0

فرماندار اسکو: دانشگاهها، نقش ويژه‌اي در توسعه شهرستان دارند

 
somayeh_224
somayeh_224
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 584

فرماندار اسکو: دانشگاهها، نقش ويژه‌اي در توسعه شهرستان دارند

فرماندار شهرستان اسکو گفت: براي توسعه شهرستان در حوزه علمي و فکري، دانشگاهها به خصوص دانشگاه صنعتي سهند، نقش ويژه و بسزايي دارند.

 

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري منطقه آذربايجان شرقي، يونس فاتح در جلسه شوراي اداري شهرستان اسکو، افزود: يکي از مهمترين ظرفيتهاي شهرستان اسکو، ظرفيت علمي اين شهرستان است که اين مهم در سايه و به برکت وجود دانشگاههايي همچون دانشگاه صنعتي سهند است.

 

وي افزود: دانشگاه صنعتي سهند، نگين پرافتخار شهرستان اسکو بوده و بايد در پروژههاي مختلف شهرستان در حوزه علمي و فکري، مددجوي مسئولان و مديران شهرستان و همچنين مردم اين شهرستان باشد و در اصلاح افکار آنان نقش مهمي را ايفا کند.

 

فرماندار اسکو در خصوص همکاري اين دانشگاه با شهرستان اسکو در سال جهاد اقتصادي بيان کرد: شهرستان اسکو دست خود را به نشانه ياري طلبيدن از تجربيات دانشگاه صنعتي سهند در خصوص سال جهاد اقتصادي در کنار بيانات گرانبهاي مقام معظم رهبري، دراز کرده است و انتظار مي‌رود که دانشگاه، ضمن برگزاري کارگاههاي آموزشي، نکته نظرات خود را براي اجراي هرچه بهتر فرمايشات رهبر معظم انقلاب ارائه دهد.

 

وي با اشاره به سفر يک روزه استاندار آذربايجان شرقي به شهرستان اسکو عنوان کرد: در اين سفر پرخير و برکت، به ميزان 16 ميليارد تومان براي شهرستان اعتبار درنظر گرفته شد که بيشترين اعتبار براي توسعه و تجهيز خوابگاههاي دانشگاه صنعتي سهند بود.

 

فاتح ادامه داد: خوشبختانه در حوزه عمراني، سال گذشته با همکاري مديران شهرستان، بيش از 99 درصد اعتبارات هزينه شد.

 

وي، گفت: يکي از وظايف مهم و به جاي فرمانداري اسکو، ارتقاي سطح نشاط و اميد مردم شهرستان است که همواره براي تحقق اين امر، همايشهاي پياده روي خانوادگي بيش از 35 مورد، وام روستايي به کشاورزان توسط بانک کشاورزي و پست بانک و مراسم‌هاي صبح و نشاط براي ايجاد انگيزه صورت مي‌گيرد و پروژههايي همانند پروژه ازدواج آسان که در محل فرمانداري اسکو به صورت رايگان خدمت رساني مي‌کند، از ديگر برنامه‌هاي فرمانداري در اين خصوص است.

 

حجت‌الاسلام و المسلمين منيب راد، نيز در اين جلسه با اشاره به جايگاه محبت در دين مبين اسلام به ويژه در مذهب حق تشيع، اظهار کرد: محبت جايگاه ويژه‌اي در مذهب شيعه دارد و حديث‌هايي همانند "آيا دين به غير از محبت است"، گوياي اين جريان است كه اين محبتها بايد در مسير محبت به خدا، اولياي خدا و هر عملي که مرضيه پروردگار است، صورت گيرد.

 

وي افزود: محبت تنها به صورت لساني ميسر نيست و زماني اين اتفاق مي‌افتد که در عمل، سنخيت داشته باشد و هر انساني که محبت خدا و اهل بيت را در دل خود گنجانده است، به طبع وادار به اطاعت از دستورات آنها مي‌شود، با توجه به اين موضوع که "بهشت را به بها مي‌دهند، نه بهانه" و همچنين بهشت مشتاق ديدن برخي از انسانهاست.

 

امام جمعه شهرستان اسکوخاطر نشان کرد: اهل بيت از بي غيرتي، بي حجابي و ذلت، متنفر هستند، بنابراين محبت، زماني کارساز مي‌شود که کارهايمان را همسو با آنان و فرمايشات پروردگار انجام دهيم.

پنج شنبه 27 مرداد 1390  5:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها