كه در كنار نظام خود مي مانند و توطئه ها را خنثي مي كنند.
تحليلگران منطقه نيز اظهار داشتند كه تظاهرات گسترده مردم سوريه شكست طرح هاي آمريكا، عربستان و قطر براي سرنگوني نظام سوريه را ثابت كرد و نشان داد كه مردم و دولت در برابر فشارهاي خارجي متحد هستند.
حمايت گسترده مردم سوريه از نظام سوريه در شرايطي صورت مي گيرد كه تلاش برخي از كشورهاي عربي همسو با كشورهاي غربي براي براندازي نظام سوريه و توطئه عليه اين كشور همچنان ادامه دارد.
در همين رابطه يك رسانه عراقي گزارش داد كه عربستان توافقنامه اي بسيار خطرناك با زندانيان القاعده امضا كرده است كه طي آن به ازاي آزادي آنان، اين افراد بايد در خاك سوريه براي ايجاد ناامني تلاش كنند.
در اين گزارش آمده است كه برخي ديگر از كشورهاي عربي به توافقات مشابهي با عناصر القاعده دست يافته اند.
جامعه تركمن هاي سوريه نيز اعلام كردند كه دولت تركيه به نيروهاي مخالف براي دامن زدن به خشونت هاي سوريه آموزش مي دهند.
آمريكا، انگليس، فرانسه، قطر نيز از هر اقدامي عليه بشاراسد رئيس جمهور سوريه حمايت مي كنند.
همچنين دبير كل شوراي همكاري خليج فارس اعلام كرد كه اعضاي اين شورا تصميم گرفته اند سفارت خود را در سوريه تعطيل كنند.
اين اقدام در هماهنگي كامل با اقدام كشورهاي غربي مانند آمريكا، فرانسه، انگليس، اسپانيا و ايتاليا انجام مي شود كه سفراي خود در دمشق را فراخوانده اند تا دولت سوريه را به دليل مقابله با گروهك هاي مسلحي كه از جانب همين كشورهاي عربي و غربي حمايت مي شوند، تحت فشار بگذارند.
پيش از اين تونس و قطر نيز اقدام مشابه را انجام دادند اما با مقابله به مثل دمشق رو به رو شدند.از سوي ديگر سخنگوي كوفي عنان نماينده ويژه سازمان ملل متحد در امور سوريه اعلام كرد كه رايزني كوفي عنان با مقامات سوريه براي حل بحران اين كشور همچنان در جريان است و مقامات سوري به پيشنهادات نماينده ويژه سازمان ملل براي حل بحران پاسخ هاي اميدواركننده اي داده اند.
اين در حالي است كه گفت وگوي كوفي عنان با مخالفان دولت سوريه به جايي نرسيده است و آنان اعلام كرده اند كه به هيچ وجه با دولت سوريه گفت وگو نمي كنند.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

سه شنبه 1 فروردین 1391  10:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها