0

از ابتداي شهريورماه سال جاري؛ عرضه گوشت انواع طيور غير بسته بندي شده در كرمان ممنوع است

 
somayeh_224
somayeh_224
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 584

از ابتداي شهريورماه سال جاري؛ عرضه گوشت انواع طيور غير بسته بندي شده در كرمان ممنوع است

مديرکل دامپزشکي استان کرمان، گفت: از ابتداي شهريورماه سال جاري، عرضه هرگونه گوشت بوقلمون، بلدرچين و کبک پرورشي غير بسته‌بندي ممنوع است.

 

به گزارش گروه دريافت خبر منطقه کوير،" غلامرضا زيد آبادي"، با تاکيد بر مخاطرات بهداشتي حاصل از عرضه هرگونه فرآورده خام دامي غير بسته‌بندي شده و فله که نظارت بر آنها صرفا از وظايف دامپزشکي است، عنوان کرد: بازرسان بهداشتي دامپزشکي از ابتداي شهريورماه سال جاري نسبت به جمع‌آوري و امحاء هرگونه گوشت بوقلمون، بلدرچين و کبک پرورشي فاقد بسته‌بندي اقدام مي‌كنند.

 

وي افزود: اين گونه فرآورده‌ها بايستي ابتدا در کشتارگاههاي مجاز طيور، تحت نظارت دامپزشکي کشتار و سپس در بسته بندي‌هاي مخصوص همانند گوشت مرغ، بسته بندي شده و وارد بازار مصرف شوند.

 

زيد آبادي، اظهار داشت: در صورت نياز به قطعه بندي به خصوص در مورد گوشت بوقلمون، ضروري است پس از کشتار در کشتارگاههاي طيور به کارگاههاي بسته بندي تحت نظارت دامپزشکي و داراي پروانه بهره برداري، انتقال و پس از قطعه بندي، بسته بندي و درج تاريخ توليد و انقضاء به صورت بسته بندي تازه يا منجمد وارد بازار مصرف شوند.

 

مديرکل دامپزشکي استان، در خصوص عرضه گوشت شتر مرغ تاکيد کرد: اين گونه پرندگان صرفا در کشتارگاه دام کشتار و پس از بازرسي بهداشتي، ممهور به مهر دامپزشکي شده و در قصابي‌هاي مجاز و يا فروشگاههاي بزرگ و زنجيره‌اي تحت نظارت دامپزشکي عرضه شوند.

 

وي ياد آور شد: هرگونه کشتار شترمرغ در خارج از محيط کشتارگاه دام، ممنوع و بازرسان بهداشتي در صورت مشاهده هرگونه گوشت شترمرغ فاقد مهر بهداشتي دامپزشکي، نسبت به جمع‌آوري و معدوم سازي آنها برابر مقررات اقدام و با متخلفان برابر مقررات برخورد خواهند کرد.

 

مديرکل دامپزشکي استان در پايان از ممنوعيت هرگونه عرضه تخم مرغ و تخم ساير پرندگان به خصوص تخم بلدرچين فاقد نشانه گذاري و همچنين فاقد تاريخ توليد و انقضاء از تاريخ مذکور خبر داد و اعلام کرد: هرگونه تخم بلدرچين بايد در بسته بندي‌هاي بهداشتي که در کارگاههاي مجاز تحت نظارت دامپزشکي، بسته بندي شده اند، وارد بازار مصرف شوند و عرضه تخم بلدرچين به صورت غير بسته بندي ممنوع است.

پنج شنبه 27 مرداد 1390  5:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها