0

خداحافظ هکر کوچک!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

خداحافظ هکر کوچک!

به نقل از پایگاه اینترنتی exophase جئوهاتز معروف‌ترین و جوان‌ترین هکر آیفون و مبتکر روش جیلبریک ساده برای همیشه از دنیای هک و جیلبریک خداحافظی کرد.

این هکر ۲۱ ساله هفته گذشته و در بروز رسانی وبلاگ خود اعلام کرده بود که موفق به جیلبریک آیفون ۴ شده است و بزودی نرم افزار مربوطه را در وبلاگ خود قرار می‌دهد.

او پس از اعلام خداحافظی خود صفحه توئیتر خود را نیز مسدود کرده است اما در وبلاگش که به تازگی آن را نیز بسته در خصوص دلایل کناره‌گیری خود از صحنه جیلبریک و هک آیفون نوشته است:

“متاسفم، به احتمال فراوان این خبر بدی برای کاربران آیفون است، من از زمانی که کار بر روی هک را شروع کردم و این وبلاگ را تبدیل به مسائل فناوری کردم، خیلی چیزها را از دست دادم و به پیشنهادات و نظرات اهمیت فراوانی می‌دادم”

وی در ادامه افزوده است که : من این نکته را نمی‌دانستم که تا وقتی به مردم چیزی ندهید آنها به تو اهمیت نمی‌دهند، ولی اکنون این نکته را درک کردم. امشب دیر است و فردا در مورد اینکه چکار خواهم کرد، فکر می‌کنم.

وی درادامه تاکید کرده است که دلیل اصلی منتشر نکردن نرم‌افزار جیلبریک “آیفون ۴″ فنی و تکنیکی نیست. موضوع این است که این کار هیچ‌وقت تمام نمی‌شود و مردم بعد از blackra1n در خواست آنلاک می‌کنند و بعد از blacksn0w مردم درخواست Untethered می‌کنند و این چرخه ناتمام و خسته کننده شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرده است که “من با این روش دوستان و دشمنان زیادی را برای خود دست و پا کرده بودم اما روزهای زیادی را نیز از دست دادم.”

کارشناسان با اعلام شگفتی از خداحافظی ناگهانی و یک‌باره اولین هکر آیفون، ترس او از بازداشت‌شدن و یا حتی اینکه شاید او با استیو جابز معروف به توافق مالی جالبی رسیده باشد را از دلایل این خداحافظی می‌دانند.

لازم به ذکر است طبق قوانین آمریکا در صورت تحت تعقیب قرار گرفتن جئو هاتز به دلیل هک ایفون وشکستن قانون کپی‌رایت او برای ۱۵ تا ۲۵ سال راهی زندان می‌شد.

جرج فرانسیس هاتز در ۲ اکتبر ۱۹۸۹ در آمریکا بدنیا آمد و توانست برای اولین بار آیفون را هک و جیلبریک کند و در این اواخر حتی در اندیشه هک کنسول هک‌ناپذیر “پلی استیشن ۳″ بود که شرکت سونی با ارائه فریمور جدید این اقدام او را ناکام گذاشت.

نشریه معتبر فوربس از هاتز به عنوان یکی از نوابغ آینده و کسی که شاید بتواند مغز انسان را نیز هک کند، نام برده بود. هاتز توانسته بود در ماه مارس سال ۲۰۰۸ نیز به عنوان یکی از ۱۰ نابغه زیر ۲۰ سال دنیا از سوی نشریه معتبر “PcWorld” انتخاب شود.

farnetبه هر صورت دنیای جیلبریک و هک آیفون نابغه بزرگی را از دست داد و گمان نمی‌رود به این زودی‌ها کسی بتواند جای او را پر کند.

صفحه هاتز در ویکی‌پدیا

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

پنج شنبه 24 تیر 1389  4:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها