0

مروري بر مجله شاهد ياران ويژه مرحوم حاج سيد احمد خميني

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مروري بر مجله شاهد ياران ويژه مرحوم حاج سيد احمد خميني

  

به مناسبت سالروز رحلت يادگار امام(ره)

مروري بر مجله شاهد ياران ويژه مرحوم حاج سيد احمد خميني

نويد شاهد: هفدهمين شماره از ماهنامه فرهنگي - تاريخي شاهد ياران ويژه مرحوم حجت الاسلام حاج سيد احمد خميني، با عنوان "يادگار ماندگار" به همت گروه مجلات شاهد منتشر شده است...

به گزارش خبرنگار نويد شاهد، در اين شماره مطالبي با عناويني مانند ديباچه، نيم نگاهي به برخي از نامه هاي امام به فرزندش، سلوك سياسي يادگار امام، صاحب نقشي محوري در نظام اسلامي، يادگار امام و نظام اسلامي، ملازم ولي خدا، خانه اي تنها در بيابان كوشك، بهار جاودانه و پدر اين گونه بود، به چاپ رسيده است.

در صفحه نخست اين شماره شاهد ياران، سردبير ماهنامه چنين نوشته است: "حضور تعيين كننده و موثر وي در سالهاي جواني در ايران و در غيبت خانواده و ايفاي نقش رابط بين امام (ره) و مبارزان در داخل كشور، آن هم در سالهايي كه مي توانست در عرصه هاي ديگري كه بسياري از جوانان حسرت حتي يك روز حضور در آنها را داشتند، خوش بدرخشد و از شهرت و اعتباري گسترده برخوردار گردد، اوج ايثار و از خود گذشتگي او را نمايان مي سازد."

در ادامه مطالب اين شماره از شاهد ياران، نوشتارهايي با عنوان هاي، يادگار امام و چالش هاي نظام اسلامي در گفت و شنودي با حجة الاسلام محمد مهدي ري شهري، يادگار امام به روايت خود، فرزند در آيينه توصيف مادر، جلوه هايي از سلوك اخلاقي يادگار امام در گفت و شنود با دكتر محمد بروجردي، جلوه هايي از پيوند امام و فرزند در گفت و شنود با دكتر مسعود پور مقدس، يادگارامام پژواك امام، نعمت بزرگي براي امام بر اساس خاطراتي از آيت الله محمد امامي كاشاني، بازوي توانمند اسلامي بر اساس خاطراتي از آيت الله حسين راستي كاشاني، منتشر شده است.

شاهد ياران در اين شماره مطالبي را درباره اين شهيد از زبان مادر، خواهر و همسر وي بيان كرده است. در قسمتي از متن صحبت هاي مادر وي آمده است:" بعد از انقلاب، ديديد كه چگونه خود(سيد احمد) و زندگيش را وقف آقا كرد. چقدر با حوصله نسبت به امام رفتار مي كرد. چون امام با قدرت و حاكميتي كه داشتند، تذكر كه جاي خود، حتي مشورت با ايشان كار ساده اي نبود و احمد آقا بايد گرفتاريها را طوري به امام مي گفت كه هم ايشان ناراحت نشوند، هم از كليه مسائل خبر داشته باشند."

همچنين در بخشي از سخنان آيت الله مهدوي كني در اين مجله عنوان شده است:"حاج احمدآقا حقا موضعگيري هاي مثبت و سازنده اي داشت و در پاسداري از انقلاب و ادامه خط امام از هيچ كوششي دريغ نكرد و با رهبري انقلاب، همواره صادقانه و خاضعانه برخورد كرد و در يك كلمه، ايشان پس از امام به گونه اي با مسائل برخورد كرد كه مخالفين مقام معظم رهبري و دشمنان داخلي و خارجي انقلاب را كاملا مايوس كرد."

گفتني است سيد احمد خميني در بيست و چهارم اسفند ماه سال 1324 چشم به جهان گشود و پس از سالها خدمت خالصانه در جهت اهداف پدر، در بيست و پنجم اسفند ماه سال 1373 چشم از جهان فرو بست.

لازم به ذكر است هفدهمين شماره شاهد ياران، يادمان مرحوم حاج احمد خميني است كه به همت معاونت پژوهش و اطلاع رساني بنياد شهيد در 90 صفحه تدوين شده است.
 
 
دوشنبه 29 اسفند 1390  10:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها