0

استاندار قم: در قفس بودن حسني مبارک، نشانه اقتدار انقلاب اسلامي است نداشتن تشکل از سوي جانبازان، ماي

 
somayeh_224
somayeh_224
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 584

استاندار قم: در قفس بودن حسني مبارک، نشانه اقتدار انقلاب اسلامي است نداشتن تشکل از سوي جانبازان، ماي

استاندار قم گفت: در قفس بودن حسني مبارک، نشانه اقتدار انقلاب اسلامي و اقتدار نظام است که فرعون مصر را به قفس کشانده و در منطقه خاورميانه، تلاطم ايجاد کرده است و امروز قلب اروپا هم متاثر از پيام هاي عدالت‌خواهانه انقلاب اسلامي است و آنچه در انگليس هم مي‌گذرد، آثار پيام انقلاب است.

 

حجت الاسلام والمسلمين محمدحسين موسي پور، در مراسم بزرگداشت سال ورود آزادگان، افزود: روز 26 مرداد، روز تاريخي و به يادماندني در حافظه تاريخي مردم ايران است.

 

وي ادامه داد: در روزهاي انقلاب، معدود روزهايي است که شور و نشاط همگاني داشته است، مانند روز ورود امام

(ره)، به ايران يا روز فتح خرمشهر و يکي از اين روزها، 26 مردادماه است.

 

استاندار قم با بيان اينکه بزرگداشت ورود آزادگان هم ضروري بوده و هم فصلي تازه در تاريخ انقلاب است، اظهارداشت: استکبار همه توان خود را براي متوقف کردن انقلاب به کار برد اما موفق نشد. هشت سال جنگ تمام عيار را عليه نظام طراحي کردند و همه دنياي کفر آمده بود تا انقلاب را در درون خود از بين ببرد.

 

وي تاکيدکرد: 26 مرداد، دهن کجي آشکار و روشن به استکبار بود، يک ملت با تکيه بر شهادت و ايثار، نه تنها ايستاد، بلکه ذره‌اي تسليم نشد و با افتخار، همه آنچه را مي‌خواست به دست آورد و انقلاب مانند کوه استوار ايستاده است و اين استواري مديون اين تلاشها، ايثارها، صبوري‌ها و استقامت‌هاست.

 

استاندار قم گفت: امروز دنياي استکبار مجبور است که تحمل کند که پيام انقلاب، مرزهاي آفريقا را هم درنورديده است و فرعون مصر و بن علي را به زير مي‌کشد.

 

استاندار قم بيان کرد: حرکت هاي اجتماعي جوانان انگليس، کاملا مشخص است. حکومت استبدادي کامل، مستقر شده و جواني را به علت انتشار خبر تظاهرات به چهار سال زندان محکوم مي‌كنند که اين رسوايي ندا دهندگان دموکراسي است.

 

وي با بيان اينکه يکي از مهمترين شعارهاي آنها اين است که حکومت سلطنتي نمي‌خواهيم، افزود: مردم انگليس بايد براي مخارج ملکه انگليس و عروسي‌هاي آن چناني، ماليات بدهند، کاخ ناتينگهام با ماليات مردم محروم و بدبخت که حالا به آنها اوباش مي‌گويند، اداره مي‌شود.

 

حجت‌الاسلام موسي پور، تاکيدکرد: اين صلاگران حقوق بشر و مهد دموکراسي امروز اين چنين رسوا شد‌ه‌اند. اين رسوايي آثار مثلث طلايي صبر، استقامت و ولايت است که ايران را به قدرتمندترين کشور معنوي در دنيا تبديل کرده است.

 

وي افزود: آزادگان نقش مهمي براي رسيدن به اين افق روشن داشته‌اند، هم اجر و منزلت اسير و هم اجر و منزلت مجاهد في سبيل‌الله و شهيد را دارند و بايد اين منزلت را بشناسند که با هيچ چيزي قابل مقايسه نيست.

 

استاندار قم خطاب به آزادگان، تصريح کرد: دانستن قدر اين منزلت آن است که اين مسير روشن را دنبال کنيد، هر فردي که به اين انقلاب نزديکتر است، وظايفش سنگين‌تر است، زيرا دشمن بيکار ننشسته است، چون مي‌داند تثبيت و استمرار نظام اسلامي، مساوي با محو موجوديت نظام سلطه است.

 

وي افزود: اگر روزي نظام استکباري نظام ما را پذيرفت، بدانيد انقلاب از مسير اصلي خود جدا شده است. از جنگ سخت نااميد شده‌اند و نمي‌توانند نبرد نظامي عليه ما راه بيندازند و پشتوانه نظامي ما آن چنان قوي شده است که جرات نمي‌کنند، به ما نزديک شوند، اما تاکتيک را عوض کرده و جبهه فرهنگي و اقتصادي، روي ما گشوده‌اند.

 

استاندار قم ادامه داد: ايجاد نارضايتي ميان اقشار مختلف مردم از طريق اخلال در سيستم بانکي، ايجاد ترافيک براي نارضايتي عمومي و تحريم‌هاي اقتصادي، همه با هدف ايجاد نافرماني مدني صورت مي‌گيرد که راهبرد درازمدت دشمن براي ضربه به انقلاب است.

 

وي تصريح کرد: نداشتن تشکل از سوي جانبازان، مايه تاسف است. جامعه آزادگان ما عناصر ارزشمندي هستند که انقلاب به يمن ايثار آنها روي پا ايستاد و به همين دليل، خوب نيست که تشکلي نداشته باشند. البته تشکل نه براي جمع کردن امکانات که دون شان آزاده و آزادگي است، بلکه جلساتي مانند دعاي توسل آزادگان تشکيل شود.

 

حجت الاسلام موسي پور در پايان خواستار جمع آوري، تدوين و انتشار خاطرات آزادگان استان قم شد و گفت: خوب است در طول سال اين خاطرات به دانش آموزان و همه مردم منتقل شود، زيرا ما امروز بيش از هميشه، نيازمند بازگشت به آن دوران هستيم.

پنج شنبه 27 مرداد 1390  5:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها