0

مصرف سالاد الویه به عنوان غذای مسافرتی اکیدا ممنوع

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

مصرف سالاد الویه به عنوان غذای مسافرتی اکیدا ممنوع

یک کارشناس تغذیه گفت: به منظور پیشگیری از مسمومیت از مصرف سالاد الویه به عنوان غذای مسافرتی اکیدا خودداری کنید.

به گزارش خبرگزاری زنان ، ناهید برخورداری اظهارداشت: تا حد امکان غذا را شخصا آماده و از مصرف مواد غذایی در رستوران و غذاخوری‌های نامطمئن و یا خرید مواد غذایی از دستفروشان خودداری کنید.

وی ادامه داد: هنگام سفر، بهترین غذایی که می‌توان همراه داشت، غذاهای خشک و یا انواع کنسرو است. همچنین در مسافرت بهتر است قاشق، چنگال، کارد و لیوان شخصی خود را همراه داشته باشیم. ضمناً همراه داشتن دستمال کاغذی مرطوب با مواد ضد عفونی کننده برای تمیزکردن قاشق و چنگال توصیه می‌شود.

برخورداری با اشاره به اینکه غذاهای کاملا داغ و تازه، میوه‌های تازه پوست کنده، انواع کنسروها، بستنی‌های پاستوریزه، غذاهای خشک و نان تازه جزو غذاهای سالم تلقی می‌شوند تصریح کرد: در مقابل غذاهایی که دستفروشان عرضه می‌کنند و میوه هایی که مدتی از پوست کندن آن گذشته است و بستنی های سنتی درشمار غذاهای پرخطر محسوب می‌شوند.

وی خاطرنشان ساخت: در صورت استفاده از غذا در رستورانهای بین راه، غذا را به صورت کاملا داغ یا کاملا سرد مصرف کنیم. از مصرف سالاد اولویه به عنوان غذای مسافرتی اکیدا خودداری کنیم. در صورتی که در سفر غذاهای گوشتی همراه دارید، باید قبل از مصرف آن را کاملا حرارت دهید.

برخورداری عنوان داشت:  از مصرف سالاد به ویژه سالادی که در آن ها کاهو استفاده شده است و غذاهای دریایی در غذاخوری‌های بین راهی خودداری کنید.

این کارشناس تغذیه یادآورشد: بهترین میوه‌هایی که برای مسافرت می‌توان همراه داشت میوه هایی از جمله موز، سیب و پرتقال هستند که برای مصرف باید پوست آنها کنده شود.

دوشنبه 29 اسفند 1390  1:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها