0

آیا به هنگام روزه داری و در طول روز با سردرد مواجه می شوید؟

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

آیا به هنگام روزه داری و در طول روز با سردرد مواجه می شوید؟

یک کارشناس تغذیه گفت: نوشیدن آب و مایعات کافی، مصرف سبزیجات در وعده سحر و همچنین قرار نگرفتن در معرض نور خورشید، سردردهای ناشی از طول روز در ماه مبارک رمضان را کاهش می‌دهد.
یوسف نقیایی  ضمن اشاره به سردردهای میگرنی و روزه‌داری اظهار کرد: دلیل اساسی سردردهای میگرنی مرتبط با روزه‌داری ناشی از گرسنگی و افت قند خون، از دست دادن آب بدن، خواب ناکافی و قطع مصرف موادی است که وابستگی ایجاد می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه سردردهای میگرنی در این دوران تشدید می‌شوند، یادآور شد: در ماه رمضان علائمی مانند سردردهای عصبی، کاهش قند خون و کم آبی باعث افزایش اسیدهای چرب آزاد خون شده و به طور مستقیم اثر شدیدی بر روی آزادسازی کاته کولامین‌ها در میگرن می‌شوند.
نقیایی خاطرنشان كرد: افراد با راهنمایی و کمک پزشک معالج و ایجاد تغییرات مختصر در مصرف دارو می‌توانند روزه بگیرند.
 
وی با اشاره به راههای کاهش بروز سردرد در رمضان، تصریح کرد: نوشیدن آب و مایعات کافی، مصرف سبزیجات در وعده سحر، عدم قرار گرفتن در معرض نور خورشید (در صورت اجبار از عینک و کلاه الزامی است)، عدم انجام فعالیت‌های شدید بدنی و ورزش در معرض نور خوشید از راهکارهای کمک کننده در این بیماران است.
 
این کارشناس تغذیه توصیه کرد: ترک سیگار قبل از ماه مبارک و یا به حداقل رساندن مصرف آن، کاهش مصرف قهوه و چای پررنگ قبل از ماه مبارک رمضان از دیگر مواردی است که افراد مبتلا به سردردهای عصبی و میگرنی بایستی رعایت کنند.
 
وی در پایان توصیه کرد: گاهی مصرف یک قرص مسکن در وعده سحر می‌تواند کمک کننده باشد
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : Isna.ir

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

پنج شنبه 27 مرداد 1390  11:38 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها