0

«حقوق و تکالیف زن در اسلام» منتشر شد

 
hamed_yurdum
hamed_yurdum
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 35378
محل سکونت : آذربایجان غربی-سولدوز

«حقوق و تکالیف زن در اسلام» منتشر شد

«حقوق و تکالیف زن در اسلام» منتشر شد
 

جلد دوم کتاب «زن در اسلام؛ حقوق وتکالیف» نوشته فریبا علاسوند به همت دفتر مطالعات و تحقیقات زنان وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران منتشر شد.
منبع خبر: whc.ir


این کتاب نوشته خانم فریبا علاسوند است که  شامل سه فصل با موضوعات زن و تکالیف فردی، زن وخانواده و زن واجتماع می شود.
 
بر اساس نوشته های کتاب زن در اسلام، نویسنده این کتاب با هدف ارائه متن آموزشی برای طلاب سطح دو و دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، به ویژه دانشجویان مطالعات زنان، کوشیده است تا مخاطبان را با یک دوره عمومی و نسبتاً کامل از معارف اسلامی در تبیین جایگاه زن و مناسبات حقوقی و اخلاقی زنان آشنا سازد.
 
خانم علاسوند، در این کتاب، اسلام را مجموعه ای از آموزه های توصیفی (عقائد)، ارزشی(اخلاقی) و توصیه ای (حقوق و تکالیف) که برای هدایت انسان آمده است معرفی می کند و آموزه های اسلامی را به سه خرده نظام اعتقادی، اخلاقی و حقوقی تقسیم می کند و با اشاره به احکام ثابت و متغیر نظام حقوق اسلامی، این تغییر را براساس تحولات اجتماعی در زندگی بشر، لازمه جاودانگی و جامعیت اسلام بیان می کند.
 
چکیده گفتار نخست فصل سوم این کتاب که با عنوان نقش زنان در تحولات اجتماعی انتشار یافته است، چنین است: تحولات اجتماعی گاه در قالب دگرگونی بنیادین و به صورت انقلاب رخ می دهد و گاهی جنبة انقلابی و مبارزاتی ندارد. در صورت دوم، تحول می تواند در حد یک اصلاح (رفرم) صورت پذیرد، به گونه ای که تنها بعضی جنبه های زندگی تغییر کند و گاهی نیز اگرچه تحولی آرام و غیر انقلابی است، به صورت یک جریان پیوسته بر ابعادی گسترده از زندگی تأثیر می گذارد. زنان در همة انواع تحولات نقش مؤثر داشته اند.
 
بر اساس گزارش روابط عمومی حوزه های خواهران، کتاب زن در اسلام(جلد دوم) در 304 صفحه، با شمارگان 3000 نسخه و بهای 4800 تومان به چاپ رسیده است.
 
علاقمندان به تهیه این کتاب، می توانند به قم، بلوار جمهوری اسلامی، میدان سپاه، خیابان مالک اشتر، پلاک50 دفتر مطالعات و تحقیقات زنان و تهران خیابان انقلاب، خیابان بهار، بعد از تقاطع سمیه، کوچه شهید حمید صدیق، پلاک 29 مراجعه و یا با شماره 02512907610 الی 13 تماس حاصل نمایند.
 
جلد اول کتاب زن در اسلام شامل هفت فصل با عناوین جایگاه انسانی زن، جایگاه ارزشی زن، تفاوت های تکوینی زن و مرد، هویت و نقش های جنسیتی، نسبت میان زن و مرد، برابری و فمنیسم بوده است.


پل ارتباطی :  daniz_0443@yahoo.com

شنبه 6 اسفند 1390  1:24 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها