0

از نظر مردم ایران صدای آمریکا یک رسانه مغرض و جانبدار است

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

از نظر مردم ایران صدای آمریکا یک رسانه مغرض و جانبدار است

 یکی از اسناد انتشار یافته در ویکی لیکس به بررسی وضعیت رسانه های فارسی زبان وابسته به دولت های آمریکا و انگلیس پرداخته است.

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت صد خبر18 مارس(28 اسفند) نوشت: «یکی از اسناد انتشار یافته در ویکی لیکس به بررسی وضعیت رسانه های فارسی زبان وابسته به دولت های آمریکا و انگلیس پرداخته است.»
این سایت بر اساس اسناد ویکی لیکس خبر داد: «در ملاقاتی که بین مقامات آمریکائی با سفیر سابق اتریش در ایران برگزار شده، مطرح شده است که تلوزیون صدای آمریکا در بین مردم ایران به عنوان یک رسانه مغرض، جانبدار و غیر بی طرف شناخته می شود و آمریکائی ها نباید این ناراحتی مردم ایران  [از صدای آمریکا] را ناچیز بشمارند. چون این دیدگاه مردم ایران به این رسانه بزرگ باعث دیدگاه منفی مردم ایران به آمریکا شده و عملکردی متضاد با اهداف آمریکا دارد .»
این سند در ادامه می افزاید: «اگرچه تلوزیون بی بی سی فارسی به ظاهر بی طرفتر از این شبکه است اما ارتباطش با انگلیس مانند یک لکه ننگ همراه این رسانه است. دولت آمریکا باید از یورو نیوز حمایت کند، تا بخش فارسی خود را راه اندازی کند. همین طور بهتر است برای از بین بردن ذهنیت منفی مردم ایران، رسانه های غرب اقدام به برنامه های میزگرد کنند، و مقامات آمریکائی هم با رسانه های فارسی زبان مصاحبه کنند.»

سه شنبه 1 فروردین 1391  1:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها