0

با تغذیه درست به جنگ پیری بروید

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

با تغذیه درست به جنگ پیری بروید

به رغم این كه امروزه بسیاری از افراد برای محو آثار و نشانه های افزایش سن بر چهره، از انواع مختلف محصولات آرایشی ـ بهداشتی استفاده می كنند، اما باز هم رد پایی از این آثار بر چهره باقی می ماند كه حتی این محصولات تخصصی هم نمی تواند در از میان برداشتن آنها مؤثر باشد.

بنابراین با گذشت زمان روی بافت حساس پوست و بویژه در قسمت هایی كه اغلب در معرض تابش نور خورشید قرار دارند خطوط و چین و چروك هایی ایجاد می شود. بسیاری از افراد تلاش می كنند با استفاده از كرم های گرانقیمت یا داروهایی كه به عنوان جوان كننده پوست مورد استفاده قرار می گیرد درخشش و طراوت جوانی پوستشان را حفظ كنند. اما می توانید بدون استفاده از این گروه از محصولات آرایشی ـ بهداشتی و تنها با انتخاب آگاهانه نوع مواد غذایی مصرفی نیز جوانی از دست رفته را به پوست بازگردانید.

حفظ سلامت بدن موجب شادابی رنگ چهره می شود. نوشیدن آب كافی و خوردن میوه و سبزیجات آبدار به افزایش رطوبت پوست و خروج مواد سمی كه سلامت پوست را تهدید می كند كمك می كند. همچنین بهتر است در برنامه غذایی روزانه خود مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین ها و آنتی اكسیدان ها مانند مركبات، كلم بروكلی، سبزیجاتی مانند كاهو كه از سبزیجات سبزبرگ هستند و انواع توت ها را از یاد نبرید، زیرا این گروه از مواد غذایی می تواند مواد مورد نیاز پوست را تامین كند و در حفظ سلامت و شادابی پوست نقش مهمی داشته باشد.

مصرف ویتامین هایC و E و همچنین سلنیوم در برنامه غذایی روزانه می تواند نقش بسیار مهمی در محافظت از پوست در برابر تابش امواج فرابنفش نور خورشید داشته باشد و موجب بهبود چین و چروك های صورت و دیگر عوارض و علائم ناشی از افزایش سن در سطح پوست شود. مركبات و كلم بروكلی منابع خوبی برای تامین ویتامینC، حبوبات منابع غنی از ویتامینE و انواع ماهی ها تامین كننده سلنیوم مورد نیاز بدن هستند. 

در مقابل، افرادی كه خوردن غذاهای غنی از چربی و كربوهیدرات مانند گوشت و شیر پرچرب  را ترجیح می دهند، بیشتر با عوارض و پیامد های ناشی از افزایش سن كه در سطح پوست رخ می نماید، مواجه می شوند. نوشیدنی های حاوی كافئین نیز موجب كاهش تجمع آب در سلول های پوست می شود كه فرآیند پیری پوست و ایجاد چین و چروك را در سطح پوست تسریع می كند.

اگرچه توجه به این نكات و رعایت آن می تواند در بهبود سلامت جسمانی و سلامت پوست تاثیرگذار باشد، اما باید توجه داشت كه علاوه بر این، مواردی نظیر ضرورت استفاده از كرم ضد آفتاب را نیز باید مورد توجه قرار داد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

دوشنبه 29 اسفند 1390  4:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها