0

دستور كار دولت در سال 91، حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و كار ایرانی

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

دستور كار دولت در سال 91، حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و كار ایرانی

تهران - رییس جمهوری اسلامی ایران در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال 1391، با تبریك فرا رسیدن عید سعید نوروز به ملت بزرگ ایران و جامعه بشری، سال گذشته را سالی پرفراز و نشیب و سرشار از شادكامی‌ها، شیرینی‌ها و پیروزی‌ها برای ملت ایران و جامعه بشری دانست و دستور كار دولت در سال جدید را حمایت از تولید، صادرات ملی ، سرمایه و كار ایرانی اعلام كرد.

1391/01/01 - 09:40

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دكتر ' محمود احمدی نژاد' در این پیام تصریح كرد: به فضل الهی در سال 91 تعهد این دولت بر عدالت، خدمت، پاكی، مهرورزی و تعالی كشور عمیق‌تر و وثیق‌تر از سال های گذشته در تمام لحظات و فعالیت‌ها جاری بوده و امسال نیز همچون گذشته حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و كار ایرانی در دستور كار دولت خواهد بود.

رییس جمهوری همچنین با تبریك آغاز سال نو و عید نوروز به امام عصر(ع) كه حقیقت بهار انسانی است، مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران و ایرانیان در سرتاسر عالم كه هستند، خانواده معظم شهیدان، ایثارگران و جامعه بشری، گفت: سال گذشته سالی پرفراز و نشیب و سرشار از شادكامی‌ها، شیرینی‌ها و پیروزی‌ها برای ملت ایران و جامعه بشری و در برخی موارد هم همراه با تلخكامی‌ها بود.

 

** متن كامل پیام دكتر محمود احمدی نژاد به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

«اللهم عجل لولیك الفرج و العافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه»

 

بهار عزیز و نوروز سرفراز را به حقیقت بهار انسانی، یعنی امام عصر(ع)، مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران و ایرانیان در هر كجای عالم كه هستند، خانواده معظم شهیدان و ایثارگران و جامعه بشری تبریك عرض می‌كنم.

سال گذشته سالی پرفراز و نشیب و سرشار از شادكامی‌ها، شیرینی‌ها و پیروزی‌ها برای ملت ایران و جامعه بشری و در برخی موارد هم همراه با تلخكامی‌ها بود.

در سال 90 حركت پرشتاب ملت ایران در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، علمی، صنعتی، فناوری و سیاسی گسترش پیدا كرد و به فضل الهی در سال 91 با سرعت بیشتر ادامه پیدا خواهد كرد.

دهها هزار طرح عمرانی و پروژه‌های گوناگون در گوشه و كنار كشور به بهره‌برداری رسید و دستاوردهای علمی و فنآوری‌ بزرگ در اختیار ملت قرار گرفت. در همین دوره اقدامات تحولی برنامه‌ریزی شد كه از این بابت خداوند منان را سپاسگزارم و از همراهی و همدلی ملت بزرگ صمیمانه تشكر می‌كنم.

برنامه عظیم 'مهر ماندگار' برای تكمیل و بهره‌برداری از تمام طرحهای بزرگ عمرانی، علمی، بهداشتی، صنعتی، فنآوری و كشاورزی و فرهنگی تهیه شده و آماده اجراست.

بنای این دولت بر این است كه كاری كند كه باری را بر دوش دولت بعدی نگذارد.

ما می‌خواهیم این فرصت برای دولت بعدی باقی باشد كه برنامه‌ و بودجه خود را خودش تنظیم كند براساس برنامه‌هایی كه به تایید ملت ایران می‌رسد كارهایش را جلو ببرد و طرح‌های نیمه تمام مانع اجرای برنامه‌های دولت بعدی نشود.

ایران باید با فكر، همت و دست ایرانی ساخته شود

همچون گذشته امسال هم حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و كار ایرانی در دستور كار دولت است.

تعهد این دولت بر عدالت، خدمت، پاكی، مهرورزی و تعالی كشور عمیق‌تر و وثیق‌تر در سال 91 در تمام لحظات و فعالیت‌ها به فضل الهی جاری خواهد بود.

ما همواره در كنار مردم، برای مردم و شریك شادی و غم مردم خواهیم بود.

اما كلامی هم درباره نوروز عزیز، خدمت ملت عزیز عرض می‌كنم؛

نوروز عید انسان است و عید بازگشت به حقیقت انسانی است.

عید تجدید عهد با همه خوبی‌ها و اجتناب از همه زشتی‌هاست.

نوروز یادآور بهار انسان است.

امروز همه می‌دانند كه انسان بالاترین مخلوق خداست. انسان استعداد و شایستگی آن را دارد كه جانشین خدا در زمین شود.

همه استعدادهای الهی و صفات و اسماء خود را در فطرت انسان به امانت گذاشته است.

استعدادهای الهی انسان بسیار شگرف و نامحدود است.

قدرت، عقل، حكمت، خلاقیت، علم، تدبیر و درایت، عشق و آرامش، سلامت و پرستش و عزت و كرامت از استعدادهایی است كه به واسطه آنها انسان می‌تواند تجلی خداوند و ظرف معرفی او در این عالم بشود. انسان با شكوفایی این استعدادها می‌تواند آنقدر بزرگ شود كه جانشین خداوند در زمین گردد.

با نگاهی به تاریخ و امروز معلوم می‌شود كه انسان برای رسیدن به آن قله بلند هنوز در ابتدای راه است.

در واقع این دوره طولانی گذشته دوره زمستان بوده؛ زمستان بشریت. هنوز بشر فرصت شكوفایی كامل پیدا نكرده است؛ بهار انسانیت در راه است و باید بیاید. در طول تاریخ همه انسانها به دنبال كمال و سعادت بودند و هر فعالیتی كه انجام می‌دهند و هر جهت‌گیری و سیاست كه استفاده می‌كنند هنگامی كه از آنان سوال می‌كنیم می‌گویند به دنبال كمال و سعادت هستیم.

روشن است كه سعادت و كمال حقیقی رسیدن به مقام خلیفه‌اللهی است. رسیدن به نقطه‌ای است كه از همه ظرفیت و استعدادهای الهی بهره‌برداری كنیم.

در دعای تحویل سال همه با هم می‌خوانیم خطاب به خدای متعال كه: یا مقلب القلوب والابصار یا مدبر اللّیل و النهار یا محول الحول والاحوال حوّل حالنا الی احسن الحال.

همه به دنبال بهترین حال هستند. یعنی نقطه اوج كمال. همه به دنبال احسن الحال هستند.

اما سوال این است كه به راستی احسن الحال چیست و كدام است.

چه كسی از همة عقل، علم، حكمت، عشق، درایت، عدالت، هوشمندی، قدرت، خلاقیت و سلامت برخوردار است و در اوج پرستش قرار دارد.

پاسخ روشن است؛ معلوم است كه همه اینها فقط و فقط در انسان كامل مجتمع است.

انسان كامل نقطه اوج تجلی همه صفات و اسماء الهی و ظهور و بروز همه استعدادهای الهی انسان در عالم هستی است. انسان كامل ابتدا، انتها و خودِ راه است.

او مقصد همه مخلوقات عالم در سیر كمالی است. او مظهر همه زیبایی‌ها و جمال خداوند است. بنابراین معلوم شد كه احسن الحال وجود نازنین حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.

هر كسی كه می‌خواهد به قله برسد، راه، راهنما، قله، یاور و الگو اوست.

دعای ما در لحظه تحویل سال، رسیدن به اوست كه احسن الحال است.

او آرزوی همه ابناء بشر است؛ زیباترین آرزوهاست. او سرود زیبای هستی و زمزمه خداوند در جاری عالم است. او رمز و راز آفرینش و گردش هستی است. با ظهور او و به تعبیر دیگر با رسیدن بشریت به او، بهار انسان و انسانیت و زندگی واقعی بشر آغاز می‌شود.

من می‌خواهم در انتهای سخن سروده‌ای از یك عزیزی كه به مناسبت همین بهار و خطاب به یگانه هستی را قرائت می‌كنم.

السلام علیك یا ربیع الانام و نضره الایام

تو بهترین حالی / چه خوش خوانده‌اند ترا كه بهاری

تو بهترین حالی / رمز عبور لیله و راز طلوع نهاری

تو بهترین حالی / رویای منی، تو آرزوی جهانی

تو بهترین حالی / تو مبدأای، تو مقصدی، راهی

تو بهترین حالی / تو سرودی، زمزمه‌ای، فریادی

تو بهترین حالی / تو دانه‌ای، جوانه‌ای، درخت پاك حیاتی

تو بهترین حالی / هماره خرّم و سبز، گل همیشه بهاری

شوق دیدار روی تو / تفسیر عمر من است

سلام بر تو ای بهار مردمان / سلام بر تو ای خرّمی دوران

این روزها همه مردم مشغول دید و بازدید، صله ارحام، مسافرت و شادی و نشاط‌اند. اما عده‌ای مشغول خدمت‌ هستند. من به نمایندگی از ملت از همه كسانی كه ایام و لیالی نوروزشان را برای شادی، سلامتی و راحتی دیگران صرف می‌كنند، صمیمانه تشكر می‌كنم.

از خداوند متعال مسألت دارم كه سال 91 را كه طلیعه آن همراه با بارش لطف الهی بود، سالی سرشار از رحمت و بركت و درك بهترین حال، عزت و سلامت برای همگان قرار دهد.

یاد و نام امام راحل عظیم‌الشأن و شهداء، به ویژه شهدای هسته‌ای را گرامی می‌دارم.

بیایید و بیاییم همه با هم با یاد خدا و عشق به امام عصر(علیه‌السلام) و خدمت و محبت به دیگران سالی پر از خوبی و زیبایی را آغاز كنیم.

یا علی

سه شنبه 1 فروردین 1391  11:15 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها