0

بچه‌هایی که خارج از ساعت اداری به دنیا می‌آیند بیش‌تر می‌میرند

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

بچه‌هایی که خارج از ساعت اداری به دنیا می‌آیند بیش‌تر می‌میرند

نوزادانی که در شب یا در روزهای آخر هفته به دنیا می‌آیند نسبت به نوزادانی که در حین ساعت کاری به دنیا می‌آیند با احتمال بیش‌تری در معرض خطر مرگ قرار دارند.

تحلیل آماری بیش از یک میلیون تولد در اسکاتلند در طول بیش از دو دهه نشان می‌دهد نوزادانی که در هنگام شب به دنیا می‌آیند با احتمال یک سوم بیش‌تر نسبت به نوزادانی که در هنگام روز به دنیا می‌آیند در خطر مرگ قرار دارند.
شاید عملکرد پرسنل بیمارستانی در هنگام شب و هم‌چنین دسترسی به امکانات از دیگر توضیحاتی باشد که بتوان در این مورد بیان کرد.
اکثر کودکان در اثر کمبود اکسیژن می‌میرند
در این گزارش که در نشریه پزشکی بریتانیا به چاپ رسیده است اعلام شده نوزادانی که در بین ساعت 9 تا 17 روز متولد می‌شوند در ساعات نرمال کاری به دنیا می‌آیند.
برای نوزادانی که در ساعت نرمال کاری در هفته به دنیا می‌آیند خطر مرگ کودکان 4.2 نفر در هر 10 هزار است. اما برای نوزادان دیگر خطر مرگ 5.6 نفر در هر 10 هزار نفر است.
محققان بعد از انجام این مطالعات اعلام کردند باید برای بهبود وضعیت و خدمات ارائه شده به مادران در هنگام شب تلاش بیش‌تری صورت گیرد. به هیچ وجه نباید یک کودک به دلیل تولد در غیر ساعت اداری در معرض خطر بیش‌تر قرار داشته باشد.
این بررسی‌ها هم‌چنین نشان می‌دهد یک چهارم مرگ و میر‌ها به دلیل نرسیدن اکسیژن بوده است.
به نظر می‌رسد بهبود سطح مراقبت‌های پزشکی برای زنانی که خارج از ساعات اداری به دنیا می‌آیند می‌تواند در نهایت میزان این مرگ و میرها را کاهش دهد.
البته این موضوع محدود به تعداد مرگ و میرها در هنگام مرگ نمی‌شود. کارشناسان معتقدند عدم تامین امکانات و خدمات پزشکی درست در هنگام تولد می‌تواند مشکلات طولانی مدتی را برای نوزادان به وجود بیاورد که گاهی اوقات تا پایان عمر همراه آن‌ها خواهد بود.
دکتر طاهر محمود نایب رئیس رویال کالج زنان و زایمان در این باره گفت: این آمار ارائه شده واقعا باعث تاسف است. تمام مادران باید در همه ساعات شبانه روز بهترین خدمات پزشکی را برای زایمانشان دریافت کنند.
کودکان ممکن است در ساعات مختلفی در روز به دنیا بیایند و همه آن‌ها باید بهترین خدمات را دریافت کنند. زنده ماندن یا مرگ یک کودک نباید به ساعت تولد او بستگی داشته باشد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

شنبه 26 تیر 1389  6:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها