0

چگونه در سایت وردپرس خود پست مهمان بپذیریم ؟

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

چگونه در سایت وردپرس خود پست مهمان بپذیریم ؟

یکی از روش هایی که از آن برای هرچه پویا تر کردن سایت یا وبلاگ خود می توانید استفاده کنید امکان ارسال پست مهمان ( Guest Post ) توسط بازدید کنندگان سایت شما است که این روزها بسیاری از سایت های فارسی زبان نیز مانند تورتک از این روش استفاده می کنند. برای توضیح مزایایی که می تواند امکان دریافت پست مهمان برای سایت ما داشته باشد و یا اینکه نوشتن این پست ها در سایت های دیگر برای سایت ما چه مزیت هایی می تواند داشته باشد در آینده حتماً بحث می کنیم اما اگر از سیستم وردپرس برای راه اندازی سایت یا وبلاگ خود استفاده می کنید می توانید به صورت پیش فرض با استفاده از امکانات این سیستم به بازدید کنندگان سایت خود این امکان را بدهید تا در سایت شما به عنوان یک نویسنده عضو شوند و اقدام به ارسال پست مهمان کنند و از این طریق بدون استفاده از هیچ اسکریپت اضافی و حتی داشتن دانش برنامه نویسی وب محیط کاملاً حرفه ای را برای کاربرانی که قصد دارند در وبلاگ یا سایت شما نوشته ای را بنویسند فراهم کنید که در این آموزش از تورتک به چگونگی فراهم کردن این امکان در سایت های وردپرسی می پردازیم.

 

آموزش فعال کردن امکان عضویت برای بازدید کنندگان

برای اینکه بتوانید در سایت خود امکان ارسال پست مهمان را برای بازدید کنندگان داشته باشیم در ابتدا باید این امکان را فراهم کنید که آن ها بتوانند به طور آزادانه در سایت وردپرسی شما عضو شوند و به پیشخوان مدیریتی سایت وردپرسی شما برای ارسال نوشته جدید و دیدن نظرات نوشته شده برای نوشته های قبلی خود دسترسی داشته باشند. برای این منظور تنها کافی است بعد از ورود با نام کاربری و رمز عبور مدیر اصلی ( هما ن حساب کاربری خود ) در پیشخوان سایت وردپرس خود از منوی تنظیمات > گزینه همگانی را انتخاب کنید و در صفحه ظاهر شده در قسمت نام نویسی تیک گزینه “هر کسی می‌تواند نام‌نویسی کند” را بزنید و بر روی دکمه ذخیره تغییرات در پایین صفحه کلیک کنید.

بعد از انجام مراحل گفته شده در بالا به راحتی بازدید کنندگان سایت شما با رفتن به صفحه ورود سایت شما ( مثلاً در تورتک http://tortak.com/wp-login.php ) می توانند به پیش خوان نویسندگی خود در سایت شما وارد شوند و یا با استفاده از صفحه عضویت ( مثلاً در تورتک http://tortak.com/wp-login.php?action=register ) می توانند اقدام به عضویت در سایت شما به عنوان یک نویسنده بکنند.

فعال سازی امکان عضویت

البته اگر می خواهید تنها کاربران عضو نیز بتوانند در سایت یا وبلاگ وردپرسی شما برای نوشته ها نظر ارسال کنند نیز باید اجازه عضویت را به بازدید کنندگان سایت خود بدهید که برای اینکار نیز همین مراحل بالا را کافی است انجام دهید.

 

تنظیم نقش پیش‌فرض کاربر تازه برای دریافت پست مهمان

توجه داشته باشید اگر شما می خواهید نوشته های جدیدی که توسط کاربران سایت شما ارسال می شود بعد از تائید شما در سایت برای استفاده همگانی انتشار یابد در منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس > گزینه همگانی ، در قسمت نقش پیش‌فرض کاربر تازه گزینه مشارکت‌کننده را از منوی باز شو انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر با نقش هایی که می توانید به کاربران سایت وردپرسی خود انتساب دهید و اجازه هایی که به آن ها با این کار می دهید ، می توانید نوشته جدول نقش کاربر در وردپرس را بخوانید.

 

توجه داشته باشید اگر تنظیمات این بخش را به اشتباه انجام دهید ممکن است یک هکر و یا یک کاربر ساده تمام اطلاعات و نوشته های سایت شما را به خطر انداخته و یا سایت شما را در عرض چند دقیقه به یک سایت تبلیغاتی و اسپم در موتورهای جستجوگر تبدیل کند و پیشنهاد می کنم تنها از گزینه مشارکت کننده در بخش نقش پیش فرض کاربر تازه استفاده کنید و رتبه های بالاتر را بگذارید برای وقتی که یک کاربر را به طور کامل شناختید و او نیز از قواعد نوشتن در سایت یا وبلاگ شما اطلاعات کافی را پیدا کرد.

 

مزایای استفاده از وردپرس برای دریافت پست مهمان در سایت خود

اما شاید برای شما این سوال پیش بیاید که استفاده از این روش یعنی دریافت پست مهمان به صورت مستقیم در سایت های وردپرسی با استفاده از خود سیستم وردپرس چه مزایایی را می تواند برای سایت شما داشته باشد در مقابل روش رایج که دریافت پست مهمان با استفاده از ایمیل مدیر سایت ( ایمیل شما ) و اعلامیه ی خبری در سایت شما برای این منظور است. این روش برتری و مزایای بسیاری دارد که با بعضی از آن ها در پایین آشنا می شویم.

  1. به روند نوشتن ، ارسال ، مشاهده ، تائید و انتشار پست مهمان در سایت شما سرعت می بخشد.
  2. رابطه نزدیک تری با نویسندگان مهمان سایت خود بر قرار می کنید و می توانید سایت خود را برای آن ها چسبناک تر و دوست داشتنی تر کنید.
  3. کاربران و نویسندگان سایت شما می توانند از سیستم مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس برای ارسال نوشته های خود به سایت شما استفاده کنند.
  4. با استفاده از نقش مشارکت کننده به عنوان نقش پیشفرض کاربر جدید اجازه هیچگونه خرابکاری در سایت شما برای هکرها و … ایجاد نمی شود.
  5. وردپرس یک سیستم متن باز و رایگان است که حتی پیشخوان آن را نیز می توانید برای هر چه حرفه ای تر کردن سایت خود ویرایش کنید و به شکل دلخواه درآورید.
  6. با استفاده از تگ های پیش فرض وردپرس در آینده می توانید اطلاعات آماری خوبی در مورد فعالیت هر یک از نویسندگان سایت خود بدست آورید.
  7. افزونه های زیادی برای سایت های وردپرسی که در آن ها پست مهمان پذیرفته می شود وجود دارد که با آن ها می توانید امکانات جذابی را به سایت خود اضافه کنید که در آموزش های بعدی سایت تورتک حتماً با آن ها آشنا می شویم.
  8. و …

این موارد تنها بخشی از مزایای استفاده از خود سیستم وردپرس برای دریافت و انتشار پست مهمان در سایت شما بودند که اگر از آن استفاده می کنید خود می توانید مزایا و ویژگی های بیشتری را بعد از یک مدت کار از این روش متوجه شوید.

 

برای ارسال نوشته توسط نویسندگان چگونه امکان استفاده از دیگر برنامه ها را بدهم ؟

اما ممکن است بعضی از افرادی که می خواهند در سایت یا وبلاگ شما پست مهمان ارسال کنند و به جمع نویسندگان سایت شما اضافه شوند از سیستم وردپرس هیچ چیزی ندانند و یا بخواهند با دیگر برنامه های تحت Client مانند Live Writer و … به سایت یا وبلاگ شما نوشته جدید برای تائید توسط شما و انتشار ارسال کنند. برای اینکه این اجازه را برای آن ها فراهم کنید کافی است از پیشخوان مدیریتی وردپرس خود از منوی تنظیمات > گزینه

نوشتن

را انتخاب کنید و در بخش انتشار از راه‌دور گزینه

“فعال کردن پروتکل انتشار Atom”

و

“فعال‌سازی پروتکل انتشار XML-RPC”

را تیک دار کرده و بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید. بعد از انجام اتین کار می توانید اصلاً به همه افرادی که دوست دارند در سایت شما پست مهمان ارسال کنند بگویید مثلاً برای ارسال نوشته جدید به سایت شما از برنامه …. استفاده کنند و آموزش تصویری آن برنامه را نیز برای کاربرانی که با آن برنامه آشنایی ندارند نیز تهیه کنید

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

دوشنبه 5 دی 1390  4:44 PM
تشکرات از این پست
mercana1400
mercana1400
کاربر جدید
تاریخ عضویت : بهمن 1401 
تعداد پست ها : 1
محل سکونت : تهران

گرفتن نمره دولینگو

شروع برگزاری آزمون دولینگو

وب سایت آزمون دولینگو برای اولین بار در سال  ۲۰۱۷ شروع به برگزاری آزمونی آنلاین با پلتفرم جدید که کاملا متفاوت با آزمون های قبلی همچون آیلتس و یا تافل کرد. تفاوت این آزمون نسبت به دیگر آزمون ها که بسیار قابل ملاحضه نیز می باشد، برگزار آزمون با لب تاب شخصی داوطلب و بدون نیاز به شرکت در مرکز آزمون است.

این آزمون برخلاف آزمون های کاغذی که بسیار پیچیده و حوصله سر بر هستند به صورت آنلاین در منزل خود فرد و با اینترنت معمولی برگزار می شود. آزمون دولینگو در تمامی کشورهای مختلف برگزار می شود همچنین این آزمون توانایی برگزاری در ایران را نیز دارد. حداقل سیستم مورد نیاز این آزمون یک لپ تاب معمولی و یک اینترنت متوسط 1 مگابایت بر ثانیه می بشد.

اگر قوانین دقیق این آزمون را به درستی ندانید امکان پدید آمد کلی مشکل برای شما خواهد بود به این صورت که یا آزمون شما رد می شود و یا اینکه آزمون مورد نظر برای شما نمره قابل قبولی را نخواهد داشت. لذا برای شرکت در این آزمون حتما قوانین مهم این آزمون را بررسی کرده و تمامی نکاتی که باید رعایت شود را با دقت انجام دهید.

مرکز زبان ایران بریتانیا تمامی مشکلات را برای داوطلبین آزمون دولینگو برطرف کرده و با استفاده از اساتید برجسته و با خرید منابع به روز و آبدیت و کتاب های مهم به روز توانسته است تمامی محدودیت های آزمون دولینگو در ایران را برطرف نماید. مقاله کامل مشکلات آزمون دولینگو را می توانید در اینجا مطالعه نمایید.

دوشنبه 10 بهمن 1401  1:42 PM
تشکرات از این پست
freetrueans
freetrueans
کاربر جدید
تاریخ عضویت : شهریور 1396 
تعداد پست ها : 0
محل سکونت : آشرقی

پاسخ به:چگونه در سایت وردپرس خود پست مهمان بپذیریم ؟

 

یکی از روش هایی که به کمک آن می توانید سایت خود را بهبود ببخشید، دعوت از نویسندگان و کاربران مهمان برای مشارکت در نوشتن محتوا برای سایت می باشد. در واقع با استفاده از این ترفند، نویسنده می تواند به یک تجربه جدید دست پیدا کند و مدیر سایت هم می تواند پست هایی با کیفیت بالا را دریافت کند.

چهارشنبه 8 آذر 1402  11:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها