0

تصویب طرح ساماندهی دروس سطوح عالی حوزه علمیه قم

 
hamed_yurdum
hamed_yurdum
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 35378
محل سکونت : آذربایجان غربی-سولدوز

تصویب طرح ساماندهی دروس سطوح عالی حوزه علمیه قم

تصویب طرح ساماندهی دروس سطوح عالی حوزه علمیه قم
 

مدیریت حوزه علمیه استان قم در اطلاعیه ای، کلیات طرح سازماندهی دروس سطوح عالی که با بهره مندی از نظرات ارزشمند بزرگان، اساتید و کارشناسان به تصویب رسیده است، را اعلام کرد.
منبع خبر: www.hawzahnews.com

متن کامل اطلاعیه مدیریت حوزه علمیه استان قم بدین شرح است:
 
بسمه تعالی
 
قابل توجه طلاب و محصلین گرانقدر سطوح عالی حوزه علمیه قم زید توفیقاتهم
 
بحمدلله طرح ساماندهی دروس سطوح عالی حوزه علمیه قم (از پایه 7 تا 10) با بهره مندی از نظرات ارزشمند بزرگان، اساتید و کارشناسان حوزه و طی مراحل مقدماتی، تهیه و به تصویب نهایی رسید.
 
لذا بدینوسیله کلیات طرح مذکور به شرح ذیل اعلام می گردد.
 
1- حضور طلاب محترم در کلاس های درس، بطور مستمر الزامی است.
 
2- حضور فعال طلاب در کلاس های درس، توسط اساتید محترم شناخته شده و نمایندگان آنان، کنترل شده و قبل از برگزاری امتحانات، به مدیریت حوزه علمیه استان قم اعلام می گردد.
 
3- طلاب و محصلینی که حضور مستمر آن ها در کلاس های درس به تأیید اساتید شناخته شده نرسد می توانند در امتحانات هر نیم سال شرکت کنند، اما در صورتی به امتحانات آن ها ترتیب اثر داده می شود که حداقل نمره 16 را کسب نموده باشند.
 
4- به لحاظ این که نزدیک به زمان برگزاری امتحانات هستیم، موضوع حضور و غیاب از نیمه دوم سال جاری تحصیلی؛ یعنی پس از برگزاری امتحانات نیمه اول سال جاری، حتمی بوده و اجرا خواهد شد.
 
5- امتحانات کتبی در دو نوبت نیم سال اول و پایان سال برگزار می شود.
 
6- امتحانات نیم سال اول در سال جاری تحصیلی بدون تعطیل شدن درس حوزه، در روزهای پنجشنبه و جمعه، تاریخ های 27/11/ و 28/11/ و 04/12/ و 05/12/1390 از دروس فقه، اصول و فلسفه انجام می شود و امتحانات نیم سال پایانی از کلیه دروس (جنبی و اصلی) در اوائل تیر ماه 1391 برگزار می گردد.
 
* جدول زمان بندی و محدوده امتحانی دروس در نیمسال اول متعاقبا اعلام خواهد شد.
 
7- کلیه مراحل امتحانات اعم از طرح سوال، اعلام زمان برگزاری و تصحیح اوراق امتحانی، توسط مدیریت حوزه علمیه قم بصورت متمرکز انجام می شود و امتحانات خصوصی توسط اساتید یا مدارس و مراکز حوزوی پذیرفته نخواهند شد.
 
8- محدوده امتحانی به گونه ای انتخاب خواهد شد که اکثر قریب به اتفاق اساتید، تدریس نموده باشند.
 
9- در هرنیم سال، کسب نمره قبولی لازم است و چنانچه در هریک از امتحانات دو نیم سال، نمره قبولی احراز نگردید، طلاب می توانند آن نیمه را در شهریورماه امتحان دهند.
10- مدارس و مراکز حوزوی می توانند از ظرفیت خود جهت تشکیل دروس سطوح عالی استفاده نمایند، اما نمی توانند اعطاء امکانات خود به طلاب را مشروط به حضور آنان در درس خاصی منحصر نمایند.
 
از درگاه حضرت احدیت، اعتلاء اسلام و عظمت حوزه های علمیه را خواهانیم.
 


پل ارتباطی :  daniz_0443@yahoo.com

شنبه 6 اسفند 1390  1:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها