0

علت برکناری حافظی؛ سهم خواهی بیشتر

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

علت برکناری حافظی؛ سهم خواهی بیشتر

 
 
 
 
عملکرد دکتر حافظی در دوران مدیریت در سازمان تامین اجتماعی مورد رضایت ما بود و معتقدم ثبات مدیریت در این سازمان از اهیمت بالایی برخوردار است .

 

 به گزارش قدس انلاین به نقل از مشرق: سهم خواهی از دکتر حافظی در انتصاب افراد در هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و مقاومت ایشان در رابطه با این درخواست ها علت اصلی برکناری وی بود.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم ثبات مدیریت در سازمان تامین اجتماعی گفت : عملکرد دکتر حافظی در دوران مدیریت در سازمان تامین اجتماعی مورد رضایت ما بود و معتقدم ثبات مدیریت در این سازمان از اهیمت بالایی برخوردار است .

وی افزود : روز گذشته دکتر کامران در حال جمع آوری امضاء برای مخالفت با انتصاب سعید مرتضوی به سمت رئیس این سازمان در مجلس بود که با توجه به مشاهدات بنده ، تعداد این امضاها در حال افزایش است و شنیده ها در مجلس حاکی از آن است که علت اصلی برکناری آقای حافظی سهم خواهی برخی افراد از وی برای انتصاب در هیات مدیره شستا بود که ایشان با مقاومت مثال زدنی در مقابل این سهم خواهی ها مقاومت کرد .

 

نادر قاضی پور که به عنوان یکی از امضاء کنندگان تذکر به رئیس جمهور در رابطه با این انتصاب با ما گفت و گو می کرد ، اظهار داشت : ساماندهی که رئیس قبلی این سازمان در مدت مسئولیت خود انجام داده بود مورد رضایت ما بود ، اما تغییر ناگهانی وی به هیچ عنوان قابل توجیه نمی باشد و مجلس به شدت پیگیر این موضوع می باشد و برگشت آقای حافظی به این سازمان مد نظر ما می باشد .
لازم به توضیح است با توجه به عدم تکذیب انتصاب قاضی مرتضوی از سوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ، نامه مخالفت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی با انتصاب مرتضوی به عنوان مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی بوده به شیخ الاسلامی منتشر شد.

در این نامه به گلایه مندی تمامی گروه‌های کارگری و کارفرمایی از شائبه این انتصاب اشاره شده است و این تشکل ها توقع دارند وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نظر هیئت‌ امنای تأمین اجتماعی احترام بگذارد.

 

خادمی‌زاده رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری در گفت و گو با فارس با بیان اینکه سنخیتی میان تخصص و توانایی مرتضوی با صندوق تأمین اجتماعی وجود ندارد، گفت: بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی که کارگر، کارفرما و اقشار مختلف جامعه با آن سر و کار دارند باید توسط یک مدیر توانمند، متعهد و متخصص اداره شود.

 

در همین ارتباط هم 15نماینده مجلس با تدوین تذکری قانونی به رئیس جمهور، انتصاب احتمالی سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی را خلاف قانون و مصالح این سازمان دانسته و خواستار تجدید نظر در این انتصاب شدند .

جمعه 19 اسفند 1390  5:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها