0

اخبار ادبي و هنري

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

اخبار ادبي و هنري

مدير يك تلويزيون سلطنت طلب:
صداي آمريكا نفوذي جمهوري اسلامي است!
مدير يك تلويزيون سلطنت طلب تأكيد كرد كه باور كنيد صداي آمريكا نفوذي جمهوري اسلامي است!
به گزارش خبرنگار كيهان، به دنبال اخراج جمشيد چالنگي از صداي آمريكا، مدير يك تلويزيون ماهواره اي فارسي زبان، اخراج فرد ياد شده را توسط نفوذي هاي جمهوري اسلامي توصيف كرد و ادعا كرد: بي بي سي هم دست در دست جمهوري اسلامي دارد!
«شهرام همايون» كه در ايران براي مطبوعات دست چندم آگهي مي گرفته است، همچنين با توهين به مخاطبان خود گفت: چرا از همه مردم ايران تنها 673 نفر بايد براي تلويزيون من، پول بدهند؟!
چاپ هجدهم «همپاي صاعقه» منتشر شد
كتاب «همپاي صاعقه» توسط انتشارات سوره مهر براي هجدهمين بار منتشر شد.
به گزارش خبرنگار كيهان، اين كتاب كارنامه تاريخي- نظامي لشكر 27 مكانيزه محمد رسول الله(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از دي 1360 تا تير 1361 است كه به قلم گلعلي بابايي و حسين بهزاد نگارش يافته است. كتاب «همپاي صاعقه» پيش از اين در قالب پاورقي در روزنامه كيهان منتشر شده بود و در ششمين جشنواره انتخاب برترين كتاب سال دفاع مقدس، بعنوان بهترين كتاب در بخش تحقيق و پژوهش دست يافت.
رهبر انقلاب در بخشي از تقريظشان بر اين كتاب، نوشته اند: «اين كتاب منبع بسيار غني و ارزشمندي است كه از آن مي توان ده ها كتاب، فيلمنامه و زندگينامه استخراج كرد. لحظات و حالات ثبت شده در سراسر اين كتاب، همان ظرافت هاي حيرت انگيزي است كه از مجموع آن، تابلوي پرشكوه و با عظمت عملياتي چون فتح المبين و بيت المقدس پديد آمده و برترين هاي هنر جهاد و ايثار و شجاعت و ابتكار را در مجموعه نمايشگاه بي نظير هنرهاي انقلاب اسلامي نشان مي دهد.»
همايش «تلويزيون مردم انقلاب اسلامي» برگزار مي شود
همايش «تلويزيون مردم انقلاب اسلامي» در راستاي تبيين و ترويج مؤلفه هاي رسانه انقلابي خرداد سال آينده برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار كيهان، مركز راهبردي جبهه فكري انقلاب اسلامي، با انتشار فراخواني از همه انديشمندان، متخصصان و فرهيختگان جهت نگارش مقالات علمي- تخصصي در اين زمينه دعوت به عمل آورد. مهلت ارسال مقالات براي اين همايش تا 20 ارديبهشت سال آينده تعيين شده است.
تجمع اعتراض آميز عليه نمايش دو فيلم برگزار شد
يك تجمع اعتراض آميز در اعتراض به اكران دو فيلم در مقابل ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد.انصار حزب الله تهران در اين تجمع خواستار پاسخگويي مسئولان فرهنگي نسبت به اكران عمومي دو فيلم مبتذل شدند.گفتني است افراد در اين تجمع با در دست داشتن پلاكاردهايي اين فيلم ها را آثاري ضد ارزشي و ضد اخلاقي مي دانند و خواهان پاسخگويي وزير فرهنگ و ارشاد در اين زمينه هستند.
آخرين وضعيت «پسر ايران» از زبان خودش
راوي كتاب «نورالدين پسر ايران» كه به دليل عارضه چشمي در بيمارستان بستري بود تا چند روز آينده مرخص مي شود.
سيد نورالدين عافي به خبرگزاري دانشجو گفت: به خاطر عارضه چشمي در بيمارستان زير تيغ جراحي رفتم كه تا چند روز آينده مرخص مي شوم.
راوي كتاب «نورالدين پسر ايران» يادآور شد: اين عمل با موفقيت انجام شد و پزشكان رضايت كامل داشتند؛ البته سه ماه آينده براي عمل ديگري بايد به تهران بيايم. وي در خصوص دست نوشته مقام معظم رهبري افزود: هر كس براي خدا و رضاي او كاري انجام دهد، خدا آن را بي جواب نمي گذارد و آقا با اين كار لطف و محبت كرده و ما را حمايت كردند.
عافي ضمن انتقاد از مسئولان خاطرنشان كرد: با حمايت از افراد جانباز و ايثارگر بايد خاطرات دوران جنگ و رشادت هاي فرزندان ايران بيان و نوشته شود تا نسل جديد با اين تجربيات و سختي هاي آن آشنا شوند.
راوي كتاب «نورالدين پسر ايران» با بيان اينكه لازم است همه افراد اين كتاب را مطالعه كنند، اضافه كرد: همه مردم ايران اسلامي بايد با جنگ و دوران دفاع مقدس آشنا شوند و بدانند كه رزمندگان ما در اين دوران چه سختي هايي كشيده اند. گفتني است، سيد نورالدين عافي به دليل اصابت تركش هاي پراكنده به صورت و چشم، دچار بسته شدن مجراي اشكي شده و تا سه ماه آينده بايد عمل ديگري را در تهران انجام دهد.
تدارك برنامه هاي ويژه براي ربع قرن نمايشگاه كتاب
رئيس شوراي سياستگذاري بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران از تدارك برنامه هاي ويژه براي ربع قرن نمايشگاه كتاب تهران خبر داد.
بهمن دري گفت: با تشكيل كميته ربع قرن و بررسي پيشنهادها و طرح هاي رسيده، در نظر داريم سالني ويژه به منظور برگزاري برنامه هاي متنوع با هدف بزرگداشت ربع قرن جهاد فرهنگي در عرصه كتاب و كتابخواني برگزار كنيم. بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران 13 تا 23 ارديبهشت سال 1391 در مصلي بزرگ امام خميني(ره) برگزار مي شود.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

سه شنبه 1 فروردین 1391  4:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها