0

دانشگاه صنعتی اراک

 
blue_blood
blue_blood
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1390 
تعداد پست ها : 5
محل سکونت : تهران

دانشگاه صنعتی اراک

دانشگاه صنعتی اراک از سال 1367 با عنوان آموزشکده فنی مهندسی با هدف تريبت نيروی متخصص برای صنايع استان آغاز به کار نمود. در آن زمان برای 9 گرايش کاردانی در رشته­ های مکانيک، برق و متالورژی با ظرفيت نهايی 1200 دانشجو برنامه‏ريزي‏های لازم انجام و مجوزهای مربوطه اخذ گرديد و با همکاری ماشين ‏سازی اراک در سه گرايش ماشين ابزار، ريخته­گری و نقشه کشی صنعتی تا سال 1375 اقدام به پذيرش دانشجو مي­نمود

  در سال 1375 با آماده شدن اولين فاز طرح عمرانی دانشکده،‌ دانشجويان به محل اصلی (محل کنونی) منتقل گرديدند و دانشگاه علم و صنعت ايران با توجه به نياز منطقه و نيز توسعه آموزش عالی با عنوان دانشگاه علم و صنعت ايران ـ واحد اراک تربيت نيروی متخصص کارشناسی مورد نياز استان مرکزی را مورد توجه قرار داد و طی برنامه ميان مدت توسعه در پنج رشته کاربردی و تخصصی شامل مهندسی مکانيک ساخت و توليد، مهندسی مکانيک تأسيسات حرارتی و برودتی، مهندسی عمران نقشه ‏برداری و مهندسی معدن ـ گرايش اکتشاف اقدام به پذيرش دانشجو نمود. سپس در سال 1385 همزمان با پذيرش دانشجو در رشته مهندسی برق قدرت، شورای گسترش آموزش عالی با ارتقاء اين آموزشکده و تبديل آن به دانشکده فنی مهندسی موافقت نمود و پيرو آن، استقلال اين دانشکده از دانشگاه علم و صنعت ايران توسط هيات محترم دولت مصوب گرديد.

  در تير ماه سال 1389 در راستای توسعه کيفی و کاربردی آموزش عالی در کشور و نياز استان صنعتی مرکزی به يک دانشگاه صنعتی و نيز فعاليتهای قابل توجه آموزشی و پژوهشی آن، اين مجموعه موفق به اخذ مجوز از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری جهت ارتقاء به دانشگاه صنعتی اراک گرديد. پيرو استقلال و ارتقاء انجام گرفته، دانشگاه صنعتی اراک برای سال تحصيلی 91-1390 اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دو رشته مهندسی مکانيک ساخت و توليد (در سه گرايش شکل دهی فلزات، ماشين ابزار و فرآيندهای ماشينکاری و سيستم های توليد صنعتی) و رشته مهندسی معدن - گرايش اکتشاف نموده است.

  در حاضر نزديک به 1000 نفر دانشجو در اين دانشگاه اشتغال به تحصيل داشته و تا کنون 1187 نفر از اين مرکز آموزشی موفق به کسب درجه کارشناسی در رشته های مختلف مهندسی گرديده اند.  

 

ادرس:  اراک  - خیابان دانشگاه - دانشگاه صنعتی اراک

سایت: www.arakut.ac.ir

 

پنج شنبه 20 بهمن 1390  4:01 PM
تشکرات از این پست
bahmanghalekey
bahmanghalekey
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 12
محل سکونت : مرکزی

پاسخ به:دانشگاه صنعتی اراک

 خیلی ممنونم

الان یکی از  دانشگاه های قوی هستش

جمعه 4 فروردین 1391  6:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها