0

آبیاری تحت فشار در 250 هزار هكتار از اراضی كشور اجرا می شود

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

آبیاری تحت فشار در 250 هزار هكتار از اراضی كشور اجرا می شود

تبریز- مدیركل دفتر توسعه سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد كشاورزی از برنامه ریزی برای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار در 250 هزار هكتار از اراضی باغی و زراعی كشور طی سال آینده خبرداد.

1390/12/27 - 16:34

عبدالحسین بهنام زاده روز شنبه در همایش بسیج آبیاری تحت فشار در تبریز ابراز امیدواری كرد با اختصاص اعتبار این طرح، طی سال آتی این تعهد اجرایی شود.

وی با اشاره به صرفه جویی حاصله از اجرای آبیاری تحت فشار در كشور، گفت: به رغم خشكسالی چند سال اخیر تولیدات محصولات كشاورزی در سال زراعی جاری به بیش از 100 میلیون تن رسیده است.

اكبر فتحی، رییس سازمان نظام مهندسی كشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی نیز در این همایش با بیان اینكه حدود 300 كارشناس این سازمان در 45 روز با مزایای این طرح آشنا شده اند، گفت: به ازای هر هكتار اجرای آبیاری تحت فشار 42 میلیون ریال هزینه می شود كه 35 میلیون ریال آن از محل اعتبارات دولتی به صورت یارانه ای به بهره برداران و متقاضیان طرح پرداخت می شود و هفت میلیون ریال هم كه سهم متقاضی است توسط بانك كشاورزی با كارمزد چهار درصد پرداخت خواهد شد.

سرهنگ صفر قایمی، رییس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان شرقی هم با اشاره به روحیه اخلاص و فداكاری بسیجیان در طول دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: امروز، اخلاص بسیجیان در صحنه های مختلف از جمله كشاورزی متجلی می شود.

طبق تبصره 2 ماده 196 قانون برنامه پنجم به دستگاه های اجرایی اجازه داده شده متناسب با میزان آمادگی سازمان بسیج سازندگی، اجرای بخشی از فعالیتهای آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، غنی سازی اوقات فراغت و پروژه های عمرانی خود از قبیل احداث و تعمیر كانالهای عمومی، جاده های بین مزارع، آبیاری تحت فشار، آبخیزداری، بیابان زدایی، جنگل كاری را به آن سازمان واگذار تا با استفاده از نیروهای داوطلب بسیجی و مردمی و جوانان و متخصصان به نحو سازمان یافته آن را اجرا كنند.

' همایش استانی بسیج آبیاری تحت فشار' با هدف تحرك بخشی به توسعه روش های آبیاری تحت فشار و ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت نیروهای مستعد ، توانمند و علاقه مند به پیشرفت كشاورزی استان برگزار شد.

در این همایش تفاهم نامه همكاری چهارجانبه بین سازمان جهادكشاورزی ، سازمان نظام مهندسی كشاورزی ومنابع طبیعی ، صندوق حمایت از توسعه بخش كشاورزی و سازمان بسیج سازندگی امضا و از فرمانداران و مدیران شهرستانهای پیشرو در امر توسعه آبیاری تحت فشار تجلیل شد.

یک شنبه 28 اسفند 1390  3:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها