0

پايگاه اينترنتي ايتاليايي:جنگ با ايران اقتصاد آمريكا را با ركود مواجه مي كند

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

پايگاه اينترنتي ايتاليايي:جنگ با ايران اقتصاد آمريكا را با ركود مواجه مي كند

به نوشته يك پايگاه اينترنتي ايتاليايي تحليلگران بر اين باورندكه جنگ با ايران اقتصاد تازه رونق گرفته آمريكا را با ركود مواجه خواهد كرد.
به گزارش پايگاه اينترنتي ايتاليايي زبان وال استريت ايتاليا پونتو كام، در حالي كه باراك اوباما رئيس جمهورآمريكا فقط چند روز پيش تاييد كرد حمله اي نظامي عليه ايران در دستور كار نيست، تحليلگران از خود درباره عواقبي كه ايجاد يك درگيري در خاورميانه مي تواند درباره قيمت هاي نفت و همچنين بر رشد اقتصادي داشته باشد، سوال مي كنند. در واقع ترس از اين وجود دارد كه اقتصاد آمريكا كه در ماه هاي اخير علائمي از رشد آشكار را از خود نشان داده است از مسير رشد خود خارج شود. بنابراين، به عقيده تحليلگران، اين يكي از دلايلي است كه پنتاگون را وادار به تاخير انداختن اقدام نظامي بر ضد تهران كرده است.
اين پايگاه اينترنتي با اشاره به حساس بودن قيمت نفت نوشت: با افزايش تنش ها در خاورميانه، قيمت هاي نفت نيز روز به روز و همزمان با تنش ها همواره افزايش پيدا كرده اند: از شروع سال، قيمت نفت برنت 6 درصد افزايش يافته است.
اين پايگاه اينترنتي نوشت: فرض بر اين است كه ايران دومين توليد كننده نفت اوپك بتواند شيرهاي نفت را كه در هر روز 2 ميليون و 500 هزار بشكه نفت صادر مي كند، بسته و صحنه هاي وحشتناكي را ايجاد كند.
در همين زمينه و بر اساس مطالعات بعمل آمده از سوي موسسه تحقيقاتي راپين گروپ، حمله اي هوايي عليه ايران و در ادامه نيز پاسخ ايران به آن حمله مي تواند موجب بالا رفتن 23 دلاري قيمت نفت برنت يا اندكي كم تر يا بيش تر، از قيمت فعلي شود. (ديروز قيمت نفت برنت به حدود 125 دلار در هر بشكه رسيده بود).
يك درگيري، با توجه به بسته شدن كوتاه مدت تنگه هرمز مي تواند قيمت نفت را تا 60 دلار در هر بشكه افزايش دهد. بنابراين با اين پيش بيني ها، تصور تاثيرهاي منفي (جنگ) بر اقتصاد كار سختي نيست.
در همين زمينه، اد مورسي تحليلگر سيتي گروپ بر آورد كرده است اگر نفت به 150 دلار در هر بشكه برسد، آمريكا 2 درصد از رشد اقتصادي خود را از دست خواهد داد كه «اين ميزان به تنهايي براي تغيير رشد اقتصادي از سرگرفته شده »آمريكا به ركود كافي است.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

سه شنبه 1 فروردین 1391  4:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها