0

نماينده وزارت آموزش و پرورش: بيشترين ميزان ترک تحصيل در کشور، مربوط به سيستان و بلوچستان است

 
somayeh_224
somayeh_224
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 584

نماينده وزارت آموزش و پرورش: بيشترين ميزان ترک تحصيل در کشور، مربوط به سيستان و بلوچستان است

نماينده وزارت آموزش و پرورش گفت: استان سيستان و بلوچستان جزء استانهاي شاخص در خصوص اجراي طرح انسداد ورود بي سوادي است

 

به گزارش گروه دريافت خبر منطقه سيستان و بلوچستان، دکتر فضلي در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان، گفت: استان سيستان و بلوچستان جزء استانهاي شاخص اين طرح بوده و دولت مصمم که اين طرح را در سراسر کشور با جديت به اجرا در آورد.

 

وي با توجه به تاکيدات مقام معظم رهبري در خصوص ريشه کن کردن بي‌سوادي در کشور، گفت: وزارت آموزش و پرورش سند راهبردي را در خصوص شناسايي افراد بازمانده از تحصيل و جلوگيري از بي‌سوادي تدوين نكرده است.

 

فضلي تصريح کرد: با توجه به ويژه بودن شرايط استان سيستان و بلوچستان، آمارها نشان مي‌دهد که بيشترين ميانگين و ميزان ترک تحصيل در کشور، مربوط به استان سيستان و بلوچستان است.

 

وي گفت: در وزارتخانه آموزش و پرورش، کارگروهي مبني بر شناسايي افراد بازمانده و ترک تحصيل استان تشکيل شده است تا تمامي مسائل و مشکلات آموزشي در سطح استان را مورد بررسي قرار دهد.

 

به گفته وي، انسداد ورودي بي سوادي، نيازمند تعامل و همکاري همه دستگاهها و ارگانهاست که در اين خصوص نقش برنامه‌هاي آموزشي در صدا و سيما بسيار حائز اهميت است.

 

فضلي خاطرنشان کرد: توجه به کيفيت آموزش در مدارس، شناسايي افراد 6 ساله بدو ورود به مدرسه و توجه به ارتقاء شاخص‌هاي آموزشي و فراهم کردن امکانات از نکات مهمي است که وزارت آموزش و پرورش در خصوص اجراي طرح انسداد ورودي بي سوادي مورد تاکيد قرار داده است.

پنج شنبه 27 مرداد 1390  5:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها