0

دولت افغانستان امروز و فردا را تعطیل اعلام كرد

 
omidayandh
omidayandh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 7483
محل سکونت : تهران

دولت افغانستان امروز و فردا را تعطیل اعلام كرد

خبرگزاری فارس: دولت افغانستان روزهای 2شنبه و 3شنبه را به منظور تامین امنیت و جلوگیری از ترافیك بیشتر در شهر كابل، تعطیلی عمومی اعلام كرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در كابل، شورای وزیران افغانستان شب گذشته این تصمیم را به منظور تامین امنیت هر چه بیشتر نشست كابل و جلوگیری از مشكلات ترافیكی عنوان كرد.
در همین حال وزارت كشور افغانستان با انتشار اطلاعیه ای از شهروندان كابل خواسته است تا به تمامی توصیه های نیروهای امنیتی احترام بگذارند.
در حال حاضر رفت و آمد در شهر كابل به سختی انجام می شود و پست‌های ایست و بازرسی امنیتی در تمام نقاط كابل مستقر شده اند و مردم از مشكلات رفت و آمد در شهر شكایت دارند.
شهر كابل فردا میزبان كنفرانس جهانی كابل است و بررسی كمك های خارجی در بخش های مختلف افغانستان از برنامه های این نشست اعلام شده است و افغانستان برای این نشست طرح های مشخص اقتصادی و سیاسی را آماده كرده است.
وزارت اقتصاد افغانستان اعلام كرده است كه این طرح ها در پنج بخش آماده شده اند كه تنها هزینه پروژه های زیر بنایی و كشاوزی 11 میلیارد دلار براورد شده است.
در این نشست نمایندگان بیشتر از 70 كشور و نهادهای كمك كننده به افغانستان شركت خواهند كرد.
ورود هیئت های خارجی به كابل از روز گذشته آغاز شده است و تا ساعاتی دیگر نیز "منوچهر متكی " وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران وارد كابل خواهد شد.
دوشنبه 28 تیر 1389  3:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها