0

اولین حادثه چهارشنبه آخر سال رقم خور

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

اولین حادثه چهارشنبه آخر سال رقم خور

 در اولين حادثه چهارشنبه سوري، فردي در منزل خود در حالي که مشغول ساخت مواد منفجره بود دچار حادثه شد و دو انگشت دست چپ خود را از دست داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در اولين حادثه چهارشنبه سوري، فردي در منزل خود در حالي که مشغول ساخت مواد منفجره بود دچار حادثه شد و دو انگشت دست چپ خود را از دست داد كه تکنسين هاي اورژانس۱۱۵ تهران پس از رسيدن و انجام اقدامات اوليه پزشکي مصدوم را به همراه انگشتان قطع شده به بيمارستان امام خميني(ره) انتقال دادند. 

معاون آموزش اورژانس كشور با اعلام این خبر، توصيه هايي را براي كمك به مصدومين قبل از رسيدن نيروهاي امدادي،‌ ارائه داد. 
فرهاد رضواني معاون آموزش اورژانس كشور گفت: در مواجهه با فردي كه لباسش آتش گرفته بايد ابتدا لباس را خاموش كرده و آن ها را از بدن بيمار خارج كرده و قسمت هايي از لباس را كه به تن مصدوم چسبيده قيچي كنند. 
وي افزود: بهتر است ساعت،‌ گردنبند، دستبند،‌ انگشتر،‌ كمربند و كفش هاي مصدوم را در آورده و ناحيه سوخته را با آب سرد شست و شو دهند و بدين طريق آن را خنك كنند. 
دكتر رضواني تأكيد كرد: در صورت آسيب به چشم و يا پلك ها بايد از ماليدن آن ها خودداري كرده و با استفاده از يك ليوان يا مقوائي كه به شكل مخروط درآورده اند، چشم مصدوم را بپوشانند. 
وي تصريح كرد: نيازي به گذاشتن دستمال،‌ پنبه و يا گاز روي چشم نيست و توصيه مي شود در صورت وجود جسم خارجي از دستكاري آن بپرهيزند همچنين چشم ها را شستشو ندهند زيرا فشار آب ممكن است، آسيب بيشتري به چشم وارد كند. 
معاون آموزش اورژانس خاطرنشان كرد: پس از برخورد با مصدوم و انجام كمك هاي اوليه بايد با ۱۲۵ تماس گرفته و توصيه مي شود قبل از رسيدن نيروهاي امدادي، مواد غذائي و داروهاي مسكن مصرف نكنند زيرا در صورت نياز به عمل جراحي، خوردن و آشاميدن انجام عمل را به تعويق مي اندازد.
جمعه 19 اسفند 1390  2:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها