0

آیت الله علوی گرگانی: پرونده سال 90 را با عبادت ببندیم

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

آیت الله علوی گرگانی: پرونده سال 90 را با عبادت ببندیم

سياسي - دين و معارف

29-15.jpg

آیت الله علوی گرگانی در آستانه عید نوروز بر لزوم توجه بیشتر به مسایل معنوی در مجالس و محافل عمومی و نیز دید و بازدیدهای نوروزی تاکید کردند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، آیت الله علوی گرگانی در جمع پیرغلامان اباعبدالله و مکتب اهل بیت(ع) شهرستان بویین زهرا، با اشاره به اهمیت نظافت و پاکی درون، اظهارداشت: خداوند و ائمه اطهار(ع) تاکیدات فراوانی بر پاکیزگی انسان‌ها در دو بعد جسمی و روحی و معنوی داشته‌اند که توجه به این ابعاد، سعادت دنیوی و اخروی انسان‌ها را تضمین می‌کند.

وي افرود: نظافت جسمی انسان‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است به حدی که پیامبر اکرم(ص) فرموده‌اند با تمام پاداشی که حضور در مسجد برای انسان دارد، ولی اگر کسی با بوی بد دهان خود قصد حضور در مسجد را دارد، باید از این کار اجتناب کند و در مسجد حضور نیابد.

این مرجع تقلید، با ذکر روایتی از امیرالمومنین(ع) در خصوص نظافت و پاکیزگی جسمی، اظهارداشت: حضرت در این روایات، به مومنان تذکر می‌دهد که باید شکر گذار در اختیار داشتن نعمت آب، که منبع پاکیزگی است، باشند؛ حضرت با شکافتن ابعاد مختلف پاکیزگی شخصی و اهمیت این نعمت الهی برای حضور انسان‌ها در مجامع مختلف، اظهار می‌دارند خداوند انسانی را که به پاکیزگی ظاهری اش اهمیت نمی دهد، دوست ندارد.

وي خاطرنشان کرد: به راستی خداوند انسان‌ها را با نیازهای متعدد آفرید که از گردنکشی و سرکشی باز بمانند، ولی همین انسان‌ها تا اندک قدرتی به دست می‌آورند، بر دیگران ظلم روا می‌دارند؛ چنانکه امروز نیز در سطح جهان، زورگویان به خاطر رسیدن به منافع دنیوی خویش انسان‌های بسیاری را به خاک و خون می‌کشند.

وي با اشاره به فرارسیدن سال جدید، اظهارداشت: باید پرونده سال 90 را با عبادت ببندیم تا روزی که در آخرت پرونده سال جاری را باز می‌کنند، روسفید باشیم؛ نباید در این عید خود را با گناهان مشغول کنیم، بلکه باید با تذکر نعمت‌های خدا و گردش روزگاران و تفکر در این فلسفه، به عبادت پروردگار، مصمم تر شویم؛ باید به برکات این گونه سنت‌ها از جمله صله رحم، شاد کردن دل مردم، مراسم آشتی کنان خانوادگی و دوستانه و... توجه خاص داشته باشیم؛ این عید، سنت‌های نیکویی در خود دارد که باید آنها را گرفت و به آن عمل کرد، ولی بايد از گناهانی که ممکن است در حاشیه آن انجام شود، خودداری کنیم.

اين مرجع تقليد گفت: باید همواره به یاد داشته باشیم عالم محضر پروردگار است و ائمه اطهار(ع) به ویژه امام زمان(عج) ناظر اعمال و رفتار ماست، پس باید با عمل به دستورات دین، دیانت خود را ثابت و قلب ائمه(ع) را شاد کنیم.

دوشنبه 29 اسفند 1390  7:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها