0

متن كامل اخبار و گزارش‌هاي حادثه تروريستي مسجد جامع زاهدان

 
jazereyearam
jazereyearam
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 1313
محل سکونت : زنجان

متن كامل اخبار و گزارش‌هاي حادثه تروريستي مسجد جامع زاهدان

 

خبرگزاري فارس: در پي حمله تروريستي شب گذشته در مسجد جامع زاهدان برطبق اعلام منابع رسمي 25نفر شهيد و 312 نفر مجروح شدند كه اسامي24 تن از اين شهيدان منتشر شده است.


گزارش تصويري مرتبط
-------------------------------

در حاليكه دوستداران نبوت و امامت در مسجد جامع زاهدان گرد آمده بودند تا در ايام شعبانيه جشن و سرور برپا كنند معاندان بهانه‌اي‌شدند تا عاشقان حضرتش به‌سوي او پربكشند و در اين ميان حلاوت ايام شعبانيه را نه‌تنها بركام مردم سيستان وبلوچستان بلكه برتمام ملت ايران تلخ كنند. خبرگزاري فارس اين ضايعه دردناك را به ساحت مقدس امام زمان (عج)، خانواده شهدا، مقام معظم رهبري و ملت بزرگ ايران تسليت مي‌گويد.

*اسامي24 تن از شهداي حادثه تروريستي مسجد جامع زاهدان
1- محمد رضا راغي
2- محمد اكبري
3- مصطفي نجار
4- محمود كياني
5- عارف شهركي
6- سجاد حاجيان
7- سيدجواد حسيني
8- مصطفي آبياري
9- محمد سرگزي
10- علي غلامحسين تهراني
11- كاظم نجار
12- رضا مير
13-رضا شهركي
14- غلامرضا توكلي
15- احسان فرازمند
16- محمد حسيني
17- حميد سرحدي راد
18- محمد گلدوي
19- عليرضا كرد
20 -مجتبي ثريا
21- مسعود شجاعي باغيني
22- مرتضي عباس‌زاده محمودي
23-مرتضي محمودي
24-محمود سرحدي‌راد
بر اساس اين گزارش تا كنون آمار شهدا به 25 شهيد رسيده كه هويت ساير شهدا متعاقبا ارسال مي‌شود.


*اعلام 3 روز عزاي عمومي در سيستان و بلوچستان
استاندار سيستان و بلوچستان در پي شهادت جمعي از شهروندان مظلوم بر اثر بمب‌گذاري عوامل استكبار در مقابل مسجد جامع زاهدان از امروز به مدت سه روز عزاي عمومي در سيستان و بلوچستان اعلام كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومي استانداري سيستان و بلوچستان، علي محمد آزاد در بيانيه‌اي ضمن تبريك و تسليت و ابراز همدردي با خانواده‌هاي شهداي اي حادثه تروريستي اعلام كرد: عمال محارب و حلقه به گوشان استكبار جهاني بار ديگر خشم و عداوت خود را از وحدت و انسجام آحاد امت مسلمان نشان دادند.
آزاد افزود: اين بار در شب ولادت علمدار كربلا حضرت ابوالفضل العباس(س)در يك اقدام تروريستي و ددمنشانه تعدادي از فرزندان اين ديار را با هدف ايجاد تفرقه و نفاق بين شيعه و سني به شهادت رساندند.

*جزييات جديد از نحوه انفجار و شهادت هموطنان در مسجد جامع زاهدان
خبرگزاري فارس: حسينعلي شهرياري گفت: ابتدا فردي با پوشش زنانه قصد ورود به مسجد جامع را داشته كه از ورود وي جلوگيري مي‌شود. در انفجار اول سه يا چهار نفر شهيد مي‌شوند چون انفجار اول جلوي درب ورودي مسجد رخ مي‌دهد اما چند دقيقه بعد كه مردم براي كمك‌رساني مي‌آيند در آن شلوغي فرد دومي عمليات انتحاري ديگري انجام مي دهد.
حسينعلي شهرياري نماينده مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي كه در خصوص دو انفجار صورت گرفته در مسجد جامع زاهدان با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس گفت‌وگو مي‌كرد، اظهار داشت: اين دو انفجار طي عمليات انتحاري انجام شده است.
وي افزود: در ابتدا فردي با پوشش زنانه قصد ورود به مسجد جامع شهر زاهدان را داشته كه در جلوي درب ورودي مسجد از ورود وي به داخل مسجد جلوگيري مي‌شود.
به گفته شهرياري تاكنون مشخص نشده فرد مذكور مرد بوده يا زن.
نماينده زاهدان در خانه ملت ادامه داد: در انفجار اول سه يا چهار نفر شهيد مي‌شوند چرا كه انفجار اول در جلوي درب ورودي مسجد رخ مي‌دهد اما چند دقيقه بعد كه مردم براي كمك‌رساني مي‌آيند و در آن شلوغي فرد دومي مي‌آيد و با عمليات انتحاري انفجار دوم رخ مي‌دهد.
رئيس كميسيون بهداشت مجلس در بخش ديگري از اين گفت‌وگو متذكر شد بارها اين تذكر را به مسؤلان امنيتي استان زاهدان داده‌ام و حتي قبل از تعطيلات عيد نوروز كتبا طي نامه‌اي به مسؤلان يادآوري كردم كه بايد مراقبت‌هاي امنيتي را در استان سيستان و بلوچستان گسترش دهند.
وي با يادآوري اينكه زمانيكه عمليات انتحاري باشد وضعيت متفاوت است، توضيح داد: اين جريانات تلاش بسيار زيادي داشته‌اند اما اكنون نيز موفق نشده‌اند كه وارد مسجد جامع شهر زاهدان شوند.
وي اضافه كرد: مردم در مسجد در حال برگزاري جشن ميلاد حضرت ابوالفضل (ع) و امام حسين (ع) بوده‌اند.
نماينده زاهدان در مجلس در ادامه با بيان اينكه تاكنون فرد يا گروهي مسئوليت اين انفجار را بر عهده نگرفته است، يادآور شد: اين انفجار به عهده عوامل وابسته به گروهك ترويستي ريگي است.
شهرياري در ادامه آخرين تعداد شهدا را 26 تن و مجروحان را 312 نفر عنوان كرد كه تعدادي از آنها سرپايي بوده و عده‌اي مريض بدحال در آي.سي.يو تحت مراقبت هستند.
وي در خصوص محكوم كردن اين حمله تروريستي از سوي وزير امور خارجه آمريكا، تصريح‌كرد: سران آمريكايي به ظاهر مدعيان حقوق بشر هستند اما در باطن گروهك‌هاي تروريستي مثل منافقين و جندالشيطان را حمايت مي‌كنند و به آنها امكانات مي‌دهند.
شهرياري با تأكيد بر اينكه در اعترافات عبدالمالك اين موضوع وجود دارد كه با آمريكايي‌ها جلسه داشته و از آنها امكانات دريافت كرده و مأموريت داشته است، افزود: آنها مي‌خواهند ذهن افكار عمومي دنيا را منحرف كنند از اين رو اين شعارها مي‌دهند.
وي در خاتمه اين حملات تروريستي را در راستاي تفرقه‌افكني ميان تحكيم وحدت شيعه و سني دانست و گفت: قطعا اين حملات در تحكيم وحدت ميان شيعه و سني تاثير خواهد داشت و هر كس كه بگويد تاثير ندارد شعار داده و دروغ گفته است.

*استكبار امنيت كنوني سيستان و بلوچستان را برنتابيد
نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري گفت: به دنبال دستگيري و معدوم شدن سركرده و تعدادي از عناصر گروهك تروريستي جندالله، استكبار جهاني امنيت حاكم شده بر سيستان و بلوچستان را برنتابيد.
مولوي نظير احمد سلامي امروز در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: بار ديگر دست پنهان استكبار از آستين جنايتكاران از خدابي‌خبر بيرون آمد و تعدادي از فرزندان اين مرز و بوم را به خاك و خون كشانده و شهيد كرد.
وي افزود: اين جنايت وحشيانه را محكوم كرده و شناسايي و مجازات عاملان آن را از مراجع ذيربط خواستاريم.
نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرنگان رهبري ادامه داد: از مردم شريف اين استان تقاضا داريم كه در مقابل حركات ددمنشانه اين جانيان كه مي‌خواهند وحدت شيعه و سني را از بين ببرند و از گل آلود كردن آب به اهداف پليد خود برسند، خونسردي خود را حفظ كرده و در شناسايي عاملان اين جنايت با نيروهاي انتظامي و امنيتي همكاري كنند.
وي خاطرنشان كرد: در اين مقطع بعد از دستگيري شرور معدوم عبدالمالك ريگي، امنيت خوبي در سيستان و بلوچستان حاكم بود اما دشمن را نبايد دست كم بگيريم زيرا كه دشمن براي رسيدن به مقاصد شوم خود از هر دري وارد مي‌شود.
وي بيان كرد: دشمن احساس كرد در اين مقطع امنيت در منطقه حاكم بوده كه سربازان پياده خود را بار ديگر براي برهم زدن امنيت بسيج كرده و اين جنايت هولناك را براي مردم شهيد پرور سيستان و بلوچستان رقم زد.
سلامي ادامه داد: استكبار براي ايجاد شكاف و اختلاف در كشور به ويژه سيستان و بلوچستان از هر ابزاري استفاده مي‌كند به طوري كه اگر يك گروه متلاشي شد، گروه‌ها و افراد ديگري را به كار مي‌گيرند.
وي با بيان اينكه بايد همواره هوشيار باشيم و زمينه به وجود آمدن چنين جناياتي را براي دشمنان نظام فراهم نكنيم، تصريح كرد: تحقق اين امر وحدت و انسجام همه مردم و مسئولان را مي‌طلبد تا بهانه‌اي به دست دشمن نيفتد.
نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري افزود: استكبار بداند با اين حركات ناجوانمردانه نمي‌تواند نظام را از پا درآورد.
وي اضافه كرد: همچنان كه تاكنون در تمام عرصه‌ها استكبار با ناكامي مواجه شده ان‌شاء‌الله فرزندان گمنام امام زمان (عج) و افراد دلداده به نظام، جلوي هر جنايتي را خواهند گرفت و عزم و اراده پليد استكبار و ايادي آن را در نطفه خفه مي‌كنند.

*اامنيت در منطقه با هوشياري مردم امكان‌پذير است
امام جمعه زابل گفت: مردم صبور و بردبار باشند و بدانند امنيت با هوشياري آنان در منطقه ايجاد مي‌شود.
سيد كاظم طباطبايي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: اين گونه جنايات استكبار جهاني تازگي ندارد و دائما ملت ايران مورد هجوم دشمن قرار دارد.
وي افزود: هنگامي كه در شهري دو فرقه زندگي مي‌كنند دشمن مراكز مذهبي را مورد هجوم قرار مي‌دهد و هدف آنان ايجاد تفرقه و نامني در منطقه است.
وي ادامه داد: شيعه و سني پروژه اصلي آمريكا است و دشمن تلاش دارد با انجام اين گونه جنايات احساسات مردم را بر انگيزد و بين شيعه و سني اختلاف ايجاد كند.
امام جمعه زابل ضمن محكوم كردن اين جنايات تصريح كرد: مردم شيعه و سني صبور بوده و مراقب باشند حركت احساسي كه ضرر اسلام است، انجام ندهند زيرا دشمن به دنبال اين گونه حركات است.
طباطبايي اضافه كرد: دشمن تلاش دارد تا منطقه را ناامن نشان دهد و نبايد جز آمريكا و استكبار جهاني كس ديگر متهم به انجام اين جنايات شود.
وي گفت: آمريكا با كمك مزدوران خود فروخته اين جنايات را انجام مي‌دهد و مردم بيدار باشند كه نقشه دشمن برانگيختن احساسات مذهبي آنان است و بايد با صبوري و هوشياري دشمن را ناكام بگذارند.

*شيعه و سني در برابر توطئه تفرقه هوشيار باشند
مدرس مدرسه مكي زاهدان گفت: شيعه و سني بايد در برابر توطئه تفرقه هوشيار بوده و به اصول دين توجه داشته و استوار باشند.
عبدالرحمن محبي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: آنچه روشن بوده، دشمني استكبار جهاني با ملت ايران است و اينان از هر راهي وارد مي‌شوند تا در نظام جمهوري اسلامي تفرقه و آشوب ايجاد كنند.
وي افزود: دشمن با اجير كردن عده‌اي نادان و بي‌اراده براي نظام مزاحمت ايجاد مي‌كند كه به ضرر مردم، نظام و به ويژه منطقه است.
وي ادامه داد: اين جنايات موجب ناراحتي و نگراني مردم مي‌شود و همه انزجار خود را از استكبار جهاني كه مخل آرامش و امنيت جوامع اسلامي است، اعلام‌ مي‌كنند.
مدرس مدرسه مكي زاهدان خاطرنشان كرد: راه‌پيروزي و سعادت روشن بوده و اتحاد و همدلي مايه رضايتمندي خداوند است.
وي گفت: مردم شيعه و سني هوشيار باشند و بدانند استكبار جهاني دشمني ديرينه با نظام دارد و انجام اين گونه اقدامات با قصد آشوب و تفرقه در اتحاد مسلمانان است.
وي اضافه كرد: نظام جمهوري اسلامي با آگاهي و هوشياري مردم توطئه‌هاي شوم دشمن را خنثي و آنان را در رسيدن به اهداف شومشان ناكام مي‌گذارند.

*روحانيون اهل سنت جنايت ديشب زاهدان را محكوم مي‌كنند
رابط نهاد نمايندگي رهبري در شهرستان خاش گفت: روحانيون اهل سنت جنايت ديشب زاهدان را محكوم مي‌كنند.
مولوي يعقوب حسين‌بر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: دشمن چشم ديدن پيشرفت‌هاي نظام جمهوري اسلامي را ندارد و اتحاد شيعه و سني در اين نظام خاري در چشم دشمن است.
رابط نهاد نمايندگي رهبري در شهرستان خاش تاكيد كرد: استكبار جهاني براي اينكه به اهداف شوم خود برسد، دست به توطئه‌بر عليه نظام مي‌زند و حركت‌هاي زيادي را انجام مي‌دهد كه جريان ديشب نمونه‌اي از قيام حسيني بود.
وي افزود: استكبار از بدو انقلاب تاكنون براي نابودي نظام و ايجاد تفرقه و توطئه تلاش زيادي كرده اما در طول 30 سال مشاهده شده كه چگونه جمهوري اسلامي با حمايت مردم شهيد پرور و رهبري نگذاشته تا توطئه‌هاي دشمن به ثمر بنشيند و دشمن به اهداف شوم خود نرسيده است.
وي ادامه داد: جمهوري اسلامي با تمام امكانات و اقدامات با اين افراد خود فروخته برخورد مي‌كند و دشمن بداند هرچه در ايجاد تفرقه تلاش كند چيزي جز وحدت و همبستگي نخواهد ديد.
حسين‌بر اضافه كرد: روحانيون اهل سنت اين جنايات استكبار را محكوم و خانواده‌هاي شهدا تسليت مي‌گويند و مطمئن باشند كه دستگاه امنيتي ايران بار ديگر اقتدار ملي خود را نشان مي‌دهد و عوامل اين جنايات را شناسايي مي‌كند.

*بمب‌گذاري در اماكن مقدس خللي در وحدت شيعه و سني ايجاد نمي‌كند
مدير‌كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: بمب‌گذاري در اماكن مقدس موجب ناراحتي همه مردم مي‌شود اما تاثيري در وحدت شيعه و سني نخواهد داشت.
حجت‌السلام صفر قربانپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: دست خيانت استكباري بار ديگر از آستين افراد زهر خورده گروهك ريگي در سيستان و بلوچستان با هدف ايجاد آشوب در آمده است.
وي افزود: دشمن تلاش مي‌كند در اين ايام مقدس مردم شيعه و سني را مقابل هم قرار دهد و جنايات ديشب در زمان برگزاري دعاي كميل انگيزه سوء دشمن در راستاي استفاده از فضاي مذهبي بود.
قربانپور تاكيد كرد: اين بمب‌گذاري‌ها و آشوب‌ها خسارت به مردم و نظام وارد مي‌كند اما نظام جمهوري اسلامي اقتدار لازم را دارد و دشمن با انجام اين گونه جنايات به اهداف شوم خود نمي‌رسد.
وي ادامه داد: سازمان تبليغات اسلامي سرباز نظام جمهوري اسلامي است و در منطقه آماده ركاب بوده و اين جنايت شوم را به شدت محكوم مي‌كند و از گروهك‌ها و افرادي كه قصد توطئه و تفرقه بين شيعه و سني دارند مي‌خواهد تا هشدارهاي نظام را جدي بگيرند.
قربانپور تصريح كرد: نظام جمهوري اسلامي توانست با اقتدار و صلابت كامل سركرده گروهك را دستگير و به سزاي اعمالش برساند و ساير نوچه‌هاي اين گروهك بدانند از اين اعمال هيچ بهره‌اي جز سيه‌رويي در مقابل پيامبر (ص) نخواهند داشت.

*عوامل حوادث تروريستي در زاهدان مزدوران اجاره‌اي آمريكا و اسرائيل هستند
خبرگزاري فارس: دهنوي تاكيد كرد: عوامل اصلي حوادث تروريستي در زاهدان، مزدوران اجاره‌اي آمريكا، انگليس و رژيم‌صهيونيستي هستند.

سعيد دهنوي مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه سيستان‌وبلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، با محكوم كردن حادثه تروريستي روز گذشته در مسجد جامع زاهدان، گفت:‌ با عملكرد قاطع نيروهاي امنيتي و سربازان گمنام امام زمان(عج)، شاهد پيروزي چشمگير در زمينه مبارزه با اعمال تروريستي و به دام افتادن عبدالمالك ريگي و ايادي آن بوديم.
وي افزود: ضربه مهلك به جريان وهابيت در استان سيستان و بلوچستان موجب شد ته‌مانده‌هاي جريان عبدالمالك ريگي تمام تلاش خود را براي چنگ و دندان نشان دادن به مردم بي‌دفاع استان نشان دهند.
اين فعال دانشجويي خاطرنشان كرد: فضاي همدلي و برادري به طور مضاعف پس از دستگيري عبدالمالك ريگي در استان سيستان و بلوچستان مشاهده شد و اين امر خاري بر چشم دشمنان وحدت و برادري مسلمانان شيعه و سني استان سيستان و بلوچستان بود.
دهنوي در ادامه تصريح كرد: دشمنان به دنبال موقعيتي بودند تا ابراز وجود كرده و با شانتاژ‌هاي رسانه‌اي فضاي تفرقه را در استان و كشور ايجاد كنند، البته حادثه تروريستي روز گذشته موجب همدلي و همدردي بيشتر مردم استان سيستان و بلوچستان شد، به گونه‌اي كه پيامك‌هاي تسليت ميان مردم شيعه و سني اين استان، پس از حادثه تروريستي روز گذشته در سطح گسترده رد و بدل مي‌شد.
مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه سيستان و بلوچستان تأكيد كرد: مردم اهل سنت استان با تأسف و تأثر فراوان همدردي خود را نسبت به خانواده‌هاي شهدا و مجروحان ابراز كردند و اين نشاندهنده بركت خون شهداي حادثه تروريستي روز گذشته در مسجد جامع زاهدان بوده و موجب بارور شدن درخت تناور وحدت ميان مسلمانان شيعه و سني استان سيستان و بلوچستان شد.
اين فعال دانشجويي اظهار داشت: طبق فرمايش مقام معظم رهبري، سنت خداوند باز هم نمايان شد و اين سنت همان پيروزي نهايي حق و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي بر عقايد باطل و وحشي‌گري‌هاي آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي است.
دهنوي در پايان خاطرنشان كرد: بسيج دانشجويي دانشگاه سيستان و بلوچستان به نمايندگي از دانشجويان شيعه و سني اين استان نهايت انزجار و تنفر خود را از عوامل اصلي اين حادثه تروريستي كه همان مزدوران اجاره‌اي آمريكا، انگليس و رژيم‌صهيونيستي هستند اعلام كرده و با اطمينان اعلام مي‌دارد، اينگونه اعمال تروريستي و وحشيانه هيچ تأثيري بر وحدت و همدلي مردم استان سيستان و بلوچستان نخواهد گذاشت.

*دشمنان نمي‌توانند با اقدامات تروريستي در ميان مردم رخنه ايجاد كنند
يكي از فعالان دانشجويي اهل سنت دانشگاه سيستان و بلوجستان تاكيد كرد: دشمنان كشورمان نمي‌توانند با اقدامات تروريستي در ميان مردم استان رخنه ايجاد كنند و يا عده‌اي را به سوي خود بكشند.
صديق ريگي از فعالان دانشجويي اهل سنت دانشگاه سيستان و بلوجستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، گفت: حادثه تروريستي روز گذشته در مسجدجامع زاهدان را به همه مردم سيستاني و بلوچستاني تسليت گفته و مطمئن هستم كساني كه به فكر انجام چنين اعمال تروريستي هستند، جدايي ميان اقشار مردم سيستان و بلوچستان را پيگيري مي‌كنند.
وي افزود: مطمئنا در طي سال‌هايي كه اين اعمال تروريستي در استان سيستان و بلوچستان آغاز شده، نه تنها مردم شيعه و سني اين استان از يكديگر جدا نشده‌اند، بلكه اين اقدامات تروريستي موجب وحدت و همدلي بيشتر مردم سيستان و بلوچستان شده است.
اين فعال دانشجويي خاطرنشان كرد: دشمنان وحدت مردم مسلمان استان قصد دارند با ضربه‌هاي خود به مردم، به هر دو جبهه شيعه و سني ضربه بزنند تا شايد بتوانند ميان مسلمانان استان جدايي ايجاد كنند.
ريگي در ادامه تصريح كرد: اين گروه‌ها نه تنها نتوانستند با اقدامات تروريستي خود ميان مردم منطقه جدايي ايجاد كنند، بلكه موجب هوشياري بيشتر مردم استان سيتان و بلوچستان شده‌اند.
اين فعال دانشجويي اهل سنت دانشگاه سيستان و بلوجستان، تاكيد كرد: قطعا اين گروه‌ها از كشورهايي فرمان مي‌گيرند كه نتوانسته‌اند منافع خود را در كشورمان به دست آوردند.
وي افزود: كشورهاي سلطه‌گر قصد دارند همان‌طور كه در ساير كشورها نفوذ مي‌كنند، به كشور ما نيز نفوذ داشته باشند، اما هوشياري ملت ايران اجازه اين اقدامات را به آنها نداده است.
ريگي تصريح كرد: كشورهاي سلطه‌گر در پاسخ به هوشياري ملت ايران، دست به اقدامات تروريستي مي‌زنند تا ميان مردم كشورمان فاصله بياندازند.
وي در پايان خاطرنشان كرد: هر انسان آزاده و با خدا و هر انسان دلسوزي از اين حوادث تروريستي اعلام انزجار مي‌كند و مطمئنا با اين‌گونه اقدامات، دشمنان كشورمان نمي‌توانند در ميان مردم استان رخنه ايجاد كنند و يا عده‌اي را به سوي خود بكشند.

* مولوي عبدالحميد اسماعيل زهي امام جمعه اهل سنت زاهدان در پي جنايت بمب‌گذاري مسجد جامع زاهدان ابراز همدري جامعه اهل سنت زاهدان و استان را طي بيانيه‌اي بيان كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، در اين بيانيه آمده است "بار ديگر فتنه‌گران و ايادي استكبار جهاني با حمله به خانه خدا مسجد جامع شهر زاهدان تعدادي از برادران شيعه و مسلمان ما را به شهادت رسانده و تعدادي را مجروح كردند ".
اين بيانيه مي‌افزايد: اين جنايت هولناك را محكوم كرده و از مسؤلان مي‌خواهيم هر چه زودتر اين جنايتكاران را دستگير و به سزاي اعمال ننگينشان برسانند.
در اين بيانيه آمده است: از تمام برادران و خواهران هم استاني بويژه برادران اهل سنت مي‌خواهم با برادران و خواهران ديني خود ابراز همدردي نموده و آرامش و صبر اختيار كرده و هوشياري خود را حفظ كنند.
اين بيانيه مي‌افزايد: ما جامعه اهل سنت زاهدان و استان، خود را در غم شهدا شريك دانسته و ضمن اينكه خود را عزادار مي‌دانيم از خداوند متعال دستگيري و مجازات آنان را خواستاريم.

*پليس و دستگاه‌هاي امنيتي موضوع انفجارهاي زاهدان را پيگيري مي‌كنند
جانشين فرمانده نيروي انتظامي اعلام كرد: موضوع انفجارهاي ديشب در زاهدان توسط نيروي انتظامي و دستگاه‌هاي امنيتي در حال پيگيري است.
سردار احمدرضا رادان در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامي فارس گفت: نتيجه و جزئيات تحقيقات انفجارهاي ديشب در زاهدان پس از تكميل اعلام خواهد شد.
جانشين فرمانده نيروي انتظامي كشور درپي انفجارهاي شب گذشته در زاهدان به اين شهر سفر كرده است.

*بسيجيان بايد نقش بيشتري در برقراري امنيت بر عهده بگيرند
جانشين سازمان بيسج مستضعفين گفت: از اين به بعد بسيجيان بايد نقش بيشتري را در برقراري امنيت برابر با فرآيندي كه مسئولين تعيين كرده‌اند بر عهده بگيرند تا ديگر شاهد اتفاق‌هاي تروريستي مثل مسجد جامع زاهدان نباشيم.
سردار علي فضلي جانشين سازمان بسيج مستضعفين صبح امروز در مراسم تحليف بسيجيان كه در حرم بنيانگذار انقلاب سلامي برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران اين مراسم را يك آئين مقدس براي آغاز به كار كساني دانست كه قصد ورود به سازمان بسيج در سراسر كشور را دارند.
فضلي با اشاره به همزماني برگزاري اين مراسم با روز ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ره) ايشان را الگويي مناسب براي ميثاق عملي بسيجيان معرفي كرد و افزود: بسيجيان با الگو قرار دادن حضرت عباس(ع)، مي‌توانند مسير خود را در وفاداري به اسلام، انقلاب و ولايت فقيه تا آخرين لحظه حياتشان ترسيم كنند.
وي همچنين در پاسخ به سؤالي در خصوص اهميت نقش بسيج در برقراري امنيت در نقاط مختلف كشور، به جنايت تروريستي شب گذشته در مسجد جامع زاهدان اشاره و تاكيد كرد: اين اقدام كه توسط عناصر خود فروخته و وابسته به مستكبرين انجام شد در حقيقت در راستاي ايجاد اختلاف بين شيعه و سني صورت گرفته و وحدت مسلمانان را نشان رفته است.
جانشين رئيس سازمان بسيج همچنين به شهادت جمعي از عشاير و فرماندهان سپاهان پاسداران در سال گذشته در سيستان و بلوچستان اشاره كرد و گفت: با توجه به اينكه ما در سيستان و بلوچستان با يك جنگ سخت روبه رو نيستيم اما مي‌بينيم اين گروهك‌ها و عوامل خودفروخته، نمادهاي قرآني، اسلامي و وحدت بخش مسلمانان را هدف قرار داده‌اند.
فضلي خاطرنشان كرد: مسئولين كشور بايد با توجه جدي، مانع از تكرار اين حوادث شوند و بسيج نيز در اين مسير با تمام وجود مي‌تواند وارد عمل شود.
وي گفت: حضور بسيج در برقراري امنيت بايد از حالت شعاري خارج شده و ما معقتديم كه امنيت در اين منطقه بدون حضور مردم ممكن نيست.
جانشين رئيس سازمان بسيج همچنين با اشاره به اجراي برنامه‌هاي متعدد فرهنگي در مرزهاي كشور تصريح كرد: از اين به بعد نيز بسيجيان بايد نقش بيشتري را در برقراري امنيت برابر با فرآيندي كه مسئولين تعيين كرده‌اند بر عهده بگيرند تا ديگر شاهد اين اتفاق‌ها نباشيم.
فضلي همچنين با بيان اينكه فعلا آمار دقيقي از شهدا و مجروحين اين حادثه نداريم، تصريح كرد: بايد اجازه داد تا مسئولين استان عقبه عوامل اين بمب گذاري و زاوياي ديگر اين حادثه را روشن كند.

*اقدامات تروريستي موجب تحقق شعار مسلمان عليه مسلمان نخواهد شد
رئيس سازمان بسيج با بيان اينكه حوادث تروريستي مانند آنچه شب گذشته در زاهدان رخ داد، هيچ‌گاه موجب تحقق شعار مسلمان عليه مسلمان نخواهد شد، افزود: ديگر زمان آن دوران كه استعمارگران با ايجاد تفرقه ميان مسلمانان بر آنها حكومت مي‌كردند، گذشته است.
سردار محمدرضا نقدي رييس سازمان بسيج مستضعفين در حاشيه مراسم تحليف بسيجيان كه صبح امروز در حرم مطهر امام خميني(ره) برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران، ميثاق بسيج با امام(ره) را يك ميثاق جاودانه توصيف كرد و افزود: ولادت حضرت عباس(ع) فرصتي بود تا اين آئين مقدس تحليف بسيجيان پايه‌گذاري شود كه در حقيقت جاي اين آئين در سازمان بسيج خالي بود.
نقدي با بيان اينكه حضرت عباس(ع) الگوي مناسبي براي وفاداري به امام در نزد بسيجيان است، خاطرنشان كرد: از اين پس كساني كه قصد ورود به سازمان بسيج را دارند اين مراسم مقدس را به جاي خواهند آورد.
وي همچنين به حادثه خونين شب گذشته زاهدان اشاره كرد و گفت: مردم ما با بصيرت و هوشيار هستند و معني اين حوادث و عامل آن را كه كسي جز آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي نيست، به خوبي مي‌شناسند.
رئيس سازمان بسيج با بيان اينكه اين حوادث با هدف ايجاد تفرقه ميان مسلمانان صورت مي‌گيرد، تصريح كرد: آنها مي‌خواهند احساسات شيعه و سني را برانگيزند تا دست به اقدام عليه يكديگر بزنند كه البته كور خوانده‌اند.
نقدي با بيان اينكه عوامل اين حادثه نه شيعه‌اند و نه سني، گفت: آنها حتي دين ندارند و تمام اين ماجرا براي خدشه وارد كردن به وحدت مسلمانان صورت مي‌گيرد.
وي با تاكيد بر اينكه انجام اين جنايات هيچ‌گاه موجب تحقق شعار مسلمان عليه مسلمان نخواهد شد، افزود: ديگر زمان آن دوران كه استعمارگران با ايجاد تفرقه ميان مسلمانان بر آنها حكومت مي‌كردند، گذشته است.
انتهاي پيام/ب

 
جمعه 25 تیر 1389  10:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها