0

استاندار سيستان و بلوچستان: هوشمندسازي مدارس باعث به وجود آمدن افکار نو در دانش آموزان مي‌شود

 
somayeh_224
somayeh_224
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 584

استاندار سيستان و بلوچستان: هوشمندسازي مدارس باعث به وجود آمدن افکار نو در دانش آموزان مي‌شود

استاندار سيستان و بلوچستان گفت: اجراي طرح هوشمندسازي مدارس، باعث رشد و شکوفايي، توسعه آموزش و به وجود آمدن افکار نو در دانش آموزان مي‌شود.

 

علي‌محمد آزاد در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان، افزود: در ابتدا، 2 تا 3 مدرسه به صورت پايلوت در استان، اين طرح را اجرا مي‌کنند.

 

وي بيان کرد: راه اندازي اين گونه مدارس، مبتني بر وجود امکانات و نيروي متخصص و ماهر است که بايد به آن توجه ويژه شود.

 

نماينده عالي دولت در استان در ادامه به بازسازي و نوسازي مدارس نيز اشاره کرد و گفت: با توجه به نزديکي شروع سال تحصيلي جديد، فضاهاي آموزشي بايد بازسازي و نوسازي شوند تا محيطي آرام و بانشاطي براي دانش آموزان و معلمان فراهم شود.

 

آزاد گفت: يکي ديگر از نکاتي که بايد به آن توجه ويژه داشت، شناسايي افراد بازمانده و ترک تحصيل کرده است که در اين زمينه نيز مسئولان آموزش و پرورش استان با توجه به تاکيدات دولت بايد اين افراد را در سطح استان به خصوص در مناطق روستايي، شناسايي كرده و به امر تحصيل فرا بخوانند.

 

استاندار همچنين با تاکيد بر انسداد و ورود بي سوادي به استان، گفت: استان سيستان و بلوچستان با توجه به شرايط خاص خود و پراکندگي آن در گذشته شاهد وجود افراد بي سواد زيادي بوده است که با برنامه ريزي دولت، در چند سال اخير، استان شاهد ارتقاي چشمگيري به لحاظ رشد سواد در کشور بوده است که بايد آموزش و پرورش، به انسداد و ورود بي سوادي در استان توجه ويژه‌اي كند.

 

وي در پايان، آموزش و پرورش را عامل اصلي توسعه دانست و گفت: اگر بحث آموزش و سوادآموزي در استان با جديت پيگيري شود، شاهد آن خواهيم بود که استان با کمترين چالش و مشکل به توسعه و آباداني خواهد رسيد که اين امر با همت و همدلي مسئولان استان و خانوادهها، دور از انتظار نيست.

پنج شنبه 27 مرداد 1390  6:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها