0

پایگاه جامع اطلاع رسانی شبکه قرآن راه اندازی شد

 
hamed_yurdum
hamed_yurdum
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 35378
محل سکونت : آذربایجان غربی-سولدوز

پایگاه جامع اطلاع رسانی شبکه قرآن راه اندازی شد

پایگاه جامع اطلاع رسانی شبکه قرآن راه اندازی شد
 

پایگاه جامع اطلاع رسانی شبکه قرآن و معارف سیما با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم قائم مقام رییس سازمان صدا و سیما و حسن گروسی مدیر شبکه قرآن و معارف سیما راه اندازی شد.
منبع خبر: beta.iribnews.ir


در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما با بیان این که معرفت روشن بینانه، اخلاق فاضله و رفتار دین باورانه از جمله ماموریتهای شبکه قرآن است، گفت: شبکه قرآن و معارف سیما یکی از مهمترین پایگاه ها و منبرها و مجرای انتقال معارف وحیانی و آسمانی است و آگاهی و نشاط معنوی از موضوعات مهمی است که در شبکه قرآن باید به آن توجه شود.
 
وی با اشاره به اینکه در این شبکه اخلاق، امید و آگاهی بیشتر باید مورد عنایت قرار گیرد اضافه کرد: اخلاق هم در حوزه اخلاق فردی و اجتماعی و سازمانی و اداری باید مورد توجه قرار بگیرد. موسوی مقدم افزود: هنر هنرمندان باید خودش را نشان دهد که هنرمندانه مفاهیم آیات قرآن را در اختیار مخاطب قرار گیرد در این صورت هنرمند به وظیفه انسانی و هنری خود عمل کرده اند. وی از مشارکت دادن آحاد مردم در برنامه سازی به عنوان یکی از مهم ترین مولفه ها نام برد و ادامه داد: مردم در تمامی امور معارفی حضور دارند در برنامه سازی ها هم باید نقش پررنگی را ایفا کنند.
 
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما نیز گفت: این سایت که با هدف ادای رسالت شبکه قرآن ومعارف سیما در فضای مجازی روی شبکه اینترنت قرار گرفته است، از بخش های اصلی چون کتابخانه، چند رسانه ای، لطایف و حکایت های قرآنی، پخش های زنده، سیره اهل بیت و قرآن، پرسش و پاسخ دینی، معارف در کلام، کودک و نوجوان، دعاهای قرآنی، اخبار، گفتگو و هنرهای اسلامی تشکیل شده است.
 
اقای حسن گروسی افزود: در این پایگاه سعی شده است تا اغلب نیازهای معارفی و قرآنی مخاطبان در نظر گرفته شود، تا با رجوع به آن بتوانند احتیاجات خود را برطرف سازند.
 
وی ادامه داد: از دیگر بخش های این سایت قسمت «گفتگو» است که در آن با علما، قاریان، ذاکران، هنرمندان، مجریان، گزارشگران و در حقیقت هر کس که در عرصه قرآن و معارف فعالیت داشته باشد مصاحبه انجام می شود و منعکس خواهد شد. اقای گروسی گفت: در بخش «چند رسانه ای» سعی شده است تا در آن قابلیت های صوت، تصویر و عکس، در نظر گرفته شود.
 
از جمله زیر مجموعه های این بخش می توان به صوتِ اذان هایِ پر اقبالِ پخش شده از صدا و سیما، که توسط قاریان و موذنان مشهور کشور خوانده شده، همچنین تلاوت های جذاب مجلسی، ترتیل های قاریان خارجی و داخلی و تواشیح اشاره کرد.
 
نشانی پایگاه جامع اطلاع رسانی شبکه قران و معارف سیما quran.iribtv.ir است.


پل ارتباطی :  daniz_0443@yahoo.com

شنبه 6 اسفند 1390  1:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها