0

Paint ویندوز را دست كم نگیرید!

 
jazereyearam
jazereyearam
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 1313
محل سکونت : زنجان

Paint ویندوز را دست كم نگیرید!


 

همه كاربران چه مبتدی و چه پیشرفته، مطمئنا نرم افزار Paint یا همان نقاشی ویندوز را می‌شناسند. همه ما زمانی را به تفریح صرف این برنامه كوچك كرده‌ایم. اما با آمدن نرم‌افزارهای حرفه‌ای ویرایش عكس همچون Corel ، Photoshop  و... این برنامه دیگر كاملا به یك نرم‌افزار ابتدایی تبدیل شده است. اما پیشنهاد می‌كنیم این نرم‌افزار را اصلا دست كم نگیرید! چرا كه توانایی بسیار جالبی در این برنامه وجود دارد كه تاكنون از دید شما پنهان مانده است. با استفاده از ترفندهای مخفی كه اكنون به شما معرفی خواهیم كرد، می‌توانید اعمالی را با Paint انجام دهید كه جزء ویژگی‌های نرم‌افزارهای حرفه‌ای ویرایش تصویر است. این ترفند را به شما پیشنهاد می‌كنیم. 

Paint ویندوز را دست كم نگیرید! taknaz.ir  

ابتدا برای اجرا كردن برنامه Paint ، از منوی Start  و سپس All Programs وارد Accessories  شده و Paint را انتخاب كنید. پس از باز شدن برنامه، از منوی File ، گزینه Open  را انتخاب كنید. سپس در پنجره جدید باز شده یك عكس را برای نمونه انتخاب كرده و روی دكمه Open كلیك نمایید. حالا عكس مورد نظر شما در برنامه باز شده است.

مهر زدن قطعه‌ای از عكس

در Paint قابلیت مخفی وجود دارد كه با استفاده از آن می‌توانید قطعه‌ای از عكس را همانند مهر كردن تكرار كنید.

برای این كار در داخل نوار ابزار برنامه، ابزار Select  را انتخاب كنید (مستطیل نقطه چین). سپس بر روی قسمتی از عكس با استفاده از موس یك مستطیل ایجاد كنید. اكنون دست خود را روی دكمه Ctrl نگه دارید و مستطیلی را كه ایجاد كردید، جابجا كنید و رها كنید. همواره دستتان كه روی دكمه Ctrl است این عمل را ادامه دهید تا قطعه عكس انتخاب شده همانند عمل مهر زدن تكرار شود.

ساییدن قطعه‌ای از عكس

با استفاده از این قابلیت مخفی، می‌توانید قطعه‌ای از عكس را همانند عمل ساییدن روی كل عكس بكشانید.

برای این كار در داخل نوار ابزار برنامه، ابزار   Select را انتخاب كنید (مستطیل نقطه چین). سپس بر روی قسمتی از عكس با استفاده از موس یك مستطیل ایجاد كنید. اكنون دست خود را روی دكمه Shift نگه دارید و مستطیلی را كه ایجاد كردید، جابجا كنید. تا زمانی كه دستتان روی دكمه Shift باشد این عمل تكرار خواهد شد.

كوچك و بزرگ كردن قطعه‌ای از عكس

قابلیت مخفی دیگری كه در Paint وجود دارد كوچك و بزرگ كردن قطعه‌ای از عكس به شكلی است كه دیگر اجزای عكس تغییری نكند. برای این كار در داخل نوار ابزار برنامه، ابزار Select  را انتخاب كنید (مستطیل نقطه چین). سپس بر روی قسمتی از عكس با استفاده از موس یك مستطیل ایجاد كنید. اكنون دست خود را روی دكمه Ctrl نگه دارید و یكی از دكمه‌های + و - را بزنید. دكمه‌های Ctrl و+ عكس قطعه انتخابی را بزرگ و دكمه Ctrl و- قطعه انتخابی را كوچك می‌كند.

لازم به ذكر است كه این ترفند را می‌توانید روی تمامی ابزارهای ایجاد نقاشی نیز اجرا كنید برای مثال در نوار ابزار، ( Brush قلم مو) را انتخاب نمایید. اكنون دست خود را روی دكمه‌های Ctrl و + نگاه دارید تا نقطه بزرگتر شود.

 
چهارشنبه 23 تیر 1389  12:20 AM
تشکرات از این پست
samsam
دسترسی سریع به انجمن ها