0

برگزاری تظاهرات حمایت از ملت بحرین در بغداد/ العراقیه انتقاد کرد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

برگزاری تظاهرات حمایت از ملت بحرین در بغداد/ العراقیه انتقاد کرد

نسخه چاپيارسال به دوستان
برگزاری تظاهرات حمایت از ملت بحرین در بغداد/ العراقیه انتقاد کرد

خبرگزاری فارس: هواداران جریان صدر امروز در بغداد در حمایت از انقلاب ملت بحرین، پس از ادای نماز جمعه تظاهرات کردند و خواستار طرح مسئله بحرین در نشست سران اتحادیه عرب شدند.

خبرگزاری فارس: برگزاری تظاهرات حمایت از ملت بحرین در بغداد/ العراقیه انتقاد کرد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "السومریة نیوز"، صدها نفر از طرفداران جریان صدر امروز در بغداد در حمایت از انقلاب بحرین و پاسخ به دعوت "مقتدا صدر" رهبر این جریان تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان، خواستار طرح مسئله بحرین در نشست‌‌ آینده سران اتحادیه عرب در عراق شدند.

مقتدا صدر چند روز پیش فراخوان برگزاری تظاهرات امروز را صادر کرده بود و ورود نیروهای سپر جزیره به بحرین را نوعی اشغالگری توصیف کرده بود.

"ابراهیم الجابری" مدیر دفتر "صدر" در "الرصافة" بغداد در این‌باره گفت: صدها نفر از طرفداران این جریان پس از ادای نماز جمعه امروز در حمایت از انقلاب بحرین تظاهرات کردند و خواستار طرح مسئله ملت بحرین در نشست 29 مارس سران اتحادیه عرب در بغداد شدند.

وی افزود: تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعار از کشورهای عربی خواستند تا موضع خود در قبال بحرین را شفاف اعلام کنند. آنها همچنین تاکید کردند که نیروهای سپر جزیره با ورود به بحرین، در واقع آن را اشغال کرده‌اند.

تظاهرات کنندگان عراق و بحرین را ملتی یکپارچه دانستند و خواستار خروج نیروها سپر جزیره از بحرین شدند.

العراقیه باز  اعتراض کرد

از سوی دیگر"حسن الجبوری" یکی از نمایندگان فهرست العراقیه به ریاست "ایاد علاوی" این تظاهرات را مورد انتقاد قرار داد و اعلام کرد که این تظاهرات تاثیری منفی بر حضور کشورهای حاشیه خلیج فارس در نشست سران اتحادیه عرب در بغداد خواهد گذاشت. ضمن اینکه دولت عراق را نیز به سختی خواهد انداخت.

وی مدعی شد که زمان برگزاری این تظاهرات که در آستانه برگزاری نشست سران اتحادیه عرب صورت می‌گیرد، نامناسب است زیرا درست پس از تلاش‌هایی که عراق برای بهبود روابطش با کشورهای حوزه خلیج فارس کرد، این تظاهرات برگزار می شود و چه بسا که موجب تیرگی مجدد روابط شود.

انتهای پیام/.

 
 
جمعه 19 اسفند 1390  5:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها