0

کتابی در نقد «شیطان گرایی مدرن» نوشته شد

 
hamed_yurdum
hamed_yurdum
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 35378
محل سکونت : آذربایجان غربی-سولدوز

کتابی در نقد «شیطان گرایی مدرن» نوشته شد

کتابی در نقد «شیطان گرایی مدرن» نوشته شد
 

انتشارات جمهوری به تازگی کتاب «شیطان گرایی مدرن» را راهی بازار نشر کرده است. این کتاب به معرفی و بررسی انتقادی شیطان پرستی می پردازد.
منبع خبر: www.ibna.ir


کتاب «شیطان گرایی مدرن» با مقدمه ای درباره نافرمانی کردن شیطان در برابر پروردگار و رانده شدن از درگاه خداوند آغاز می شود و در پاسخ به این سوال که چرا شیطان آفریده شد تا درصدد گمراه کردن آدمیان برآید، این مطلب را بیان می کند که تا راه انحراف در میان نباشد، راه راست بازشناخته نخواهد شد و به این سبب، حیات شیطان که دعوت به بدی می کند، نه تنها مضر نیست، بلکه ضروری نیز هست.
 
از سوی دیگر همان گونه که در کتاب «شیطان پرستی مدرن» بیان شده، خداوند انسان را در مقابل شیطان بی دفاع نگذاشته و از جمله سلاح عقل و خرد را به او موهبت کرده است تا آن را به عنوان سدی در برابر وسوسه های شیطان به کار گیرد.
 
این کتاب با ارایه پیشینه ای درباره مراحل و عوامل شکل گیری شیطان پرستی، به انواع آن از جمله «شیطان پرستی لاوی» اشاره می کند و با نام بردن از برخی نمادهای شیطان پرستی از جمله صلیب وارونه و ستاره پنج ضلعی، به بررسی و نقد برخی آیین های شیطان پرستان از جمله مراسم نماز سیاه می پردازد.
 
نویسنده کتاب «شیطان گرایی مدرن» در بخش پایانی کتاب با عنوان «شیطان در نگاه اسلام» به نقد شیطان پرستی با توجه به آیه های قرآن می پردازد.
 
چاپ نخست کتاب «شیطان گرایی مدرن» نوشته حمید فلاحتی توسط انتشارات جمهوری با شمارگان 1100 نسخه، در 70 صفحه و به بهای 17000 ریال به تازگی وارد بازار کتاب شده است.


پل ارتباطی :  daniz_0443@yahoo.com

شنبه 6 اسفند 1390  1:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها