0

رييس جمهور:بايد نهضتي بزرگتر از مسكن مهر در عرصه كشاورزي ايجاد كنيم

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

رييس جمهور:بايد نهضتي بزرگتر از مسكن مهر در عرصه كشاورزي ايجاد كنيم

سياسي - دولت

1-26.jpg

رييس جمهور با بيان اينكه بخش كشاورزي كشور، ظرفيت بسياري براي گسترش توليد و ايجاد اشتغال دارد و فقط نيازمند يك جهش و اقدام انقلابي در بخش مديريت است، گفت: بايد نهضتي بزرگ تر از مسكن مهر، در عرصه كشاورزي ايجاد كنيم.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمود احمدي نژاد قبل از ظهر امروز (شنبه ) در نشست مشترك استانداران و مديران جهاد كشاورزي استان ها با وزراي جهادكشاورزي،‌ نيرو و تعاون، كار و رفاه اجتماعي با بيان اينكه پيش از پيروزي انقلاب اسلامي، كشاورزي كشور به سوي نابودي كامل براي هر چه بيشتر وابسته شدن كشور پيش مي رفت ، اظهار داشت: پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز، بخش كشاورزي گرفتار حرف و حديث هايي شد كه اين بخش را فاقد ظرفيت براي توسعه مي دانستند و اين وضع تا چند سال قبل مانع توجه جدي به كشاورزي شده بود.

رييس جمهور با تاكيد بر اينكه قصد مقابل قراردادن كشاورزي با عرصه هاي صنعت ، عمران و خدمات را ندارم، افزود : دولت هاي نهم و دهم ، بيشترين رشد صنعتي را در بخش هاي توليد سيمان ، فولاد ، خودرو و اقسام ديگر محصولات صنعتي و بخش هاي عمران و خدمات داشته اند و بنا بر اين گذاشته شده است تا كاستي ها در حوزه كشاورزي نيز به سرعت جبران شود .

احمدي نژاد كشاورزي را پايه اقتصاد عنوان كرد و گفت : بدون صنعت ، عمران و خدمات شايد بتوان زندگي را به نحوي گذراند اما بدون غذا و محصولات كشاورزي ادامه زندگي ممكن نيست . همچنين ايران ، استعدادهاي عظيم و ظرفيت هاي فراواني براي توسعه كشاورزي دارد كه بايد براي افزايش توليدات و ايجاد اشتغال در بخش كشاورزي آنها را فعال كرد .

رييس جمهور با اشاره به اينكه از حجم متوسط 400 ميليارد متر مكعب حجم ريزش هاي آسماني كشور در سال كمتر از 96 ميليارد متر مكعب آن در بخش هاي شرب، صنعت و كشاورزي كشور مورد استفاده قرار مي گيرد، تصريح كرد: بزرگترين تمدن تاريخ در فلات ايران شكل گرفته و وضعيت اقليمي ايران نيز از بيش از 4 هزار سال پيش به اين سو به همين شكل امروزي بوده است، پس مي شود در شرايط فعلي نيز با استفاده مناسب از زمين ها و منابع آبي موجود ،‌كشاورزي كشور را به گونه اي سامان داد كه از واردات بي نياز شده و به يكي از صادر كنندگان اصلي محصولات كشاورزي مبدل شويم.

احمدي نژاد با اشاره به حجم بيش از 950 ميليارد دلاري اقتصاد ايران و سهم حدود يك چهارمي محصولات كشاورزي از اين رقم خاطرنشان كرد : اگر در سالهاي گذشته از پيروزي انقلاب اسلامي ، 20 درصد از منابع ساليانه كشور را به بخش كشاورزي تخصيص مي داديم امروز هم كشاورزي و هم ايران وضعيت ديگري داشتند .

رييس جمهور با بيان اينكه از ابتداي دولت نهم ، تلاش زيادي براي ارتقاء سطح كشاورزي كشور صورت گرفته است ، گفت : بخش كشاورزي كشور نيازمند يك جهش است و اگر بر اساس طراحي هايي كه شده شروع مناسبي در كار داشته باشيم، تا 15 سال كارها به خوبي پيش خواهد رفت .

احمدي نژاد از مديران جهاد كشاورزي سراسر كشور خواست تا ذهن خود را از قيد و بندهاي تفكرات و تصورات پيش از اين رها كرده و نگاهي جديد به توانمندي ها و ظرفيت هاي كشاورزي كشور داشته باشند و افزود : بخش هاي قابل توجهي از عرصه هاي طبيعي و زيستي كشور مورد تاخت و تاز زمين خواران و ساخت و سازهاي بي حساب و كتاب و مخرب محيط زيست قرار گرفته است اما اگر گفته شود كه اين زمين ها در اختيار كشاورزان قرار گيرد جيغ و فرياد عده اي به هوا بلند مي شود . بايد ذهنمان را باز كنيم و پيشرفت ،‌ايجاد اشتغال و سازندگي كشور را محور تصميم گيري ها و اقداماتمان قرار دهيم تا با دلايل واهي مانع تلاش هايي كه براي آباداني كشور صورت مي گيرد، نشويم .

رييس جمهور با اشاره به تشكيل ستادي براي تمركز تلاش ها در حوزه توسعه كشاورزي در دولت اظهار داشت : اين ستادها در سراسر كشور تشكيل شده است و بايد هر چه بيشتر فعال شوند . در سال 91 علاوه بر ارقام بودجه حدود 15 هزار ميليارد تومان منابع براي توسعه كشاورزي در نظر گرفته شده است كه اگر اين مقدار نيز كافي نباشد دولت آمادگي دارد تا براي طرح هاي كشاورزي خط اعتباري ايجاد كند ؛ پس از پيروزي انقلاب اسلامي تخصيص چنين ميزاني از منابع به بخش كشاورزي در طول يك سال سابقه نداشته است و حتي تا به حال در طول يك سال نيمي از اين مبلغ نيز به طور يك جا به بخش كشاورزي اختصاص نيافته است .

احمدي نژاد تاكيد كرد : البته كار بايد بر اساس برنامه انجام شود تا فرصت طلبان و سودجويان با سوء‌استفاده از فضاي ايجاد شده به روند كار آسيب نزنند . بايد دانش متخصصين كشاورزي پاي كار آورده شده و با تجربه كشاورزان تلفيق شود .

رييس جمهور با اشاره به هدفگذاري صورت گرفته در دولت براي افزودن دو ميليون هكتار به اراضي در حال كشت كشور ، تصريح كرد :‌ بنا به درخواست استانداران بايد سهميه هر استان از اين ميزان تعيين شده،‌ مسئوليت ها محول شود و هفته به هفته از روند پيشرفت كار گزارش ارائه شود .

احمدي نژاد از همه مديران مركز و استان ها خواست تا دست به دست هم دهند و حركتي اساسي در بخش كشاورزي ايجاد كنند و گفت : دايره كار در عرصه كشاورزي بسيار وسيع است و با اندكي همت و توجه مي توان تحولات بزرگي خلق كرد چنانكه با همتي كه در وزارت جهاد و كشاورزي و وزارت صنعت شد در حالي پس از پيروزي انقلاب اسلامي تا دولت نهم كمتر از 7 ميليون تن ظرفيت براي صنايع تبديلي كشاورزي ايجاد شده بود، از ابتداي دولت نهم 20 ميليون تن ظرفيت جديد به اين ميزان افزوده شده است.

رييس جمهور تلاش براي توسعه كشاورزي كشور را ارزشمندتر از همه عرصه هاي ديگر برشمرد و خاطرنشان كرد : اگر چه تلاشي كه براي ايجاد و تداوم نهضت مسكن مهر صورت گرفت بسيار ارزشمند بود اما نهضت توسعه كشاورزي از اين كار نيز ارزشمندتر است چرا كه ضمن افزايش توليد محصولات غذايي جنب و جوش و اميد در روستاها ايجاد خواهد كرد و مي تواند با آباداني روستاها مهاجرت معكوس نيز ايجاد كند .

احمدي نژاد با بيان اينكه كساني كه مانع آباداني ايران مي شوند از صهيونيست ها نيز بدترند ، افزود : جنايت و كشتار برخاسته از ذات صهيونيست هاست اما كساني كه براي اعتلاي عزت ايران مانع تراشي مي كنند از صهيونيست ها هم بدترند چرا كه جمهوري اسلامي ايران حاصل خون همه شهداي راه حق در طول تاريخ است .

رييس جمهور با توصيه مديران دولتي به كار براي خدا، اظهار داشت : به هر كدام از عرصه هاي اقدامات دولت نهم و دهم كه مراجعه شود خواهيم ديد كه بيش از 10 برابر مدت مشابه كار شده است كه اين گواه بر آن است كه همه خدمتگزاران اين دولت دل به خدا سپرده و براي رضاي خدا تلاش مي كنند و خدا نيز خود به وسيله امام عصر (عج) تلاش هاي دولت را مديريت كرده و به آن بركت مي دهد و موانع را از سر راه كارهاي بزرگ برطرف مي كند .

احمدي نژاد با اشاره به اينكه دولت حدود 800 كار و طرح بزرگ در كشور را شناسايي كرده و همت خود را صرف اجرا و اتمام آنها نموده است ، تصريح كرد : اين طرح ها تحت عنوان طرح هاي مهر ماندگار ناميده شده اند كه همواره وبال گردن دولت ها بودند و دولت نهم و دهم با شناسايي اين طرح ها و تمهيد منابع و امكانات لازم براي اجراي آنها به گونه اي طراحي كرده است تا پايان دولت دهم همه اين طرح ها اجرايي شده و يك بستر آماده و مهيا براي خدمت رساني به دولت بعد ارائه شود .

 

رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود سال 90 را سال فشار همه جانبه از سوي دشمنان به كشور خواند و خاطر نشان كرد : در سال 90 دشمنان همه توان خود را براي مانع تراشي در برابر مسير پيشرفت ملت ايران به كار گرفته اند و برخي كساني كه در داخل نيز از آنها انتظار كمك مي رفت نه تنها دولت را ياري نكردند بلكه به خدمتگزاران ملت پشت پا نيز زدند .

 

احمدي نژاد كارهاي عمراني گسترده ، مقابله موثر و موفق با توطئه هاي دشمنان و برگزاري سالم و بي حاشيه انتخابات مجلس نهم را از جمله دستاوردها و موفقيت هاي دولت در سال 90 برشمرد و تاكيد كرد : اميدوارم رشد اقتصادي سال 90 نيز بيشتر از سال 89 باشد كه اين خود دستاورد بسيار بزرگي در شرايط سخت تحميل شده از سوي دشمنان به ملت ايران خواهد بود .

یک شنبه 28 اسفند 1390  2:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها