0

رييس شوراي اسلامي شهر قم: مردم از كمبود امكانات فرهنگي در روستاهاي قم رنج مي‌برند

 
somayeh_224
somayeh_224
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 584

رييس شوراي اسلامي شهر قم: مردم از كمبود امكانات فرهنگي در روستاهاي قم رنج مي‌برند

رييس شوراي اسلامي شهرستان قم گفت: كمبود امكانات فرهنگي در شهرهاي كوچك و روستاهاي قم بيداد مي كند و مردم از اين موضوع رنج مي‌برند.

 

 علي قاسمي ورجاني، اظهار داشت: كمبود و نبود فضاهاي فرهنگي، كتابخانه‌اي و تفريحي در شهرهاي كوچك و روستاهاي قم از عمده مشكلات مردم اين مناطق بوده و رفع آن، منوط به توجه دولت در ايجاد زيرساخت‌هاست.

 

وي تصريح كرد: به سبب ويژگي‌هاي خاص منطقه‌اي قم، كمبود امكانات فرهنگي و تفريحي در شهرهاي كوچك و روستاهاي قم، زيبنده نيست و رفع اين مشكلات نياز به توجه ويژه دولتمردان دارد.

 

قاسمي با اشاره به اينكه هنوز مسائل و مشكلات فرهنگي، جزء اصلي‌ترين معضلات شهرهاي كوچك و روستاهاي قم محسوب مي‌شود، اضافه كرد: در شهرهاي كوچك و روستاهاي قم، هنوز يك سينما وجود ندارد و فضاهاي فرهنگي كه جوانان را تشويق به حضور و فعاليت در عرصه‌هاي مختلف كند، به وجود نيامده است.

 

وي ادامه داد: كارشناسان و صاحب‌نظراني كه مسايل و مشكلات فرهنگي شهرهاي كوچك و روستاها را بررسي مي‌كنند و براي تصميم‌گيري در اختيار دولت قرار مي‌دهند، اين مهم را به خاطر بسپارند.

 

عضو شوراي عالي استان‌ها در ادامه سخنان خود گفت: كمبود امكانات فرهنگي و نبود فضاهاي تفريحي، ناخواسته جوانان را به بهره‌گيري از شبكه‌هاي ماهواره‌اي، مواد مخدر و ديگر ناهنجاري‌ها مي‌كشاند، در حالي كه با ايجاد فضاهاي مناسب، مي‌توان بخشي از جوانان جامعه را به سمت و سوي اهداف تعيين شده فرهنگي فراخواند.

 

وي ادامه داد: از دولتمردان و مسوولان استان انتظار مي‌رود حال كه با نگاهي فرهنگي به مسائل و مشكلات استان مي‌نگرند، زمينه ايجاد فضاهاي فيزيكي فرهنگي در شهرهاي كوچك و مناطق محروم را فراهم كنند.

 

وي اضافه كرد: در صورتي كه مسوولان و دولت از سرمايه‌گذاران بخش خصوصي با هدفمندي حمايت كنند، مي‌توانند در توسعه فضاهاي فرهنگي از توان سرمايه‌گذاران محلي برخوردار شوند.

 

قاسمي ورجاني ادامه داد: مديران استان بايد با عدالت به مسايل، مشكلات و نيازهاي شهرهاي كوچك و روستاها نگاه كنند تا برنامه‌هاي توسعه به صورت هدفمند و يكسان در همه جا اجرا شود.

 

رييس شوراي اسلامي شهرستان قم با اشاره به اينكه ايجاد زيرساختهاي فرهنگي در توسعه هدفمند مناطق محروم اثرگذار است، ادامه داد: از آنجا كه بسياري از روستاهاي قم با مركز استان فاصله زيادي دارند و با توجه به نيازهاي جوانان به امكانات فرهنگي، نياز است كه اين مهم مورد توجه مسوولان قرار گيرد.

 

وي افزود: از آنجا كه شهرهاي كوچك و روستاهاي قم داراي آب و هوا و شرايط اقليمي مختلفي هستند، بايد امكانات و فضاهاي فرهنگي با توجه به نيازهاي منطقه‌اي توسعه يابد.

 

قاسمي با اشاره به اينكه شهرداري‌ها مي‌توانند يكي از ارگان‌هايي باشند كه در زمينه ايجاد فرهنگسراها و كتابخانه‌هاي عمومي در سطح شهرهاي كوچك موفق عمل كنند، بيان داشت: متاسفانه در شهرهاي كوچك، درآمد شهري بسيار پايين است و نمي‌توان در اين بخشها ورود كرد.

 

وي در پايان تاکيد کرد: در صورتي كه دولت در ايجاد زيرساختهاي فرهنگي، مسوولان اين مناطق را حمايت كند، مي‌توان به توسعه فرهنگي در شهرهاي كوچك و روستاهاي قم اميدوار بود.

پنج شنبه 27 مرداد 1390  6:05 PM
تشکرات از این پست
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:رييس شوراي اسلامي شهر قم: مردم از كمبود امكانات فرهنگي در روستاهاي قم رنج مي‌برند

کاربر محترم somayeh_224

 

با سلام و احترام ، لطفا اخبار و مطالب هر استان را در پست استان مربوط به خودش قرار دهید وگرنه حذف میگردد.

 

با تشکر

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
دوشنبه 7 شهریور 1390  9:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها