0

موافقت تشکیلات خودگردان با الحاق بخشی از اراضی کرانه باختری به رژیم صهیونیستی

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

موافقت تشکیلات خودگردان با الحاق بخشی از اراضی کرانه باختری به رژیم صهیونیستی

نسخه چاپيارسال به دوستان
موافقت تشکیلات خودگردان با الحاق بخشی از اراضی کرانه باختری به رژیم صهیونیستی

خبرگزاری فارس: تشکیلات خودگردان فلسطین در راستای ارائه امتیازات جدید به رژیم صهیونیستی با الحاق شهرک‌های اصلی واقع در کرانه باختری به رژیم صهیونیستی موافقت کرده است.

خبرگزاری فارس: موافقت تشکیلات خودگردان با الحاق بخشی از اراضی کرانه باختری به رژیم صهیونیستی

به گزارش فارس به نقل از روزنامه"القدس العربی"، تشکیلات خودگردان در نامه‌ای به "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی موافقت خود با الحاق شهرک‌های اصلی واقع در کرانه باختری به این رژیم در راستای تبادل زمین موافقت کرده است به گونه‌ای که مساحت آن بیشتر از 2 درصد نباشد.

در پیش‌نویس این نامه آمده است: اسرائیل باید اصل تشکیل دو کشور در مرزهای سال 1967 همراه با تبادل جزئی اراضی به صورت برابر و دارای ارزش یکسان را بپذیرد.

در این نامه که با یادآوری امضای توافقنامه اسلو در سال 1993 و به رسمیت شناختن متقابل اسرائیل و سازمان آزادی‌بخش فلسطین آغاز شده، از اسرائیل خواسته شده است که تمامی فعالیت‌های شهرک‌سازی از جمله در قدس شرقی را متوقف کرده و اسرای فلسطینی بویژه آنهایی که پیش از سال 1994 بازداشت شده‌اند، آزاد کند.

این نامه که قرار است برای نتانیاهو ارسال شود، بر ضرورت لغو تمامی تصمیماتی که اسرائیل از سال 2000 اتخاذ کرده، تاکید شده و آمده است که جایز نیست تنها طرف فلسطینی به توافقات امضا شده پایبند باشد در حالی که اسرائیل به تعهدات خود پایبند نیست.

در این نامه تاکید شده است که اسرائیل باید به این درخواست‌ها پاسخ دهد و در غیر این صورت رهبران فلسطینی در راستای اجرای کامل و فراگیر قانون بین‌المللی در خصوص اختیارات و مسئولیت‌های رژیم اشغالگر اسرائیل در تمامی اراضی اشغالی فلسطین تلاش خواهند کرد.

انتهای پیام/++

 
 
جمعه 19 اسفند 1390  5:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها