0

واکنش آمریکا به تصمیم کره‌شمالی برای پرتاب موشک دوربرد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

واکنش آمریکا به تصمیم کره‌شمالی برای پرتاب موشک دوربرد

نسخه چاپيارسال به دوستان
واکنش آمریکا به تصمیم کره‌شمالی برای پرتاب موشک دوربرد

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه آمریکا در ادعایی تصمیم کره شمالی برای پرتاب موشک‌ دوربرد را تحریک‌آمیز و تهدیدی برای امنیت منطقه قلمداد کرد.

خبرگزاری فارس: واکنش آمریکا به تصمیم کره‌شمالی برای پرتاب موشک دوربرد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی تصمیم کره شمالی برای پرتاب موشک دوربرد را اقدامی بسیار تحریک‌آمیز و تهدیدی برای امنیت منطقه قلمداد کرد.

کلینتون با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: «اعلام تصمیم کره شمالی برای پرتاب موشک دوربرد در تناقض و تضاد مستقیم با الزمات بین‌المللی آن قرار داشته و بسیار تحریک‌آمیز است. قطعنامه‌های ۱۷۱۸ و ۱۸۷۴ شورای امنیت سازمان ملل، پرتاب‌هایی را که در آن از تکنولوژی موشک‌های بالستیک استفاده شود، برای کره شمالی صریحا و بی هیچ ابهامی ممنوع کرده است.»

وی در ادامه هشدار داد: «چنین پرتابی تهدیدی برای امنیت منطقه محسوب می‌شود و در تناقض و تضاد با طرح‌ها و ابتکارعمل‌های به کار گرفته شده توسط جمهوری خلق کره در ممانعت از پرتاب موشک‌های دوربرد است.»

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد: «آمریکا از جمهوری خلق کره می‌خواهد که به الزامات بین‌المللی خود به ویژه تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت در این خصوص احترام بگذارد. واشنگتن در تماس با شرکای بین‌المللی خود برای مذاکره درباره تدابیری است که باید در آینده اتخاذ شود.»

کره شمالی جمعه گذشته اعلام کرد که ماه آتی میلادی به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سالروز تولد "کیم ایل سونگ" بنیانگذار کره شمالی در برابر اعلان درخواست برای توقف آزمایش موشک دور برد، یک ماهواره‌ کارآمد و واقعی را به فضا پرتاب خواهد کرد.

انتهای پیام/ر.ص

 
 
یک شنبه 28 اسفند 1390  3:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها