0

استاندار قزوين: ترويج فرهنگ قرآني بايد به وسيله خود مردم صورت گيرد

 
somayeh_224
somayeh_224
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 584

استاندار قزوين: ترويج فرهنگ قرآني بايد به وسيله خود مردم صورت گيرد

استاندار قزوين درمراسم اختتاميه نهمين نمايشگاه قرآن گفت: ترويج فرهنگي قرآني بايد با کمک و همت خود افراد جامعه صورت گيرد و نبايد اين وظيفه صرفا به نهادهاي دولتي واگذار شود.

"احمد عجم"، پس از بازديد از قسمت‌هاي مختلف نمايشگاه، گفت: قرآن، محور زندگي مردم جامعه است و تصميم علما و مسئولان نيز بر گسترش دامنه فرهنگ قرآني در استان است و خود مردم هم بايد در توسعه و نشر هرچه بيشترو بهتر فرهنگ قرآني در جامعه تلاش کنند.

استاندار قزوين با اشاره به غناي ديني، فرهنگي و قراني جامعه استان قزوين، گفت: اهتمام به امر آموزش اين کتاب آسماني، يکي از شاخصه‌هاي استان قزوين است و خوشبختانه در تمام نقاط استان، شاهد فعاليت موسسات آموزش قرآن کريم و مشتاقان تعليم و يادگيري در اين عرصه هستيم.

وي، نمايشگاه قرآن را محلي براي نمايش دستاوردها و فعاليتهاي موسسات و فعالان عرصه قرآن دانست و گفت: حاصل تلاش اين موسسات، معرفي چندين حافظ و قاري ممتاز در سطح کشور بوده است.

وي افزود: تاکنون112 نقر فقط در بخش بانوان در استان، حافظ کل قرآن کريم هستند که با احتساب تعداد حافظان آقا و حافظان جز، اين رقم به تعداد قابل توجهي افزايش خواهد يافت.

عجم با اشاره به ويژگيهاي برجسته نهمين نمايشگاه قرآن کريم استان، تصريح کرد: نظم و انضباط در برگزاري و حضور پررنگ جوانان در غرفه‌هاي نمايشگاه، از ويژگيهاي برجسته نمايشگاه امسال بود.

استاندارقزوين گفت: ارائه خدمات مشاوره خانواده و مشاوره‌هاي ديني به جوانان براي پاسخگويي به شبهات ديني از نقاط قابل توجه در نمايشگاه به حساب مي‌آمد که اميدواريم در تمام برنامه‌هاي فرهنگي استان، اين بخش به عنوان مرجعي براي رفع شبهه افکني‌هاي دشمنان دين عجم همچنين تلاش دست‌اندرکاران بخش کودک و نوجوان نمايشگاه قرآن استان را ستودني عنوان کرد وگفت: اين بخش در انتقال صحيح مفاهيم قرآني به قشر کودک و نوجوان، موفقيت خوبي به دست آورده است.

به گزارش ايسنا، نهمين نمايشگاه قرآن استان قزوين از 17الي 26مردادماه برگزار شده بود که ديشب به کار خود پايان داد.

پنج شنبه 27 مرداد 1390  6:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها