0

مراكز تحقیقاتی غرب به اشتباه بودن محاسبات خود درباره ایران اعتراف نمودند

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

مراكز تحقیقاتی غرب به اشتباه بودن محاسبات خود درباره ایران اعتراف نمودند

اردبیل – امام جمعه اردبیل و نماینده ولی فقیه در این استان گفت: مراكز تحقیقاتی آمریكا و غرب به دنبال حضور گسترده مردم در پای صندوقهای رای در دوازدهم اسفند امسال به اشتباه بودن محاسبات دولتمردان غرب درباره این دوره از انتخابات در ایران اعتراف نمودند.

1390/12/19 - 09:33

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی در خطبه دوم نماز جمعه اردبیل افزود : نظام سلطه با اعمال فشارها و تحریمهای گسترده علیه ایران قصد داشت تا با ناامید كردن مردم كشورمان بین حكومت و ملت فاصله بیاندازد و منتظر بود نتیجه آن را در انتخابات اخیر مجلس ببیند.

وی اظهار كرد : اما حضور گسترده و آگاهانه مردم سراسر ایران در پای صندوقهای رای در دوازدهم اسفند ماه نشان داد كه آخرین حربه های نظام سلطه نیز در رسیدن به اهداف نامباركشان علیه ایران اسلامی بی اثر بوده است.

او با اشاره به اینكه چراغ سبزهای آمریكا و غرب به ایران اسلامی پس از انتخابات اخیر مجلس در نتیجه شركت پرشور مردم در این عرصه مهم است، گفت: 16 مركز تحقیقاتی آمریكا اعلام كرده اند كه فعالیتهای هسته ای در ایران صلح آمیز و به منظور تامین انرژی انجام می شوند.

وی خاطرنشان كرد : در حالی كه غرب به شدت بر طبل جنگ علیه ایران می كوبید پس از انتخابات مجلس در ایران ، رییس جمهوری آمریكا نیز اعلام كرد كه گزینه نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح نیست.

خطیب نماز جمعه اردبیل با اشاره به اینكه نظام سلطه به این نتیجه رسیده است كه نظام ایران از یك پشتوانه بسیار قوی كه همان مردم هستند برخوردار است، گفت : آنان اكنون اعتراف می نمایند كه دیگر حربه ای وجود ندارد كه از آن علیه ایران استفاده نماییم.

او با اشاره به سخنان اخیر رییس مجلس خبرگان رهبری تصریح كرد : مردم كشورمان با شركت پرشور و آگاهانه در انتخابات مجلس نهم دین خودشان را به انقلاب و كشورشان ادا نمودند اما این به معنی نبود برخی مشكل ها و نارسایی ها در كشور نیست.

عاملی ، اقدام های گسترده و مبارك دولت در زمینه محرومیت زدایی در كشور را یادآور شد و خاطرنشان كرد كه با این حال خانواده هایی در ایران به لحاظ بعضی مشكلات اقتصادی در مضیقه هستند كه انتظار می رود اقدام های موثری در رفع آن به مرحله اجرا گذاشته شود.

وی انتخابات در ایران را از لحاظ كمیت و كیفیت در دنیا بی نظیر خواند و ادامه داد : انتخاباتها در اكثر كشورهای دنیا و به ویژه در غرب پوشالی و ساختگی هستند و سردمداران استكبار برای آنكه بگویند در كشورشان مردم سالاری حاكم است تعدادی احزاب مخالف را به شكل ساختگی ایجاد می نمایند اما در واقع در انتخابات كشورهای غربی ، مردم نقشی در تعیین آینده كشورشان ندارند.

وی با تقدیر از حضور گسترده مردم اردبیل در انتخابات مجلس نهم از عوامل و دست اندركاران انتخابات در این استان از جمله هیات نظارت ، هیات اجرایی ، نیروی انتظامی و افرادی كه بر سر صندوقها بودند به لحاظ برگزاری یك انتخابات سالم و در فضایی آرام تقدیر نمود.

امام جمعه اردبیل در پایان همچنین با اشاره به در پیش بودن عید نوروز از افرادی كه توان مالیشان برای كمك به نیازمندان اجازه می دهد خواست كه در این روزهای خجسته با كمك به محرومان جامعه دل آنان را شاد و موجبات خشنودی پروردگار را فراهم كنند

جمعه 19 اسفند 1390  6:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها