0

رژیم سعودی برای مخالفان سوری تجهیزات نظامی ارسال می‌کند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

رژیم سعودی برای مخالفان سوری تجهیزات نظامی ارسال می‌کند

نسخه چاپيارسال به دوستان
رژیم سعودی برای مخالفان سوری تجهیزات نظامی ارسال می‌کند

خبرگزاری فارس: یک منبع دیپلماتیک سعودی خبر حرکت تجهیزات و خودروهای نظامی سعودی به سوی سوریه از طریق خاک اردن را تایید کرد.

خبرگزاری فارس: رژیم سعودی برای مخالفان سوری تجهیزات نظامی ارسال می‌کند

به گزارش فارس به نقل از روزنامه الوطن، یک منبع دیپلماتیک سعودی خبر حرکت تجهیزات و خودروهای نظامی سعودی به سوی سوریه از طریق خاک اردن را تایید و تاکید کرد، احتمالا نیروهای سپر جزیره دخالت نظامی در سوریه را توسط تسلیح مخالفان موسوم به "ارتش آزاد سوریه" برعهده بگیرد.

این روزنامه چاپ عربستان سعودی به نقل از این منبع که نخواست نامش فاش شود، نوشت: قرار است شماری از عناصر مسلح سعودی از خاک ترکیه وارد سوریه شوند تا در کنار ارتش آزاد بجنگند.

الوطن افزود: این عناصر قرار است، در کنار ارتش آزاد مواضع از دست رفته این ارتش در "ادلب" را پس بگیرند و منطقه "جبل الزاویه" به کنترل خود در آورند تا بتوانند از این راه منطقه‌ای حائل در سوریه ایجاد کنند.

این درحالی است که پایگاه خبری "کل الاردن" روز گذشته تصویر نمابری منسوب به "عبد الله بن عبد العزیز"، پادشاه سعودی به وزیر دفاع را منتشر کرد که در آن فرمان اعزام این نیروها و ارسال این تجهیزات را ثابت می‌کند.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک منبع دیپلماتیک از آغاز ارسال تجهیزات نظامی سعودی به اردن برای تسلیح مخالفان سوریه خبر داد.

سعود الفیصل، وزیر خارجه سعودی نیز هفته قبل خواستار تسلیح مردم سوریه شده بود.

انتهای پیام/++

 
 
یک شنبه 28 اسفند 1390  3:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها