0

تجاوزبه منابع طبیعی نفت وگاز لبنان، منطقه را به بی ثباتی می كشاند

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

تجاوزبه منابع طبیعی نفت وگاز لبنان، منطقه را به بی ثباتی می كشاند

بیروت- رییس فراكسیون'وفاداری به مقاومت'وابسته به حزب الله درمجلس لبنان با اشاره به طمع رژیم صهیونیستی به منابع طبیعی نفت وگاز لبنان گفت:هرگونه تجاوز به منابع طبیعی نفت وگاز لبنان،منطقه را به سوی بی ثباتی خواهد كشاند وما اجازه نخواهیم داد ،این رژیم نفت و گاز ما را مصادره كند.

1390/12/29 - 08:52

به گزارش ایرنا ازبیروت، 'محمد رعد' رییس فراكسیون 'وفاداری به مقاومت' وابسته به حزب الله درمجلس لبنان امروز دوشنبه درمصاحبه با روزنامه لبنانی 'السفیر' با اشاره به حق لبنان دراستفاده از منابع طبیعی نفت و گاز موجود در سواحل آبی این كشور گفت: این حق ماست كه از نفت و گاز موجود در آب های بین المللی لبنان، استفاده كنیم وما اجازه نخواهیم داد كه رژیم صهیونیستی نفت و گاز ما را مصادره كند.

رعد درمورد ملاقاتش با وزیرخارجه قبرس كه اخیرا با مقامات لبنانی دیدار كرده است گفت: در این دیدار ضمن بررسی مسایل مربوط به ترسیم مرزهای دریایی لبنان بر گسترش وتقویت روابط فیمابین تأكید شده است.

رییس فراكسیون پارلمانی حزب الله با پراهمیت خواندن موضوع استخراج نفت وگاز برای هردو كشورلبنان وقبرس ادامه داد: دراین دیدار بر حل و فصل مسایل حوزه های نفتی و گازی مشترك، بدون دخالت بیگانگان به توافق رسیدیم.

رعد با اشاره به تفاهم نامه میان قبرس و رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای آبی دو طرف تصریح كرد: قبرس هیچ گامی علیه منافع لبنان برنمی دارد.

رییس فراكسیون وفاداری به مقاومت درادامه مصاحبه با اشاره به سفر اخیر 'نبیه بری' رییس مجلس لبنان به قبرس وگفت وگو با مقامات قبرس درباره مسایل مشترك نفتی وگازی گفت: امیدواریم نتایج این سفر درراستای تأمین منافع دو كشور، هر چه سریعتر وارد مراحل اجرایی شود.

از سوی دیگر 'جبران باسیل' وزبر برق و انرژی لبنان در گفت وگو با روزنامه السفیر نیز درمورد تصویب لایحه مربوط به انتخاب هیات رییسه بخش نفت گفت: هیأت دولت در جلسه آینده خود، هیأت رییسه بخش نفت واعضای آن را انتخاب خواهد كرد و بدین ترتیب كار جدی دولت در راستای حل كردن موضوع استخراج نفت و گاز و نیز دعوت از شركت های بین المللی سرمایه گذاری، برای استخراج نفت شروع خواهد شد وما امیدواریم دولت دراین زمینه با سرعت عمل كند.

'نجیب میقاتی' نخست وزیر لبنان نیز در مصاحبه با روزنامه السفیر گفت: موضوع استخراج نفت و گاز اهمیت زیادی برای دولت لبنان دارد، و با تعیین هیأت رییسه بخش نفت و گاز، گام اصلی به منظور اجرایی كردن پروژه های استخراج نفت وگاز درلبنان برداشته خواهد شد.

این روزنامه لبنانی به نقل ازیك منبع دیپلماسی لبنانی گفت: با توجه به تأكید سازمان ملل بر ضرورت ترسیم مرزهای آبی لبنان ، و نیز با توجه به آغاز رایزنی شركت های آمریكایی و رژیم صهیونیستی با هدف آغاز سرمایه گذاری در چاههای نفت وگاز آب های بین المللی، مقامات لبنان در روزهای آینده با هدف منع رژیم صهیونیستی از تجاوز به منطقه آبی لبنان، موضوع استخراج نفت و گاز را به طور جدی پیگیری خواهند كرد.

سه شنبه 1 فروردین 1391  2:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها