0

دستگیری ۱۳۷ افسر اطلاعاتی خارجی در سوریه

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

دستگیری ۱۳۷ افسر اطلاعاتی خارجی در سوریه

 یک هفته‌نامه فلسطینی از دستگیری بیش از ۱۳۷ افسر اطلاعاتی خارجی در سوریه توسط نیروهای امنیتی این کشور و تقلای برخی طرف‌های میانجیگر برای آزادی این افسران خبر داد.


۱۳۷ ضابط استخبارات عربی وأجنبی فی ضیافة الأمن السوری

به گزارش فارس به نقل از هفته نامه فلسطینی "المنار"، منابع آگاه رسانه‌ای اعلام کردند که سرویس‌های امنیتی سوریه دیروز موفق شدند که بیش از ۱۳۷ افسر اطلاعاتی خارجی را شناسایی و دستگیر کنند.
 
بر اساس این گزارش، این افسران خارجی طی مقابله نیروهای امنیتی سوریه با افراد مسلح مورد حمایت آمریکا و اسرائیل و هم پیمانان آنها در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، ترکیه و فرانسه دستگیر شده اند.
 
منابع آگاه دیپلماتیک عربی و اروپایی اعلام کردند که این افسران در حملات تروریستی و کشتارهایی که در سوریه صورت می‌گیرد، شرکت داشته اند و علاوه بر آن بر آموزش تروریستها و انتقال سلاح به آنان و مجهز کردن و آموزش دستگاههای پیشرفته مخابراتی نظارت داشتند و سلاح‌های مورد نیاز تروریست‌ها را به دست آنها می‌رساندند.
 
این منابع به نقل از برخی طرفهای "میانجیگر" از چند کشور که تلاش دارند، افسران خارجی را آزاد کنند، اعلام کردند سازمانهای امنیتی سوری با این میانجیگریها مخالفت کرده‌اند و بر ادامه تحقیق از آنان اصرار می‌ورزند و از همان ابتدای دستگیری آنان نیز اطلاعات مهم و حساسی دریافت کرده اند که مهر تأییدی بر اسناد و نقشهای توطئه آمیز و خرابکارانه این کشورها علیه ملت سوریه و مشارکت آنان در قتل و تروریسم است .
 
بر اساس این گزارش، این افسران دارای تابعیت‌های مختلف سعودی، قطری، فرانسوی، تونسی، ترکی، اماراتی، پاکستانی و آفریقایی هستند. در میان این افسران شماری از افسران مزدور هستند که برای آمریکا و اسرائیل در افغانستان و لیبی و الجزایر کار می کنند.
 
این درحالی است که اسناد زیادی از حضور و فعالیت‌های تروریست‌های سعودی و خارجی دیگر در سوریه علیه دولت اسد وجود دارد با این وجود مجامع بین المللی از این امور چشم‌پوشی می‌کنند و به تداوم تهدیدها علیه دمشق ادامه می‌دهند.
پنج شنبه 18 اسفند 1390  1:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها